Trądzik

Lumpeksy, adresy aptek i kolagen w żelu.

Moderatorzy: koko, szym

Trądzik

Postprzez Pofyrtaniec » 13 października 2008, o 17:24

Zapewne większość z Was ma z tym od czasu do czasu problem. Macie jakieś sposoby, żeby się go pozbyć, bądź mu zapobiec?

Ja wiem tylko, że po spożyciu alkoholu mam tendencje do przybierania większej ilości trądziku na twarzy^^ No i w ogóle to najwięcej mi zawsze wyskakuje "syfków" [ :P ] w okolicach nosa i brody :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez pan tratata » 13 października 2008, o 17:48

Trądzik to najczęściej występujące schorzenie skóry, które pojawia się w wieku dojrzewania. Przyczyną powstawania trądziku, są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie podczas okresu dojrzewania. W następstwie tego procesu dochodzi do nadmiernego wydzielania się łoju w gruczołach łojowych. Łój ten gromadzi się w mieszkach włosowych, które ulegają zatkaniu się poprzez rogowacenie ujścia mieszków włosowych. Proces ten sprzyja w rozwoju i rozmnażaniu się bakteri beztlenowych, które żywią się łojem. W następstwie tego dochodzi do stanu zapalnego, powstawania pryszczy - są to krosty wypełnione ropną wydzieliną. Występuja również czarne kropki zwane zaskórniakami.


Trądzik atakuje nie tylko oszpecając twarz, ale pojawią się też na dekolcie, plecach, ramionach, a nawet na szyi. W żadnym wypadku nie powinniśmy ich wygniatać, ponieważ wtedy dochodzi do zakażenia, a w następstwie do powstawania blizn i odbarwień skóry w tych miejscach.


Mi najcześciej wyskakują na brodzie, pod bakami (dlatego rzadko się golę i często mam brodę ;) :P). Sam dziś pomyślałem żeby sobie kupić specyfik na pryszcze i zaskórniki, patrzę a Ty z tym tematem wyleciałeś 8) .
Obrazek
Avatar użytkownika
pan tratata
Początkujący
 
Posty: 117
Dołączył(a): 31 lipca 2008, o 10:06
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez ~kurka~ » 13 października 2008, o 17:57

Używam regularnie preparatów anty no bo jak to wygląda? xD Najwięcej mam w połowie cyklu :szczerbaty: czasem istny atak - ale walczę jak tylko się da i czekam na koniec tego dojrzewania. ^^
~kurka~
Nabijacz
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 października 2007, o 12:42

Postprzez Kamil » 13 października 2008, o 18:12

~kurka~ napisał(a):i czekam na koniec tego dojrzewania. ^^


Ja także :mrgreen:

To znaczy mi od jakiegoś czasu nic nowego nie wyskakuje, schodzą "pozostałości".

Jeżeli mam coś polecić, to:
- Clean&Clear Tonik (na co dzień)
- Clean&Clear Pianka do mycia twarzy (wieczorem)
- Clean&Clear Żel do mycia twarzy (jak się zachce ^^)

W sytuacjach kryzysowych - Gernier Skin Naturals Pure SOS cośtam

Zauważyłem, że (przynajmniej u mnie) trądzikowe problemy znikają dzięki słońcu. Zimą solarium, np. raz na dwa tygodnie.

P.S. Wcale nie jestem maniakiem i narcyzem :love:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil
Cyborg
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Silesia

Postprzez Pofyrtaniec » 13 października 2008, o 18:20

Zauważyłem, że (przynajmniej u mnie) trądzikowe problemy znikają dzięki słońcu. Zimą solarium, np. raz na dwa tygodnie.

No bo wtedy to się wysusza i łuszczy... czy jakoś tak. Przynajmniej tak słyszałem :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Alexander » 8 stycznia 2009, o 16:33

Ja ostatnio walczę uparcie z lekkim trądzikiem, który ustępować nie chce...
Hormony szaleją. Tyle dobrze że lekki jest i nie szpeci, a i "normalne" syfki mnie nie dręczą. Chociaż nie powiem, że jestem szczęśliwy mając czerwone policzki...
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.


Powrót do Moda, zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron