Pierwsza pomoc.

Lumpeksy, adresy aptek i kolagen w żelu.

Moderatorzy: koko, szym

Pierwsza pomoc.

Postprzez mysz87 » 23 sierpnia 2007, o 17:44

O tragedii na Mazurach chyba wszyscy słyszeli. Burza zaskoczyła przede wszystkim młodych żeglarzy. Nie wszystkich się udało uratować. Ratownicy WOPR robili co mogli.
Ciekawi mnie, szanowni forumowicze czy Wy potrafilibyście komuś udzielić pierwszej pomocy? Wyciągnąć tonącego z wody? Zachować się odpowiednio przy wypadku samochodowym (jeśli oczywiście w nim nie uczestniczycie - czego Wam nie życzę), Wiecie co to jest RKO? ile sie wykonuje wdechów i uciśnięć? A może ktoś z Was jest młodszym Ratownikiem WOPR? Podzielcie się swoimi doświadczeniami i innymi przygodami które macie za sobą.

Jeżeli chodzi o mnie to teoretycznie i praktycznie jestem przygotowana do udzielenia pierwszej pomocy (szczególnie w przypadku tonięcia- na obozie każdy obowiązkowo musiał zaliczyć ratownictwo) jednakże mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała wykorzystywać tego. Jeszcze nie miałam okazji nikogo ratować, aczkolwiek nie zawaham sie udzielić pomocy, jeśli będę widzieć, że ktoś jej potrzebuje.
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:37 przez mysz87, łącznie edytowano 1 raz
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Postprzez Pofyrtaniec » 23 sierpnia 2007, o 20:17

Ja miałem PP na PO teraz. W sumie to nie za dużo z tego pamiętam. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał nikomu udzielać pierwszej pomocy. Nawet jeśli bym umiał udzielać, na pewno bym się bał. Jak na razie, nie musiałem i mam nadzieje, że nie będę musiał ratować nikomu życia.
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:38 przez Pofyrtaniec, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Artur » 24 sierpnia 2007, o 19:53

dmuchanie Ani ^^ ach te wspomnienia ^^
Teoretycznie 1 pomocy umiem udzielić, aczkolwiek pewnie bym się pomylił w nagłej sytuacji (za mocny ucisk, złe miejsce, za płytkie wdechy). Bandażować nie potrafię nic. No i umiem pozycję boczną ustaloną ^^.
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:38 przez Artur, łącznie edytowano 1 raz
Jo? xD TAtuch rzondzi ;D
Li?my sobie ty?ki ver. 2.0
Avatar użytkownika
Artur
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 20:55
Lokalizacja: z k?towni

Postprzez Anna Molly » 24 sierpnia 2007, o 20:01

Mimo lekcji PO i tego, że teoretycznie powinnam mieć to na kursie prawa jazdy to gdyby zdarzyła się taka sytuacja, żebym musiała udzielić pierwszej pomocy to obawiam się, że nic by z tego nie wyszło. Nigdy tego nie umiałam, a nauczyciel tez nie przykładał wagi do tego czy ktoś umie czy nie.
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:39 przez Anna Molly, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anna Molly
Nowy
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 20:11

Postprzez Martuś. » 24 sierpnia 2007, o 20:33

Nie potrafię udzielać pierwszej pomocy, więc raczej nigdy nikomu nie uratuję życia. Poza tym myślę, że gdybym nawet wiedziała jak się takiej pomocy udziela w czasie wypadku ze zdenerwowania i stresu kompletnie bym o wszystkim zapomniała i nic by z tego nie wyszło.
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:40 przez Martuś., łącznie edytowano 1 raz
I try not to be cool and that makes me cool.
Avatar użytkownika
Martuś.
Nowy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 18:46
Lokalizacja: POLSKA, Pozna?.

Postprzez Tija » 25 sierpnia 2007, o 09:37

Ja uczyłam się tego na PO, praktycznie to udzieliłabym pomocy poszkodowanemu.
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:40 przez Tija, łącznie edytowano 1 raz
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lacrima » 25 sierpnia 2007, o 10:31

Nauczyciele za mało wagi przywiązują do tego i lekceważą te lekcje... :/ W gimnazjum na jednej lekcji higienistka nam na szybko wyjaśniła, co, gdzie i jak (czyli nic), a na PO... nawet o tym się nie wspomina :rolleyes: ... Nie potrafię... Nawet, jak coś tam wiem, to ze stresu zapomniałabym wszystkiego i szybciej doprowadziła człowieka do śmierci, niż do zdrowia :bum: ...
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:41 przez Lacrima, łącznie edytowano 1 raz
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Postprzez Tija » 25 sierpnia 2007, o 14:33

No w sumie facet który mnie uczył PO to mnie nie nauczył niczego tylko dlatego ze interesuje się medycyną to to umiem :D Moim zdaniem powinni przywiązywać do tego większą wagę (nauczyciele).
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:41 przez Tija, łącznie edytowano 1 raz
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Alexander » 8 stycznia 2009, o 15:48

Ja miałem dwa szkolenia i na PO też miałem.
Ale mimo wszystko nie czuję się pewnie...

Myślę że mimo wszystko, potrafił bym pomóc, gdyby wymagała tego sytuacja.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez TATYRUSSIA » 8 stycznia 2009, o 19:12

My mieliśmy PO z wychowawcą, więc każda lekcja odbywała się wg. programu nauczania.
Były z 4 lekcje praktyczne z pierwszej pomocy ;) Było ciekawie i wesoło :)
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez micha21 » 8 stycznia 2009, o 20:28

moja pierwsza pomoc to raczej teoria, pratyki widzialam nie praktykowalam :bum: no i mam nadzieje że nie nie będe musieć. Z bandażowania dostałam 4 tylko dlatego że nie było mnie na zajęciach, Ci co byli 5 dostali.
A ja o mistrzostwo dla naszej szkoły walczyłam
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Mishi » 8 stycznia 2009, o 22:21

No ja już miałam to w LO i cieszę się że za sobą :P pamiętam że musiałam ten głupi manekin dmuchać :/ aż niedobrze mi sie robiło ale zaliczyłam ćwiczenie :) w końcu się chciało mieć 6 na koniec i pewnie się przyda to na przyszłość takie doświadczenia :) Na studiach miałam mieć w ramach zaliczenia WF pierwszą pomoc ale wf-sta zrezygnował :) chociaż w tym roku w ramach BHP było też to ale mnie to nie dotyczy (wkońcu już 2 rocznik jestem :D )
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin


Powrót do Moda, zdrowie i uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron