Evanescence

Co nam tam podchodzi pod ucho, pop czy badający laryngolog z otoskopem.

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Evanescence

Postprzez Alexander » 26 grudnia 2009, o 12:15

Tego zespołu raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, (ale jak będą naciski to jakiś opis zrobię.... :palec: ) ale nie o tym chciałem. Po ostatnim zawieszeniu działalności które nastąpiło po trasie promującej 2 studyjny album "The open door" Evanescence wznawia działalność i zamierza wydać album w 2 połowie 2010 roku. Ze starego składu została jedynie wokalistka, która w końcu może realizować swoje pomysły bez przeszkód. "nowe" Evanescence wraca do korzeni, czyli do połączenia muzyki gotyckiej z eksperymantalnym electro. Utwory tego typu można znaleźć na wczesnych demach i amatorskim EP "Origin" który został wydany małym nakładem jeszcze przed debiutanckim krążkiem.

Na dowód krótkie nagranie z pracy nad nową piosenką:
http://www.twitvid.com/C2E40

Co myślicie nad nowym-starym stylem Evanescence? Ja jestem zachwycony i czekam z niecierpliwością na nowy album. Może przy okazji by ta wiedźma przyjechała w końcu do polski, jak już to obiecała tyle czasu temu... :palec:
Ostatnio edytowano 26 grudnia 2009, o 13:31 przez Alexander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Mirva » 26 grudnia 2009, o 12:58

Oj tak, ja tez czekam z niecierpliwością ^^ Ogólnie słucham ich od początku i sądzę że są boscy :luv:
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Przemko » 26 grudnia 2009, o 15:06

Zespół od początku miał rockowe brzmienie, więc byłem zainteresowany nim, niestety później stał się coraz bardziej popowy, przez co dużo stracił w moich oczach, ale nie powiem, ostatnie piosenki są na poziomie i słucham ich z przyjemnością. Zobaczymy, co będzie dalej, na razie wygląda to obiecująco. Czekam na album. :popcorn:
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez February » 26 grudnia 2009, o 15:17

Ciekawe kiedy Evanescence stało się popowe? The Open door to dość cięzkie brzmienie i jest to na pewno album mało komercyjny. To typowy rockowy album. Pop to Britney, Madonna, Tatu. Radzę porównać więc pop z rockiem.




Tija:/ Zadanie zaczyna się z Wielkiej Litery
Ostatnio edytowano 27 grudnia 2009, o 11:40 przez February, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
February
Spamer
 
Posty: 626
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 21:14

Postprzez micha21 » 26 grudnia 2009, o 16:27

A ja się bardzo cieszę, kocham ich muzykę chociaż za rockiem jakoś nie przepadam. Ale Amy Lee ma tak piękny głos że można się zakochać. Popowe hm pierwsze słyszę.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Alexander » 26 grudnia 2009, o 16:46

Pop? :mysli: Amy sama określiła TOD jako "epic metal" i myślę, że coś w tym jest... a Fallen jest klasyfikowany jako nu-metal z tego co się orientuję. Origin było gatunkowo między gotykiem a electro. W każdym razie co jak co, ale popu nigdzie tutaj nie dostrzegam... :eye:
Ostatnio edytowano 26 grudnia 2009, o 19:41 przez Alexander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Przemko » 27 grudnia 2009, o 00:23

Nie do końca miałem na myśli, że Evanescence to zespół popowy. To, jak myślę, mieszanka gothic metalu, NuMetalu i metalu symfonicznego, ogólnie trudne do sklasyfikowania. Z tego, co pamiętam to jedna piosenka była taka typowo popowo - rockowa, "My Immortal" jak mi się wydaje (choć zastanawiam się też nad kawałkiem "Anywhere"), ale byłbym skłonny bardziej do określenia tego jako rock alternatywny. Za niedomówienie z góry przepraszam :pray: (widzę, że wielu się przez to oburzyło :P ).
Ostatnio edytowano 27 grudnia 2009, o 11:42 przez Przemko, łącznie edytowano 1 raz
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez Nina » 29 grudnia 2009, o 16:19

Uwielbiam ich piosenki i słucham od początku. Jak dziś pamiętam, że potrafiłam bez końca, całą noc słuchać "Bring me to life" i nadal mi się nie znudziło. Nie mogę się doczekać. :rose:
Niech muzyka dotknie Cię jedwabnie
Słysz ją, poczuj gdy Tobą zawładnie
Otwórz duszę swą, niech marzenia wolne tchną
W tej ciemności której zwalczyć nie masz sił
W ciemności co w muzyce nocy tkwi...
Avatar użytkownika
Nina
Zaawansowany
 
Posty: 176
Dołączył(a): 26 października 2009, o 17:35
Lokalizacja: Lublin

Postprzez tomek » 20 grudnia 2010, o 16:16

Jakoś tak ostatnio przypadkiem trafiła mi w ręce płyta "Fallen". Całkiem przyjemna kapelka. Mają kilka naprawdę ciekawych utworów jak na przykład "My Immortal", czy "Whisper".
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
tomek
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): 11 września 2009, o 18:54
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Postprzez Ally26789 » 20 grudnia 2010, o 18:31

O! Dodalabym jeszcze "Lithium" i "Going under" :). Uwielbiam niektóre piosenki evanescence. Sam zespół jest fajny.
-Wiesz kto był moim pierwszym idolem?
-Nie, kto?
-Ja, jak zobaczylem siebie pierwszy raz w lustrze to już wiedziałem, że jestem idealny. Jestem i .... !

Znajomy :D
Ally26789
Początkujący
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 października 2010, o 16:05

Re: Evanescence

Postprzez yuliasavicheva » 21 czerwca 2011, o 14:03

Avatar użytkownika
yuliasavicheva
Cyborg
 
Posty: 829
Dołączył(a): 1 lipca 2010, o 14:06

Re: Evanescence

Postprzez szarit » 21 czerwca 2011, o 23:44

I za to ich lubię moje marzenie to Lena śpiewająca w tym stylu.
Avatar użytkownika
szarit
Zaawansowany
 
Posty: 250
Dołączył(a): 5 czerwca 2010, o 19:29
Lokalizacja: silesia


Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron