Dziewczyna z tatuażem/ Girl with the Dragon Tattoo

Titanic czy Przeminęło z Wiatrem?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Dziewczyna z tatuażem/ Girl with the Dragon Tattoo

Postprzez mysz87 » 31 stycznia 2012, o 20:30

Film z gatunku kryminału. Na podstawie książki "mężczyźni którzy nienawidzą kobiet". W rolach głównych mało znana aktorka Rooney Mara oraz Daniel Craig. Film jest dla ludzi o mocnych nerwach ze względu na niektóre sceny (np gwałtu), znajdziemy w nim także mały wątek homoseksualny. Jednak główna akcja toczy się wokół mrocznej tajemnicy pewnej bogatej rodziny. Sekret ten próbują rozwiązać Mikael i Lisabeth.

Film warto obejrzeć. Niektóre sceny są okropne - szczególnie dla bardziej wrażliwej części społeczeństwa.
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Re: Dziewczyna z tatuażem/ Girl with the Dragon Tattoo

Postprzez koko » 31 stycznia 2012, o 20:38

Film widziałam, zarówno w wersji z Rooney Marą jak i tę nieco wcześniejszą z Noomi Rapace. Cóż, trochę ryje psychę. Nie żebym była jakaś specjalnie przewrażliwiona, ale scena gwałtu najzwyczajniej w świecie wzbudziła we mnie skrajne emocje. Mam alergię na takie coś i tak samo zareagowałam m.in. na Ostatni dom po lewej. Po prostu uważam, że niektóre rzeczy reżyserzy mogliby sobie podarować, ale również rozumiem że ta scena była potrzebna, bo była zawarta w książce więc... No cóż. Film sam w sobie, no nie wiem. Mam mieszane uczucia. Fajny do obejrzenia raz i to chyba wystarczy. Nie mam pojęcia za co Rooney dostała nominację do Oscara. Nie potrafię tego ogarnąć. Bo co? Bo strzeliła sobie kilka kolczyków, wygoliła brwi i mówiła ze śmiesznym, wręcz momentami irytującym, akcentem? :eye: Aczkolwiek nominacja była do przewidzenia, bo Akademia zawsze ma kisiel na takie właśnie metamorfozy.

Film dobry, ale bez rewelacji. :coctail:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Re: Dziewczyna z tatuażem/ Girl with the Dragon Tattoo

Postprzez mysz87 » 31 stycznia 2012, o 20:51

Minus tego filmu jest taki, że bez przeczytanej ksiązki trudno się połapać. Z drugiej strony ciężko zmieścić całą ogromną książke w 2,5 h filmu
ps ostatniego domu po lewej nie widziałam- wato zobaczyć?
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Re: Dziewczyna z tatuażem/ Girl with the Dragon Tattoo

Postprzez koko » 31 stycznia 2012, o 21:09

mysz87 napisał(a):ps ostatniego domu po lewej nie widziałam- wato zobaczyć?
Jest taki sobie. Ujmę to tak - bez jego obejrzenia można przeżyć. :D Aczkolwiek na nudny wieczór jest w sam raz. Nie trzeba myśleć - wystarczy oglądać. :coctail: Podobno pierwowzór z 1972 jest o wiele lepszy niż wersja z 2009, ale tego nie jestem w stanie potwierdzić gdyż nie miałam jeszcze okazji obejrzeć oryginału. :D
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości


Powrót do TV, Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron