Kung-Fu Panda (vs. WALL.E)

Titanic czy Przeminęło z Wiatrem?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Kung-Fu Panda (vs. WALL.E)

Postprzez Alexander » 31 stycznia 2009, o 22:51

Co myślicie o filmie? Ostatnio nasila się konflikt pomiędzy fanami obu tytułów. Nominacje obu filmów do oskara rozpalają ludzi do czerwoności, a pierwsze nagrody... zostały rozdane.

Kung Fu Panda zdobyła 15 nagród z 17 nominacji, w tym dla najlepszego filmu animowanego roku. Natomiast walczący z nią o Oscara WALL.E opuścił galę z pustymi rękoma. Pzelało to czarę goryczy. Fani WALL.E podsycają plotki jakoby to DreamWorks (producent filmu) był sponsorem Międzynarodowego Stowarzyszenia Twórców Filmu Animowanego, zaś głosowanie ustawione.

Jaka jest wasza opinia? Który z filmów jest lepszy? Który zasługuje na Oskara? Piszcie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez TATYRUSSIA » 1 lutego 2009, o 00:23

Sądzę, że Wall-e ma ciekawszy obraz i przekaz... Zupełnie inaczej przedstawiony. I chyba jedyny tak zrobiony ;) Strasznie podoba mi się początek ...
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Alexander » 1 lutego 2009, o 00:31

Moim zdaniem Panda lepsza. WALL.E miał ciekawy pomysł, ale jak dla mnie kwalifikuje się raczej na nieudany eksperyment. Wygląda jak montaż paru filmów, jest strasznie eklektyczny. Wzniosłe dłużyzny na początku, a później gonitwa po statku na poziomie filmów dla 7-latków. Design ludzi jest obrzydliwy. Nie podoba mi się :mrgreen: Co nie zmienia faktu, że filmem jest zaiste oryginalniejszym. Ale na moje, do kategorii "ambitny" wiele mu brakuje. WALL.E chciał być ambitnym filmem dla wszystkich. Tymczasem w moich odczuciach dla dzieci jest zbyt poważny, dla dorosłych zbyt prymitywny. A motywy proekologiczne i oklepany już wątek miłości-ponad-wszystko gubią się w gąszczu pomysłów.

Za to Panda jest szczytem schludności i estetyki. Zakochałem się w tym filmie :) Animacja zabija, rezygnacja z żartów słownych na rzecz komizmu sytuacji i postaci sprawiła że film się wybija ponad inne produkcje tego typu. Boski design przesympatycznych postaci. Szybka akcja, prosta, a zarazem ciekawa, wciągająca i pełna zwrotów akcji fabuła... Doskonała muzyka Hansa Zimmera, świetny dubbing... (zarówno w wersji oryginalnej jak i polskiej) i nie wiem co jeszcze :)

Chociaż, jak mnie podsumowali na filmwebie "nie mam gustu" :eye:
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.


Powrót do TV, Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron