The Reader

Titanic czy Przeminęło z Wiatrem?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

The Reader

Postprzez Mirva » 5 marca 2009, o 12:42

Jak wiadomo za "The Reader" Kate Winslet dostała Oscara.
Bardzo się z tego cieszę i gorąco polecam ten film ;)
Ktoś już go może oglądał?

A tu namiastka o czym on jest:

Oparty na bestsellerowej powieści, „Zaklinacz słów”, to hipnotyzująca historia pełnej tajemnic miłości, której akcja toczy się w targanych wojną i powojennych Niemczech. Hanna (Winslet) udziela pomocy Michaelowi Bergowi (Kross), który zasłabł na ulicy, wracając ze szkoły. W ten sposób krzyżują się losy młodego wrażliwego ucznia i pięknej, choć starszej od niego kobiety, którą jest zafascynowany od pierwszej chwili. To przypadkowe spotkanie staje się początkiem namiętnego romansu, zakończonego nagłym i tajemniczym zniknięciem kobiety. Mija osiem lat. Michael jest studentem prawa i śledzi procesy nazistowskich zbrodniarzy. W tych właśnie, jakże odmiennych, okolicznościach spotyka ponownie swoją dawną kochankę. Hanna oskarżona jest o popełnienie odrażających zbrodni…

[opis dystrybutora kino]
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez wolny » 5 marca 2009, o 18:17

Film piękny, jeden z lepszych dramatów jakie kiedykolwiek widziałem. Żałuję tylko że nie dostał oskara za film roku ;( Winslet jak najbardziej zasłużyła na swojego, większość kreacji zresztą była świetna. Muzyka również na duży plus. Polecam film, jak i poprzedniczka :coctail:
Obrazek
Avatar użytkownika
wolny
Administrator
 
Posty: 496
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 16:23
Lokalizacja: Graceland

Postprzez Mishi » 17 marca 2009, o 23:46

Film super :) Byłam na tym w kinie w sobote z Anią akcja była od samego początku :D czekanie pół godziny po bilet :eye: nie było miejsca obok siebie i ja siedziałam w 4 ona w 2 rzędzie :eye: Właśnie książkę wypożyczyła i mi też zeskanuje :D

Co do filmu dokładnie to wzruszający, ciekawie ukazany chociaż zagadkowe zakończenie (z jakiego powodu ona popełniła samobójstwo to nie wiem :( ) Najśmieszniejsze dla mnie było to jak czytał książkę niemiecką po angielsku :hahaha: (później się okazało że tą 1 książkę co czytał niemiecką Ania korzystała w swojej pracy magisterskiej :) ) Najbardziej efektowne był dla mnie ta cała miłość, że główny bohater do końca życia czuł tą miłość w sobie ;( bardzo piękna wręcz miłość ;(
Film godny polecenia :) i to nie "Zaklinacz Słów" tylko "Lektor" ;>
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez micha21 » 22 marca 2009, o 11:42

Zobaczyłam film i szok, 20 minut a tu same sceny miłosne romans itd. Ale później dramat. Obrazowo ukazane cierpienia młodego chłopaka, studenta a z czasem dorosłego mężczyzny, który kochał kobietę aż po grób. Nasuwa mi się refleksja, czy większym wstydem było przyznanie się do faktu że nie potrafi się czytać i pisać, czy też też że zabijało się ludzi.Czy warto bo ja myślę że nie warto :O
Ostatnio edytowano 22 marca 2009, o 18:23 przez micha21, łącznie edytowano 1 raz
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Mirva » 23 marca 2009, o 15:18

Mishi napisał(a):i to nie "Zaklinacz Słów" tylko "Lektor" ;>


Racja, "Lektor" aczkolwiek chciano przetłumaczyć na "Zaklinacz słów" co wg mnie pasowałoby lepiej ale cóż... jest jak jest. Dla chętnych, książkę można zakupić tutaj. Pozdrawiam.

:mrgreen:
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do TV, Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron