Anioły i Demony

Titanic czy Przeminęło z Wiatrem?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Anioły i Demony

Postprzez Mishi » 4 maja 2009, o 13:19

Robert Langdon zostaje pilnie wezwany do polożonego koło Genewy centrum badań jądrowych CERN. Jego zadanie - zidentyfikowa zagadkowy wzór wypalony na ciele zamordowanego fizyka. Langdon ze zdumieniem stwierdza, że jest to symbol tajnego bratctwa iluminatów - potężnej, aczkolwiek nieistniejacej od 400 lat organizacji walczącej z Kościołem, do której należały najświetniejsze umysły Europy, jak chocby Galileusz. Jak sie okazuje, iluminaci przetrwali w ukryciu do czasow wspólczesnych i planuja straszliwa wendettę - wysadzenie Watykanu przy użyciu anymaterii wykradzionej z genewskiego labolatorium! Langdon i Vittoria Vetra, córka zamordowanego fizyka, maja zaledwie dobe, by odnalezc utajniona od XVI w. siedzibe iluminatów i zapobiec niewyobrazalenj tragedii. Czy zdolaja na czas rozszyfrowac wskazowki zapisane w jednym zachowanym w archiwach Świetego Miasta egzemplarzu legendarnego traktatu Galileusza? Jak zakonczy sie dramatyczny wyscig z czasem - po tajemnych kryptach i katakumbach, wyludnionych katedrach, tropem symboli iluminatow zakamuflowanych przed wiekami w miejscach znanych kazdemu mieszkancowki Rzymu? Zagadka goni zagadke, prowadzac do najbardziej nieoczekiwanego finalu ...


Już się nie mogę doczekać 15 maja, by móc iść na to do kina :) Oczywiście mialam najpierw przeczytać książkę ale niestety nie mam na to zbytnio czasu zwłaszcza że jeszcze mam 2 książki inne do przeczytania do końca :( Ale i tak przeczytam :shuffle:

A wy co myślicie o 2 już ekranizacji książki Dan'a Brown'a?? ;>
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Mirva » 4 maja 2009, o 14:25

Myślę, że będzie świetna :)
Tom Hanks sprawdza się w swojej roli bardzo dobrze ;)
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Tija » 4 maja 2009, o 16:16

Film zapowiada się na świetny. Ogólnie to wybiorę się na nie go do kina.

Zwiastun Anioły i Demony

W zwiastunie podoba mi się muzyka. :D
Ostatnio edytowano 4 maja 2009, o 16:24 przez Tija, łącznie edytowano 1 raz
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mishi » 5 maja 2009, o 12:24

Ja się wybieram rzecz jasne w dzień premiery o.... 9.45 :D Ja ost podwędziłam gazetkę w Multikinie na temat tego filmu i jeszcze bardziej mnie zaciekawił ;) a dziś obejrzałam sobie dokument na temat książki "Anioły i Demony" i powiem tyle że bardzo wiarygodne ;)
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez micha21 » 5 maja 2009, o 23:45

Bardzo ciekawie zapowiada się ten film. Czytałam kod Leonadra... tego samego autora i wciągneło mnie kropnie, Anioły i demony czytała Ada, ja chyba nie. Ale podobno dalsze losy Longdona, wiec moze pojde
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Mishi » 6 maja 2009, o 08:31

micha21 napisał(a): Ale podobno dalsze losy Longdona, wiec moze pojde

To nie są dalsze losy Longdona 8) Akcja dzieje się kilka kilkanaście lat wcześniej niż zostały opisana akcja znajdująca się w "Kodzie Leonarda da Vinci" :chupa:
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Alexander » 6 maja 2009, o 14:55

Mishi napisał(a):
micha21 napisał(a): Ale podobno dalsze losy Longdona, wiec moze pojde

To nie są dalsze losy Longdona 8) Akcja dzieje się kilka kilkanaście lat wcześniej niż zostały opisana akcja znajdująca się w "Kodzie Leonarda da Vinci" :chupa:

Ale dla potrzeb wersji filmowej zrobiono z tego kontynuację, czyli wydarzenia jednak dzieją się później ;]
Ostatnio edytowano 6 maja 2009, o 15:06 przez Alexander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez micha21 » 6 maja 2009, o 22:40

Alexander napisał(a):
Mishi napisał(a):
micha21 napisał(a): Ale podobno dalsze losy Longdona, wiec moze pojde

To nie są dalsze losy Longdona 8) Akcja dzieje się kilka kilkanaście lat wcześniej niż zostały opisana akcja znajdująca się w "Kodzie Leonarda da Vinci" :chupa:

Ale dla potrzeb wersji filmowej zrobiono z tego kontynuację, czyli wydarzenia jednak dzieją się później ;]


No Alex jednak mnie rozumie o co mi chodzi.


Tija: Off
Ostatnio edytowano 7 maja 2009, o 07:06 przez micha21, łącznie edytowano 2 razy
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Mishi » 7 maja 2009, o 08:29

Alexander napisał(a):Ale dla potrzeb wersji filmowej zrobiono z tego kontynuację, czyli wydarzenia jednak dzieją się później ;]

Tylko i tak wszędzie w gazetach pisze że to nie jest kontynuacja ;> wiec o co wam chodzi 8) tzw. kontynuacja bo w końcu jako 2 jest puszczana w kinach ale i tak prawda jest inna i o tym też mówia że akcja przed Kodem się dzieje :chupa: To już nie nasz problem że bardziej popularny był Kodek i on został pierwszy ekranizowany chociaż mówia że to Aniołki są bardziej ciekawsze :P
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Alexander » 7 maja 2009, o 08:44

Mishi napisał(a):Tylko i tak wszędzie w gazetach pisze że to nie jest kontynuacja ;> wiec o co wam chodzi 8) tzw. kontynuacja bo w końcu jako 2 jest puszczana w kinach ale i tak prawda jest inna i o tym też mówia że akcja przed Kodem się dzieje :chupa:

Jak się czyta szmatławce zamiast rzetelnych źródeł, to się potem takich rzeczy nie wie. A chociażby na filmwebie był wywiad z reżyserem ;] O, proszę:

Nic więc zatem dziwnego, że Howard postanowił po raz drugi opowiedzieć o profesorze Langdonie i zwrócił uwagę na "Anioły i demony". Od razu jednak powstał problem: jak zabrać się za ekranizację powieści napisanej przed "Kodem", ale filmowanej po sukcesie wersji filmowej? Howard szybko postanowił, że należy "Anioły i demony" uczynić sequelem, nie zaś prequelem. Takie podejście miało swoje konkretne konsekwencje w pracach nad scenariuszem. Zmianie uległ cały początek filmu. Ron Howard podkreśla, że wszelkie zmiany w fabule zostały uzgodnione z Danem Brownem. Autor powieściowego oryginału był ponoć zadowolony z kierunku, w jakim poszła filmowa historia.

Wydaje mi się, że rozmawiamy tutaj o ekranizacji, a nie o książce. Tak więc akcja dzieje się PO Kodzie i za wiele do dyskusji na ten temat już nam nie pozostało. :coctail:
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Mishi » 7 maja 2009, o 09:14

Alexander napisał(a):Jak się czyta szmatławce zamiast rzetelnych źródeł, to się potem takich rzeczy nie wie. A chociażby na filmwebie był wywiad z reżyserem ;]


I właśnie czytając szmatławce internetowe nic nie wiesz ;> jak ja czytałam gazetę z Multikina gdzie również był wywiad nie tylko z głównym bohaterem ale też i reżyserem. Wiec dziecko nic nie wiesz więc nie nabijaj 8)

J_V:/ Offtop.
Ostatnio edytowano 7 maja 2009, o 20:14 przez Mishi, łącznie edytowano 1 raz
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Tija » 7 maja 2009, o 11:47

Uspokójcie się.

Czy to naprawdę jest ważne czy jest prequelem czy sequelem??

Film moim zdaniem powinien być rozpatrywany jako osobne dzieło, a nie połączone z Kodem Da Vinci. Opowiada on o zupełnie innej zagadce i organizacji. Sam autor książki pracował również nad scenariuszem do filmu.
Ostatnio edytowano 7 maja 2009, o 20:37 przez Tija, łącznie edytowano 3 razy
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Alexander » 7 maja 2009, o 17:13

No niby nieważne. Ale skoro już ktoś rozdmuchał temat wmawiając komuś, że ma złe informacje to trzeba się było jednak jakoś do tego odnieść i uzgodnić jak jest na prawdę.

J_V:/ Off...

Ale co do tego, że powinien być rozpatrywany jako osobne dzieło to się jednak nie zgodzę. Bohater ten sam przecież. No i podobno zmieniono cały początek, tak aby film był bezpośrednią kontynuacją kodu. Z resztą, na początku pewnie się nie skończy. Znając kinematografię Hollywood to na pewno wciśnięto masę nawiązań do poprzedniego filmu i znacznie zmieniono oryginalną fabułę. Ale cóż... przekonamy się po premierze.

Swoją drogą - może jednak pójdę, chociaż ekranizacja kodu mi się nie podobała. Ale Ewan McGregor gra... :oczka: Hmm... Może jednak się skuszę ^^
Ostatnio edytowano 7 maja 2009, o 20:17 przez Alexander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Mishi » 8 maja 2009, o 10:16

Alexander napisał(a):No niby nieważne. Ale skoro już ktoś rozdmuchał temat wmawiając komuś, że ma złe informacje to trzeba się było jednak jakoś do tego odnieść i uzgodnić jak jest na prawdę.

J_V:/ Off...

Tylko prawda jest taka że to nie jest zadna kontynuacja tylko 2 część filmu o całkowicie innym temacie i ogółem, bo w końcu to jest 1 dzieło i najpierw ono powinno zostać jako pierwsze a kontynuacja powinien być "Kod Leonarda da Vinci" ;> a jak już wcześniej mowiłam bardziej populatny został Kod to już nie nasza wina i nie można powiedzieć że to kontunuacja jak nią nie jest w rzeczywistości. A to, że Marta od kilku lat się tym interesuje to wie lepiej na ten temat 8) Jakbyś był mądry to byś się nie kłócił o takie rzeczy, ale Ty to Ty i zawsze Twoja musi być racja :/

Co do Aniołów i Demonów to było mowa że podczas filmowania scen w Watykanie to nie został zamkniety teren dla turystów, mieszkańców itd. Podczas jednego z wywiadów przeprowadzonych dla prasy aktorzy jak i reżyserzy omawiali że właśnie Ci ludzie nie wiedzieli na co mają patrzeć. Czy na dane zabytki, budowle czy na aktorów a w szczególności na Tom'a Hanks'a :D
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Mirva » 8 maja 2009, o 10:26

AAA!!!!!!
Jak dzieci, ciągle sobie dogryzacie!
Myślicie, że jest nam wszystkim miło czytać Wasze kłótnie? No chyba raczej NIE :/
Gdybym była modem to bym od razu zamknęła temat ale raczej osta dała :dead:

Niech ktoś tu zrobi porządek... nie wiem... Monika bądź Adrian :shuffle:

J_V:/Od takich uwag są moderatorzy. Przestań pisać boldem. Ja już ostrzegałam i bądź pewna, że Ania i ja sobie poradzimy z porządkiem. Nie zamknę tematu o filmie ze względu na czyjeś kłótnie ;]


Spoko, dżizas... ;|
Ostatnio edytowano 8 maja 2009, o 12:09 przez Mirva, łącznie edytowano 3 razy
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do TV, Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron