Walkiria

Titanic czy Przeminęło z Wiatrem?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Walkiria

Postprzez Lacrima » 18 maja 2009, o 20:56

Film oparty na faktach. Opowiada o grupie niemieckich oficerów szykujących spisek, którego celem jest zabójstwo Adolfa Hitlera. Na czele spisku stał Pułkownik Clausa von Stauffenberg, który w 1942 roku postanowił przeciwstawić się terrorowi sianemu przez Hitlera. W 1943 został przydzielony do pełnienia stanowiska oficera sztabowego Ogólnego Urzędu Sił Zbrojnych z siedzibą przy ulicy Bendlerstrasse w Berlinie. Zaczął wówczas współpracować tam z miejscowymi członkami ruchu oporu, z którymi rozpoczął opracowywać plan zamachu - zwany „Walkiria”. W osobie pułkownika Stauffenberga pokładano wielkie nadzieje. To właśnie on osobiście miał dokonać zamachu i od niego zależał los milionów ludzi w okupowanej Europie.


Osobiście nie podobała mi się gra Cruse'a. Mógł się bardziej postarać. Ale i tak na końcu, kiedy ich rozstrzeliwali, płakałam jak bóbr. :szczerbaty:
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Postprzez Mirva » 19 maja 2009, o 12:15

Według mnie świetny film, ciągle trzyma w napięciu, chyba za jakiś czas znowu go obejrzę...
Czy on był kręcony w Polsce? Wilczy Szaniec wygląda tak samo.... ciekawa tego jestem... :rolleyes:
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Lacrima » 19 maja 2009, o 13:40

Z tego co wiem, to nie było scen kręconych w Polsce. Wszystko najprawdopodobniej było budowane od podstaw, by przypominało budowle etc.
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53


Powrót do TV, Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron