Katyń

Titanic czy Przeminęło z Wiatrem?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Katyń

Postprzez Lacrima » 24 września 2007, o 15:23

Jest już w kinach film "Katyń" Andrzeja Wajdy... O czym, chyba każdy wie, więc nie będę tu żadnych recenzji na jego temat pisać...
Pytanko, co o tym filmie sądzicie? Ja z niecierpliwością czekam na 2. października, jedziemy z Brygidką i Madziulą do kina, uczcić w ten sposób Brygidy urodziny, he, he...
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 10:58 przez Lacrima, łącznie edytowano 1 raz
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Postprzez Pofyrtaniec » 20 października 2007, o 15:48

Na filmie byłem. Moim zdaniem zrobiony jest nie najgorzej. Jednak zauważyłem, że jest tam element uczuciowy, podczas gdy ideą filmu miał być przekaz historyczny. Pod koniec filmu, już gdy zaczęły lecieć napisy, wszyscy siedzieli jak wryci w fotelach. Gdzieniegdzie słychać było płacz. Film ma drastyczne zakończenie. Podczas jego trwania nie ma drastycznych scen, tylko na końcu. Nie będę mówił czy film się mi podobał czy nie, bo nie ma tu nic do podobania. To jest Polska historia, więc trzeba ją przyjmować taką jaką jest. Jednak powiem, że plus dla Wajdy się należy.
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 10:59 przez Pofyrtaniec, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Alicja » 20 października 2007, o 16:45

Jak dla mnie ten film był trochę jakiś taki, że nie trzyma się kupy. Nie podoba mi się to, że ten film nie jest taką ciągłą historią, tylko co jakiś czas zmieniany jest czas (rok 1939, rok 1941 etc.). A poza tym, nie ruszył mnie jakoś ten film i żeby zrozumieć o co chodzi w filmie trzeba znać chociaż trochę tej historii, bo np. moja koleżanka myślała, że tytuł 'Katyń' jest od tego, że w tym filmie, a konkretniej w czasie wojny ci oficerowie byli katowani, a nie dlatego, że w Katyniu (miejscowości) sowieci zabili tyle tysięcy żołnierzy i że jest to historia dotycząca tego mordu.
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 11:00 przez Alicja, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Alicja
Nowy
 
Posty: 27
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 19:44


Powrót do TV, Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron