Horrory, thillery.

Titanic czy Przeminęło z Wiatrem?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Horrory, thillery.

Postprzez Przemko » 3 stycznia 2010, o 01:20

Tak sobie pomyślałem, żeby zapodać taki temat. Czy ktoś z Was obejrzał taki naprawdę mocny, porządny horror, po którym śnią się koszmary? :evil: Może byście coś polecili? A może według Waszej oceny jakiś film nie zasługuje na zaliczenie go do tego gatunku?

Ja właśnie, z nudów raczej, obejrzałem na tvp2 pewien film, szumnie nazwany przez prezenterkę horrorem. Wysyp żywych trupów. :O Toż to komedia przecież! Nie rozumiem jak można zaliczyć to do gatunku filmów strasznych, tzw.mocnego kina!
I te teksty, zupełnie mnie rozwaliły : celuj w głowę, zetnij mu głowę, uszkodź mózg :hahaha: . Od razu przypomniała mi się scena z moją mamą, kiedy dostała do oprawienia kaczkę! :lol2: Zrobiła z tego istną parodię, jaką właśnie widziałem w tym filmie! A nawiastem mówiąc, kompletnie zbaraniałem widząc, co moja rodzicielka wyczynia z tą kaczką. Przegięcie..., no ale Ona zawsze miała dziwne pomysły, wątpię, żeby ktokolwiek jeszcze takie zabawy sobie robił :ups:

A co do takich naprawdę mocnych filmów - jeszcze nie nakręcili takiego, ktory zrobiłby na mnie szczególne wrażenie. :--: Może po prostu nie należę do ludzi, którzy boją się zwykłej fikcjii?
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez micha21 » 3 stycznia 2010, o 11:39

Przemko napisał(a):A nawiastem mówiąc, kompletnie zbaraniałem widząc, co moja rodzicielka wyczynia z tą kaczką. Przegięcie..., no ale Ona zawsze miała dziwne pomysły, wątpię, żeby ktokolwiek jeszcze takie zabawy sobie robił :ups:

Ja robiłam kiedyś operację na kurczaku, jak go rozbierałam na kawałki z nudów. Do tego nagraliśmy to telefonem. W pracy jak to zobaczyli to pękali ze śmiechu.

Co do filmu to ściągałam kiedyś te części z tymi trupami, bo byłam na jednej części w kinie. I między innymi ściągnął mi się ten film. Pomyślałam sobie że to znowu jakieś badziewie się ściągnęło pod inna nazwą. Jak się później okazało niestety nie. Zwykła komedia, zero horroru, a i gagi nie najwyższych lotów. :dead:
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Nina » 3 stycznia 2010, o 13:37

Nie należę do osób, które się boją oglądać horrory, racja - to przecież zwykła fikcja, nie mam też w zwyczaju śnić potem koszmary :dead: . Tak po prawdzie to nie znam osoby, na którą oglądany horror wywoływałby jakąkolwiek reakcję strachu :ups: . Jednakże był taki jeden film, bardziej co prawda z gatunku science fiction, który wywołał u mnie trochę napięcia, ale byłam wtedy małą dziewczynką (ok. 9-10 lat :mrgreen: ), więc to pewnie dlatego. A chodzi mi konkretnie o pierwszą częśc serii, a więc Obcy: Ósmy pasażer Nostromo. :P

Co do tego Wysypu... - to rzeczywiście niezła komedia.

Przemko napisał(a):A nawiastem mówiąc, kompletnie zbaraniałem widząc, co moja rodzicielka wyczynia z tą kaczką. Przegięcie..., no ale Ona zawsze miała dziwne pomysły, wątpię, żeby ktokolwiek jeszcze takie zabawy sobie robił

micha21 napisał(a):Ja robiłam kiedyś operację na kurczaku, jak go rozbierałam na kawałki z nudów. Do tego nagraliśmy to telefonem. W pracy jak to zobaczyli to pękali ze śmiechu.

Nie no, ubawiliście mnie. Nie wyobrażam sobie, żeby z oprawiania kaczki czy kurczaka robić sobie zabawę, nie wspomnę już o nakręcaniu tego. :hahaha: Nieźle jesteście pokręceni - Przemko, nie chcę Cię martwić, ale całkiem możliwe, że przejmiesz to w genach po mamie, więc nie szokuj się tak. W końcu wiele musi ludzi ze sobą łączyć np.geny, żeby razem tak zaszaleć :eye: - My z Sebą raczej nie wpadlibyśmy na taki pomysł, wolimy kupić gotowe blehh...Ochyda.
Niech muzyka dotknie Cię jedwabnie
Słysz ją, poczuj gdy Tobą zawładnie
Otwórz duszę swą, niech marzenia wolne tchną
W tej ciemności której zwalczyć nie masz sił
W ciemności co w muzyce nocy tkwi...
Avatar użytkownika
Nina
Zaawansowany
 
Posty: 176
Dołączył(a): 26 października 2009, o 17:35
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Przemko » 4 stycznia 2010, o 10:53

Obejrzałem dopiero wczoraj i polecam Ostatni dom po lewej. Film nawet dobry, trochę trzyma w napięciu, jest tylko jeden szkopuł - osobiście zaliczyłbym o do gatunku thiller z elementami psychologicznymi. Lub po prostu określiłbym go filmem psychologiczynym z elementami grozy :chupa: .

Seria o Obcym? Widziałem wszystkie i podobnie uważam, że ta pierwsza wypadła najlepiej. Co prawda, nic w nim strasznego, no ale na dziecku faktycznie może robić wrażenie :mrgreen: .

Wypraszam sobie te geny, byłem biernym uczestnikiem rzezi :ups: . Btw.z tego co widzę, jesteś pewną indywidualnością - potrafisz znaleźć wspólne więzi między ludźmi w naprawę błahostce. :O
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez Nina » 4 stycznia 2010, o 12:55

:shuffle: Ostatni dom po lewej. Nie polecałabym tego filmu, to jest katastrofa. No chyba, że ktoś lubi oglądać, jak 3 podludzi zabawia się gwałcąc i maltretując młodą, biedną dziewczynę, aby potem samemu stać się zwierzyną łowną. :bum:

Hmm, może i jestem taką indywidualnością, ale to prawda. Widzę podobieństwa, wspólne więzi między ludźmi, bo uważam, że wystarczy odrobina czegoś wspólnego, czyjeś starania, a nawet właśnie jakaś błahostka i można stworzyć wtedy naprawdę doskonałą przyjaźń czy związek. W dodatku wierzę w pokrewieństwo dusz, choć wielu ludzi to przeraża. A kiedy tak jest to wolą uciec, np. znajdują substytut takiej więzi, niż narażać się na cierpienie, które przy takiej głębokiej więzi jest dużo większe niż normalnie, bo wystarczy drobne potknięcie się tej drugiej osoby i katastrofa. Stąd ta ucieczka - wiem, co mówię, bo sama przecież tak zwiałam (w związek ze starszym facetem, bo wydawało misię, że to pewniak i tak nawet jakis czas czułam, ale niestety sama siebie oszukiwałam - btw.znalazłam fajny artykuł na temat związków ze starszym pokoleniem,ale nie będę go tu zamieszczać, bo raz -cały to jedna wielka przestroga dla młodych osób, a dwa - temat mamy już oklepany, a zresztą uczestnicy tego forum to normalni, trzeźwo myślący ludzie, którym nie w głowie takie głupoty; bo i po co się marnować, skoro można mieć fantastyczny związek z kimś młodym ).
Niech muzyka dotknie Cię jedwabnie
Słysz ją, poczuj gdy Tobą zawładnie
Otwórz duszę swą, niech marzenia wolne tchną
W tej ciemności której zwalczyć nie masz sił
W ciemności co w muzyce nocy tkwi...
Avatar użytkownika
Nina
Zaawansowany
 
Posty: 176
Dołączył(a): 26 października 2009, o 17:35
Lokalizacja: Lublin

Postprzez koko » 4 stycznia 2010, o 17:28

Co do filmów, których nikomu bym nie poleciła na pierwszym miejscu znajduje się Legend of the Bog. Denne, okropne, nudne. Bez ciekawej fabuły i polotu.
Moim zdaniem horrory, które powstają obecnie są pozbawione tej nutki strachu. Panuje wszechobecny pogląd, że im więcej flaków i krwi tym lepiej.
Jedynym wyjątkiem jak dla mnie, w którym pojawia się motyw flaków i krwi ( :eye: ), jest Piła. Film ma bardzo ciekawą fabułę, ostatnia cześć była rewelacyjna, ale już nie tak świeża jak pierwsza.

Jest parę klasyków, do których wracam co jakiś czas typu Koszmar z ulicy Wiązów (który w sumie nie jest jakoś super straszny, ale jednak ma to coś), Dziecko Rosemary (klimat naprawdę wyśmienity).

Moim niekwestionowanym faworytem pozostaje Trylogia o Hannibalu Lecterze (Milczenie Owiec, Hannibal, Czerwony Smok). Klasa sama w sobie. :D
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez SnegoSmiles » 4 stycznia 2010, o 18:27

Nie przepadam za horrorami, chyba że za Strasznym Filmem! Najlepsze są pierwsze dwie części, reszty nie oglądałem.

Polecam!
Obrazek
Avatar użytkownika
SnegoSmiles
Nabijacz
 
Posty: 376
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 12:50

Postprzez Przemko » 4 stycznia 2010, o 19:47

Rzeczywiście,obecnie nie kręci się już takich naprawdę mocnych filmów. Panuje natomiast stereotyp, że im więcej krwi i brutalności tym lepiej. Wszystkie te Piły, Hostele czy Oszukać Przeznaczenia - nic w tym strasznego, a jedynie krwawo. :/ W zasadzie to wcześniejsze klasyki w jakiś sposób miały w sobie tą nutkę strachu , dreszczyk emocji, ale z powodu dalekoidącego postępu techniki nie zadziwiają i są takie jakieś mało realne, bo przeszłościowe? Miałem nadzieję, że ktoś z Was poleci taki jakiś naprawdę horror z prawdziwego zdarzenia, nakręcony niedawno - sam nie interesuję sie kinowymi nowościami, a nie za bardzo mam ochotę rzucać się na każdy film szumnie reklamowany jako horror :ups: - czekam więc nadal na jakieś propozycje, bo nie ma to jak rekomendacja kogoś, kto obejrzał i bał się naprawdę lub czuł choć troche napięcia :evil: .
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez Alexander » 4 stycznia 2010, o 20:24

Może Inni albo Sierociniec? Może nie tyle straszne, co klimatyczne. Ale z pogranicza horroru. Może i odrobinę drętwe, ale zaskakujące. Mają to coś.

No horrory z japonii ogólnie są cool. Oryginalne Dark Water miażdży. Remake'i od razu sobie daruj, nie warto na to tracić czasu. No chyba, że na amerykański Ring, ale tylko pierwszą część. Jeden Remake im się udał i zaczęła się fala chłamu.

No i jak na razie, to tyle z mojej strony :ups:
Enjoy :coctail:
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Piorunek » 4 stycznia 2010, o 21:09

Blair Witch Project!!! Naprawdę się bałam oglądając ten film :O a ostatnie minuty w domku oglądałam z przerwami xD
Avatar użytkownika
Piorunek
Administrator
 
Posty: 274
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 05:04
Lokalizacja: Eudezet

Postprzez ProsteRuchy » 4 stycznia 2010, o 21:16

Z dość nowych produkcji mogę polecić następujące tytuły:
Descent
Silent Hill
Drag me to Hell

Wszystkie trzy pozycje oprócz tego że straszą ukazują nam rozterki bohaterów typu czy coś jest etyczne bądź nie, dać się zabić czy za wszelką cenę wytrwać.
Avatar użytkownika
ProsteRuchy
Nabijacz
 
Posty: 481
Dołączył(a): 2 listopada 2007, o 12:59

Postprzez Piorunek » 5 stycznia 2010, o 15:22

Oooo tak Silent Hill, polecam!!!! Najlepszy jest Piramidogłowy i scena kiedy przebija mieczem drzwi stalowe :D

Zupełnie wyleciał mi z głowy :P
Avatar użytkownika
Piorunek
Administrator
 
Posty: 274
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 05:04
Lokalizacja: Eudezet

Postprzez Przemko » 1 lutego 2010, o 08:56

Wczoraj miałem okazję obejrzeć pewien "horror" (oczywiście najpierw był ten "Kierowca..." - :O nawet niezły film się przyznam) o krótkim, treściwym tytule - Rec. Niestety znowu nic - gdybym oglądał go sam nawet nie wiedziałbym, że oglądam film z gatunku horrorów i nie przeżyłbym nawet 1 minuty napięcia! Dziś kolej na 2 część, ale podejrzewam, że to ta sama kaszana :ups: .
Jedynymi momentami, które przypominały mi, że oglądam horror była siedząca obok Kama - ona jest jedyna w swoim rodzaju, naprawdę się bała! I w dodatku Jej nerwowość miała też wpływ na mnie - w pewnym momencie to nie scena w filmie, ale Kamila właśnie nieomal przyprawiła mnie o atak serca :mrgreen: . No, skoro tak - to od teraz wszystkie horrory i ogólnie mocne kino glądam tylko w Jej towarzystwie! Przynajmniej miło i z dreszczykiem spędzę czas :mrgreen: .
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez TATYRUSSIA » 3 lutego 2010, o 18:37

Podobno niezłym thillerem jest CASE 39 /PRZYPADEK 39

Emily Jenkins (Renee Zelweger) jest idealistką realizującą się jako doskonały pracownik pomocy społecznej. Jednym z jej obowiązków jest ochrona 10-letniej dziewczynki, nad którą znęcają się rodzice. Prawda, jednak okazuje się inna, a dziewczynka nie jest tym kim się wydaje...

Sam jeszcze nie oglądałem - ale został mi polecony ;)
gdyby ktoś chciał linka do filmu z szybkiego serwera to PW ;)
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Tija » 4 lutego 2010, o 00:13

Oglądałam dawno temu R- point. Horror wojenny świetnie zrobiony. Zaskakujący.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do TV, Film

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron