Ostatnio czytałem książke...

Buszujący w zbożu czy Ania z Zielonego Wzgórza?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Ostatnio czytałem książke...

Postprzez pan tratata » 1 sierpnia 2008, o 20:34

Temacik w którym zapodajemy tytuły książek jakie ostatnio czytaliśmy, krótko i treściwie je opisujemy i stwierdzamy czy są godne polecenia. (Ciekawe ile razy będę zakładał ten wątek, bo to już trzeci o podobnym temacie i na trzecim już forum).

No, dobra wracając do tematu, w ciągu ostatnich dwóch tygodni przeczytałem dwie książki (jak dla mnie to mało ;) ). W czasie jednego z tych tygodni byłem na "urlopie", gdzie przeczytałem:

Alchemik - Paulo Coelho - Przyznam że książka mnie zaskoczyła, bo spodziewałem się po niej czego innego, ale pozytywnie zaskoczyła. Fabuła szybko i łatwo mnie pochłonęła, że nawet nie zauważyłem kiedy ją skończyłem, bo krótka jest (200 str.) jeden dzień wystarczy by ją przeczytać.
Krótkie streszczenie:
Alchemik otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoła wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie. Alchemia Paula Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwu obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba Alchemika i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń?.

Szczerze polecam te książkę, za niedługo planuję ją znowu przeczytać.

W czasie tego "urlopu" zacząłem czytać druga książkę, którą ze sobą wziąłem, ale skończyłem ją dopiero dziś, a jest to:

Silmarillion - J.R.R. Tolkien - Autora chyba przedstawiać nie trzeba - mistrz fantasy, to już jego 5 książka którą przeczytałem. Dość skomplikowana, i z mnóstwem wątków i postaci, momentami się gubiłem że musiałem szukać podpowiedzi w necie i innych książkach Tolkiena (dlatego tak długo czytałem :P ). Ale warta przeczytania, bo poszerza wiedzę na temat zekranizowanym "Władcy Pierścieni" i nie tylko.
Krótkie streszczenie:
Silmarillion to zbiór opowieści o Dawnych Dniach, czyli o Pierwszej Erze świata, poprzedzającej epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni. Legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności, Morgoth, przebywał w Śródziemiu, a Elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy świetliste klejnoty, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru.

Oprócz właściwej historii Silmarilów książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Numenoru i Pierścieniu Władzy. Razem składają się na niepowtarzalny obraz dziejów – od Muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścienia odpłynęli z Szarej Przystani...

Godne polecenia dla miłośników fantasy, i wytrwałych czytelników ;) .
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:36 przez pan tratata, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
pan tratata
Początkujący
 
Posty: 117
Dołączył(a): 31 lipca 2008, o 10:06
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez ~kurka~ » 1 sierpnia 2008, o 20:54

"Demony Dobrego Dextera" ,"Dekalog Dobrego Dexter" - autorstwa Jeff'a Lindsay'a.
Do książek zabrałam się ze względu na serial "Dexter" ,który wywarł na mnie duże wrażenie, co również tyczy sie książek. "Demony..." to pierwsza część, na początku bardzo przypomina serial ale później książka idzie swoją drogą. Świetne, tajemnicze i pełne niespodziewanych zwrotów akcji. Czekam teraz na polskie wydanie 3 części serii oraz na 3 sezon "Dextera".


opis "Demonów..." :
Dexter Morgan to za dnia wzorowy pracownik policyjnego laboratorium, a nocami kat, który wymierza swoją sprawiedliwość. Dwoistość jego natury jest tak zaskakująca, że nie jesteśmy już pewni, czy ten przykładny obywatel i wyrafinowany morderca to jedna osoba…

Ta śmiała i oryginalna, pełna wdzięku czarna komedia Jeffa Lindsaya stała się światowym bestsellerem, do którego prawa kupiono w 20 krajach. Książka jest nominowana do amerykańskiej nagrody księgarzy i ekranizowana jako serial telewizyjny sieci Showtime.
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:38 przez ~kurka~, łącznie edytowano 1 raz
~kurka~
Nabijacz
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 października 2007, o 12:42

Postprzez Alexander » 25 października 2008, o 17:49

Księga Cmentarna - Neil Gaiman - Jak to zwykłem mówić - nie mam czasu czytać, chyba że chodzi o Gaimana. (ew. Łukianienkę, Holly Black i czytanie mang też wchodzi w grę ;D) Książka świetna, zawiera to co u autora najlepsze, w lekkiej i przyjemnej formie. Już fragment w zbiorze "M jak Magia" dobrze rokował, ale całość przeszła moje oczekiwania.

Kiedy małemu dziecku udaje się uciec przed mordercą zamierzającym zabić całą rodzinę, czy ktokolwiek mógłby przypuszczać, że schronienia udzieli mu miejscowy cmentarz? Wychowany przez zamieszkujące go duchy, zjawy i widma, Nik musi uczyć się życia od umarłych. Ale wciąż grozi mu niebezpieczeństwo, bo morderca nie ustaje w wysiłkach - ostatecznie Nik jest jedynym pozostałem przy życiu członkiem jego rodziny.

W swej niezwykle oryginalnej powieści Gaiman opisuje historię Nika, od dzieciństwa po okres dojrzewania. Czy Nik doczeka dorosłości?
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Maganuna » 28 marca 2009, o 18:13

Silmarillion & Gaiman :love:

Ja ostatnio czytałem:

[glow=red]Ręka Mistrza - Stephena Kinga[/glow] Tego pana wielbie, kocham i czytam wszystko co mu spod "pióra" wypadnie :D
Książka stylem, jak dla mnie wraca do korzeni, co jest ogromnym +. O książce:Edgar Freemantle w ciężkim wypadku samochodowym traci rękę i równowagę psychiczną. Nękany niekontrolowanymi napadami szału, musi zacząć życie od początku. Za radą psychologa wyrusza na Duma Key, olśniewająco piękną i odludną wyspę na wybrzeżu Florydy, należącą do sędziwej Elizabeth Eastlake. Wynajmuje tam dom, wiedząc tylko jedno: chce rysować. Tworzone z chorobliwą pasją obrazy Edgara są owocem talentu, nad którym stopniowo przestaje mieć kontrolę. Kiedy tragiczne dzieje rodziny Eastlake'ów zaczynają wyłaniać się z mroków przeszłości, nieposkromiona moc dzieł Freemantle'a objawia swe coraz bardziej przerażające i niszczycielskie możliwości.
Dla mnie ma tylko daw minusy:
1. za krótka, 'tylko' 640 stron :P
2. Tłumaczenie tytułu jest debilne. Mogli zostawić angielski który brzmi o niebo lepiej czyli [glow=blue]DUMA KEY[/glow]

A teraz czytam "Krew i Złoto" autorstwa Anne Rice. jest to 8 tom [glow=red]Kronik Wampirów[/glow] stworzonych przez tą właśnie autorkę. Z tych , że kronik pochodzi między innmi "Wywiad z Wampirem" na podstawie którego powstał słynny i świetny film z Cruisem i Pittem :D
Sama książka <Krew i Złoto> opowiada o losach jednego z bohaterów kronik, niejakiego Mariusa, który już od dwóch tysiącleci chodzi po ziemi, ale z racji ciążących na nim obowiązków nie może ingerować w losy świata, a tylko obserwować piękne i straszne wydarzenia które zmieniały świat.
Nie jest to co prawda najlepszy tom z całych kronik, ale generalnie miło się czyta, zwłaszcza jeśli ktoś wcześniej zdążył Mariusa polubić ;P
Choć osobiście jeśli by ktoś chciał zając się kronikami, to czytajcie w odpowiedniej kolejności :D
Fuck logic, fuck logic,
Bravo to instinct
And sweet intuition.
Avatar użytkownika
Maganuna
Nowy
 
Posty: 47
Dołączył(a): 27 marca 2009, o 18:07
Lokalizacja: Ghost World

Postprzez Mirva » 28 marca 2009, o 18:26

Maganuna napisał(a):A teraz czytam "Krew i Złoto" autorstwa Anne Rice. jest to 8 tom [glow=red]Kronik Wampirów[/glow] stworzonych przez tą właśnie autorkę. Z tych , że kronik pochodzi między innmi "Wywiad z Wampirem" na podstawie którego powstał słynny i świetny film z Cruisem i Pittem :D
Sama książka <Krew i Złoto> opowiada o losach jednego z bohaterów kronik, niejakiego Mariusa, który już od dwóch tysiącleci chodzi po ziemi, ale z racji ciążących na nim obowiązków nie może ingerować w losy świata, a tylko obserwować piękne i straszne wydarzenia które zmieniały świat.
Nie jest to co prawda najlepszy tom z całych kronik, ale generalnie miło się czyta, zwłaszcza jeśli ktoś wcześniej zdążył Mariusa polubić ;P
Choć osobiście jeśli by ktoś chciał zając się kronikami, to czytajcie w odpowiedniej kolejności :D


No super!
Ja też czytałam Kroniki Wampirów i według mnie najlepszy jest 3 tom czyli "Queen of the damned"... a tak btw... film był boski :love:
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Maganuna » 28 marca 2009, o 18:47

Mirva napisał(a):
Maganuna napisał(a):A teraz czytam "Krew i Złoto" autorstwa Anne Rice. jest to 8 tom [glow=red]Kronik Wampirów[/glow] stworzonych przez tą właśnie autorkę. Z tych , że kronik pochodzi między innmi "Wywiad z Wampirem" na podstawie którego powstał słynny i świetny film z Cruisem i Pittem :D
Sama książka <Krew i Złoto> opowiada o losach jednego z bohaterów kronik, niejakiego Mariusa, który już od dwóch tysiącleci chodzi po ziemi, ale z racji ciążących na nim obowiązków nie może ingerować w losy świata, a tylko obserwować piękne i straszne wydarzenia które zmieniały świat.
Nie jest to co prawda najlepszy tom z całych kronik, ale generalnie miło się czyta, zwłaszcza jeśli ktoś wcześniej zdążył Mariusa polubić ;P
Choć osobiście jeśli by ktoś chciał zając się kronikami, to czytajcie w odpowiedniej kolejności :D


No super!
Ja też czytałam Kroniki Wampirów i według mnie najlepszy jest 3 tom czyli "Queen of the damned"... a tak btw... film był boski :love:


Ale który film? Wywiad? :P Bo film "Królowa Potępionych" to dla mnie był aż smutny tak go zje*ali ^^ Jednym jego plusem dla mnie była Aaliyah jako Akasza :P

A z książek to najbardziej chyba lubię "Posiadłość Blackwood" - moja pierwsza ksiązka Rice, a dotego zakochałem się w Quinnie :D
Fuck logic, fuck logic,
Bravo to instinct
And sweet intuition.
Avatar użytkownika
Maganuna
Nowy
 
Posty: 47
Dołączył(a): 27 marca 2009, o 18:07
Lokalizacja: Ghost World

Postprzez Mirva » 28 marca 2009, o 18:54

Maganuna napisał(a):]Ale który film? Wywiad? :P Bo film "Królowa Potępionych" to dla mnie był aż smutny tak go zje*ali ^^ Jednym jego plusem dla mnie była Aaliyah jako Akasza :P

A z książek to najbardziej chyba lubię "Posiadłość Blackwood" - moja pierwsza ksiązka Rice, a dotego zakochałem się w Quinnie :D[/size]


No, chodziło mi o film "Królowa Potępionych" :P
Quinn rzeczywiście to bardzo fajna postać, jednak ja kocham Armanda ^^
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Maganuna » 28 marca 2009, o 18:58

Mirva napisał(a):
Maganuna napisał(a):]Ale który film? Wywiad? :P Bo film "Królowa Potępionych" to dla mnie był aż smutny tak go zje*ali ^^ Jednym jego plusem dla mnie była Aaliyah jako Akasza :P

A z książek to najbardziej chyba lubię "Posiadłość Blackwood" - moja pierwsza ksiązka Rice, a dotego zakochałem się w Quinnie :D[/size]


No, chodziło mi o film "Królowa Potępionych" :P
Quinn rzeczywiście to bardzo fajna postać, jednak ja kocham Armanda ^^


No mnie nie powaliła Królowa :P Ale z drugiej strony już jakiś czas temu ją oglądałem, więc może po czasie jakbym teraz obejrzał to zmienię zdanie :mysli:
Ah no i racja zapomniałem (jak mogłem!) o Armandzie, moja druga miłość z kronik ;D
Fuck logic, fuck logic,
Bravo to instinct
And sweet intuition.
Avatar użytkownika
Maganuna
Nowy
 
Posty: 47
Dołączył(a): 27 marca 2009, o 18:07
Lokalizacja: Ghost World

Postprzez Kamil » 29 marca 2009, o 12:09

Ostatnio kupiłem sobie, z okazji 20-lecia, specjalne wydanie "Alchemika" z limitowanej edycji.

Na temat treści wypowiadać się chyba nie muszę, a wizualnie fajnie mieć takie cacko na półce ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil
Cyborg
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Silesia

Postprzez Mirva » 7 kwietnia 2009, o 15:49

Przeczytałam w formie elektronicznej:

# Zmierzch
# Księżyc w nowiu
# Zaćmienie
# Przed świtem ( jestem jakoś tak pod koniec :P )

:popcorn:
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Mishi » 7 kwietnia 2009, o 17:32

Co ostatnio przeczytałam:
- Pod Osłoną Nocy
- Muskając Aksamit (zostało mi jeszcze 100 str - droga elektroniczna "skany książki z Łodzi :eye: )
- Złodziejke (zaczytam czytać)
- Prawo Budowlane z komentarzem :szczerbaty:
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez TATYRUSSIA » 8 kwietnia 2009, o 20:54

Obrazek

Fragment Przedmowy:
"Tę niezwykłą książkę Arkadiusz Czerwiński i Kacper Gradoń przygotowali jako wspólną pracę magisterską z kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Mimo długoletniego doświadczenia naukowo-dydaktycznego byłem zaskoczony wkładem pracy, starannością i zaangażowaniem Autorów. Okazało się, że młodych ludzi stać na stworzenie opracowania wartościowego i unikalnego w polskiej literaturze kryminologicznej. Praca stanowi umiejętne połączenie teorii i wywodu naukowego z wątkami sensacyjnymi zawartymi przede wszystkim w biografii seryjnych morderców. Tajemniczość i groza, towarzyszące badanemu zjawisku, czynią z książki świetną lekturę kryminalną.
Będzie nią również usatysfakcjonowany każdy, kto szuka w niej nie emocji lecz prób naukowego opisu i wyjaśnienia zbrodni. A więc jest to lektura zarówno dla kryminologów i ludzi związanych z wymiarem sprawiedliwości, jak i dla wszystkich, których intrygują zdarzenia niezwykłe i trudne do zrozumienia".
Profesor Lech Falandysz
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SnegoSmiles » 23 kwietnia 2009, o 18:28

A ja czytałem ERAGONA.

Obrazek
Eragon - pierwsza część cyklu Dziedzictwo, została napisana przez Christophera Paoliniego i opublikowana przez wydawnictwo Alfred A. Knopf, w Polsce przez MAG. Znajdowała się na liście bestsellerów New York Timesa (dane z 22 kwietnia 2004).

Akcja książki rozgrywa się w krainie Alagaësii, w której miejsce mają przygody młodego chłopca o imieniu Eragon.

Film Eragon oparty na książce światową premierę miał 13 grudnia 2006. W polsce ukazał się 26 grudnia poprzez 20th Century Fox.

Moja ocena : Książka ciekawa,wciągająca,chwilami nudząca 5/6.
Avatar użytkownika
SnegoSmiles
Nabijacz
 
Posty: 376
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 12:50

Postprzez Pofyrtaniec » 27 kwietnia 2009, o 17:45

Dzisiaj przeczytałem książkę Lśnienie.
Streszczać nie będę, jeżeli ktoś się interesuje może łatwo znaleźć informacje na necie. Chciałem tylko napisać, że książka jest świetna. Bardzo dobrze się czyta i szybko zaczyna ciekawić. Mogę ją polecić [a jeżeli ja coś polecam to naprawdę warto przeczytać ^^].
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Mirva » 27 kwietnia 2009, o 17:46

A ja obecnie jestem w trakcie czytania "Wichrowych wzgórz" po angielsku ;)
W przyszłości sięgnę po "Wampira z Ropaz" :P
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Książka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron