Ostatnio czytałem książke...

Buszujący w zbożu czy Ania z Zielonego Wzgórza?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Postprzez Lacrima » 18 maja 2009, o 20:52

Terry Pratchett "Ruchome obrazki" z serii Świat Dysku. Po prostu się w nim zakochałam. Jest świetny :D :zako3:
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Postprzez koko » 15 lipca 2009, o 18:59

"Bóg Urojony" Richarda Dawkinsa. :oczka:
Kilka bardzo trafnych opinii oraz argumentów podważających istnienie Boga/bogów.
Oczywiście nie ze wszystkimi się zgadzam, gdyż moim zdaniem ateizm jest tak samo durny jak teizm. :D
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Lacrima » 16 lipca 2009, o 17:58

Materializm historyczny :eye:
:lol:

J_V:/Może coś więcej na ten temat ?
Ostatnio edytowano 16 lipca 2009, o 18:17 przez Lacrima, łącznie edytowano 1 raz
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Postprzez Pofyrtaniec » 26 lipca 2009, o 19:48

Ostatnio przeczytałem "Zmierzch" [na komórce xD] Niektórzy narzekają, że książka jest nudna itp. itd. W moim przypadku jest całkowicie inaczej. Bardzo mnie wciągnęła. Jest napisana w pierwszej osobie [wszystko widziane z oczu Belli]. Teraz zabrałem się za drugą część Księżyc w nowiu. Jest równie wciągająca więc domyślam się, że przeczytam wszystkie 4 części :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Damroka » 24 lutego 2010, o 16:26

Ja ostatnio czytałam "Kronikę ptaka nakręcacza" Haruki Murakamiego jednak tylko do połowy ponieważ z każdą stroną zaczynała mnie bardziej drażnić i w końcu dałam sobie spokój ( jedyną ciekawą postacią jaka mi się spodobała w tej książce była inteligentna, ekscentryczna nastolatka).


Bardzo podobały mi się natomiast opowiadania Tadeusza Borowskiego, najbardziej- "Proszę państwa do gazu", które czytałam jako lekturę na j. polski.
Zachwyciła mnie zarówno treść ( lubię literaturę obozową ) jak i język, metafory, oraz sposób przedstawiania rzeczywistości przez Tadeusza Borowskiego.
Avatar użytkownika
Damroka
Nowy
 
Posty: 48
Dołączył(a): 29 maja 2009, o 09:40

Postprzez PuMa » 5 kwietnia 2010, o 19:50

Zwykle nie mam zbyt wiele czasu na książki, ale z racji mojego obecnego stanu sprawności fizycznej mogłam sobie pozwolić na lekturę. Ponieważ uwielbiam (to mało powiedziane) rosyjskich pisarzy i ogólnie rosyjską i wschodnią literaturę powoli sięgam po takowe pozycje. Przeczytałam "Nocną straż" Łukjanienko Sergieja. Nie będę się rozwodzić nad treścią - kto ciekaw wszystko znajdzie w necie - ale goraco polecam. Czyta się jednym tchem. Co prawda książka nie powala na kolana, ale jest wciągająca, ma bardzo dobrze zarysowanych bohaterów i co ważne - zachęca do myślenia.
Sport to mój sposób na życie, mój cel, moja pasja, moje ambicje.
Avatar użytkownika
PuMa
Zaawansowany
 
Posty: 154
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, o 23:46

Postprzez SnegoSmiles » 19 kwietnia 2010, o 14:18

Zmierzch! Bardzo ciekawe! A że mam dopiero 12 lat (:/) czytam teraz Szatana z 7-mej klasy! :D
Obrazek
Avatar użytkownika
SnegoSmiles
Nabijacz
 
Posty: 376
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 12:50

Postprzez wolny » 7 czerwca 2010, o 18:57

Ja ostatnio przeczytałem 'Lektora', 'Tajemnice Brokeback Mountain', 'Martwy aż do zmroku' i jestem w trakcie 'U martwych w Dallas' :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
wolny
Administrator
 
Posty: 496
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 16:23
Lokalizacja: Graceland

Postprzez micha21 » 7 czerwca 2010, o 22:12

Ostatnio przeczytałam "Białą Wiedźmę", chyba Adama Zalewskiego, bo nie pamiętam dokładnie. No i była jeszcze jedna książka, polecona przez panią z biblioteki, "W milczeniu" E. Spindler.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Lady_Galant » 8 czerwca 2010, o 08:31

A ja Whitley Strieber "Wspólnota" :mrgreen:
Marcin
http://chomikuj.pl/Lady_Galant

Teledysk "Alejandro" http://chomikuj.pl/Lady_Galant/Teledyski+Lady+GaGa

Pobierz z mojego profilu na Chomikuj.pl :)
Avatar użytkownika
Lady_Galant
Początkujący
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 lutego 2010, o 11:13
Lokalizacja: Wrocław / Twardogóra

Postprzez szarit » 10 czerwca 2010, o 21:43

polecam "Łowcę Diuny" 7 co prawda tom cyklu ale dla tych co lubią sf polecam.7 i 8 tom został napisany przez syna Franka, Briana Herberta i Kenetha Andersona na podstawie notatek Franka myślę że nie tylko dla fanów cyklu Diuna
Avatar użytkownika
szarit
Zaawansowany
 
Posty: 250
Dołączył(a): 5 czerwca 2010, o 19:29
Lokalizacja: silesia

Re: Ostatnio czytałem książke...

Postprzez koko » 18 marca 2011, o 12:37

Zachwycona drugą częścią gry z serii Assassin's Creed, postanowiłam przeczytać książkę napisaną na jej podstawie. Nie jest to jakaś kultura wysoka, ale mimo to bardzo mi się podobała. Przyjemnie się czyta. Zatem graczom polecam Assassin's Creed: Renesas autorstwa Olivera Bowdena. :coctail:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Re: Ostatnio czytałem książke...

Postprzez Aoi. » 12 października 2011, o 17:02

Dzisiaj skończyłam czytać : Biblię Szatana. Autorem jest Anton Szandor LaVey.
Przyznam, że już wcześniej ciekawiła mnie treść tej o to książki. Jednak przeczytałam ją dopiero teraz, ponieważ nigdy nie chciało mi się za nią zabrać. :mrgreen:
Dla mnie jest interesująca.Tłumaczy, czym jest satanizm i mówi o tym, jak sataniści patrzą na świat i jak oceniają ludzkie postępowanie...
Polecam. :evil:
Quid pro quo.
Avatar użytkownika
Aoi.
Początkujący
 
Posty: 120
Dołączył(a): 24 czerwca 2011, o 11:11
Lokalizacja: Nowa Ruda.

Re: Ostatnio czytałem książke...

Postprzez Aoi. » 12 lutego 2012, o 18:32

Ostanimi czasy czytam wiele, ale nie spodziewałam się, że TA książka będzie się znajdować na mojej liście WSPANIAŁYCH.
Otóż dane mi było przeczytać "Kochający na marginesie"- Johanny Nilsson.
Nie wiem, czy czytaliście ale baaardzo polecam. :mrgreen:
Teraz coś o książce :
' „Kochający na marginesie” to powieść o osobliwych, samotnych ludziach, którzy coraz bardziej desperacko szukają i siebie nawzajem, i miłości, bo tej, choć nie brakuje, to ciągle jest w złym miejscu. To opowieść przepełniona smutkiem, ale niepozbawiająca nadziei. '
Quid pro quo.
Avatar użytkownika
Aoi.
Początkujący
 
Posty: 120
Dołączył(a): 24 czerwca 2011, o 11:11
Lokalizacja: Nowa Ruda.

Re: Ostatnio czytałem książke...

Postprzez SnegoSmiles » 21 października 2012, o 16:54

Polecam dzieła Agaty Christie - mistrzyni kryminałów, choć raczej nie ma takich, żeby krew mroziła w żyłach, ale naprawdę wciągają i są ciekawe. Zwłaszcza polecam 'Tajemnicę Siedmiu Zegarów' i 'Próbę niewinności'.

Polecacie jakąś książkę, naprawdę mrożącą krew w żyłach? Ale błagam, nie fantasy. Może jakiś thriller? Coś, co mogłoby się naprawdę wydarzyć.
Obrazek
Avatar użytkownika
SnegoSmiles
Nabijacz
 
Posty: 376
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 12:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron