Harry Potter

Buszujący w zbożu czy Ania z Zielonego Wzgórza?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Harry Potter

Postprzez Waste_Manager » 23 sierpnia 2007, o 16:49

o_O Ktoś czytał z szanownego grona? Czy niektórzy uważają się za za duże dzieci na takie sprawy? xD Ja uważam, że książka jest świetnie napisana, z dużą dawką humoru; nie brakuje też momentów do płaczu za to nudnych nigdzie nie potrafię znaleźć. Dopiero po przeczytaniu 7 książki w pełni doceniam dzieło pani Rowling. Po mistrzowsku zebrała wątki poboczne w "kupę" i najmniejsze szczegóły rzucone niby mimochodem w poprzednich książkach okazują się mieć duże znaczenie... Moim zdaniem Harry to lektura dla ludzi w każdym wieku, która przekazuje wartości moralne i uczy odróżniać dzieci (i niektórych dorosłych xD) dobro od zła.
Co wy sądzicie na temat czarnowłosego okularnika i jego autorki?

Tylko się na mnie nie drzeć że z Potterem wyjeżdżam xD
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:07 przez Waste_Manager, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Postprzez mysz87 » 23 sierpnia 2007, o 16:54

WM ja bym miała małą uwagę co do Twoich błędów ortograficznych, ale to taka dygresja ;)

Nie czytałam nigdy, ale oglądałam, trochę nie po kolei i teraz nie wiem Ocb, wiem, że nie czytają tego tylko dzieci. Sama bym przeczytała jakbym miała czas (niestety teraz magluję anatomię) Btw. kto ma umrzeć w tej ostatniej części? Powiedzcie mi, bo Klaudia mówi że nie wie.
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:09 przez mysz87, łącznie edytowano 2 razy
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Postprzez Waste_Manager » 23 sierpnia 2007, o 16:55

Filmy o Hp są do xxxx (cztery litery) a poza tym przyjmują głównie brytyjską obsadę (chyba że rola wymaga inaczej). JA każdą część czytam raz na pół roku :D :D 7 Dostałem w dzień publikacji i w ten też przeczyta?em. Była bardzo mocna ale się nie pobeczałem xD a przy "księciu" i "zakonie" owszem :P

Sorry, błędy są bo polskiego pisanego nie używam od roku... Od następnego posta piszę sprawdzając w wordzie to nie będzie. Przepraszam jeszcze raz (ale wstyd xD)
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:11 przez Waste_Manager, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Postprzez Waste_Manager » 23 sierpnia 2007, o 16:59

Nie mówmy kto zginie, chyba żeby założyć osobnego topica np. w śmietniku z ostrzeżeniem o spoilerach. Nie wszyscy przeczytali jeszcze i nie warto psuć im zabawy...
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:12 przez Waste_Manager, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Postprzez wolny » 23 sierpnia 2007, o 21:01

Świetne książki, czyta się naprawdę miło i z checią. Szkoda że już koniec nie będę miał co czytać :( A ostatni tom już pochłonąłem :D
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:12 przez wolny, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wolny
Administrator
 
Posty: 496
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 16:23
Lokalizacja: Graceland

Postprzez Pofyrtaniec » 23 sierpnia 2007, o 21:03

HP króluje :thenx: Super napisana książka, u mnie w domu każdy przeczytał po parę razy, nawet mama :P A ja bardzo lubię go czytać, jest pisana fajnym stylem. Jedyna książka której przeczytałem wszystkie tomy. :mlynek:
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:13 przez Pofyrtaniec, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Anna Molly » 23 sierpnia 2007, o 21:08

Kiedyś przeczytałam chyba trzy tomy. Było to na tyle dawno, że już nie pamiętam o czym były. Teraz właściwie w ogóle nie mam czasu na czytanie książek- tym bardziej na HP, a szkoda bo chętnie bym go znowu przeczytała :D
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:14 przez Anna Molly, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anna Molly
Nowy
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 20:11

Postprzez Tija » 24 sierpnia 2007, o 13:55

Czytałam 6 części po polsku i parę rozdziałów po angielsku. Jest to niesamowita i wciągająca książka, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. :D
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:14 przez Tija, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Martuś. » 24 sierpnia 2007, o 14:12

Czytałam wszystkie tomy (oprócz 7, bo w ten zagłębiłam się tylko raz) kilka razy, i chyba łatwo się domyślić, że lubię serię o Potterze. Ostatnio jednak przeczytałam 7 tom po polsku i się załamałam. Najgorsza część, zaraz po szóstej (która moim zdaniem była pozbawiona tej wyczuwalnej w poprzednich książkach magii). A kiedy kupię w styczniu oryginał, epilog na pewno wyląduje w koszu. Nie uznaję go i już. Ostatni tom to dla mnie po prostu zlepek kilu fanficków (do tego strasznie dennych). . .
Szkoda, że Pani Rowling zakończyła serię takim gniotem.
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:16 przez Martuś., łącznie edytowano 1 raz
I try not to be cool and that makes me cool.
Avatar użytkownika
Martuś.
Nowy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 18:46
Lokalizacja: POLSKA, Pozna?.

Postprzez Lena Sergeevna » 24 sierpnia 2007, o 19:01

Przeczytałam tylko pierwszy tom i powiedziałam, że więcej już nie przeczytam. :D Nie dlatego, że nie podobał mi się, ale dlatego, że mnie nie wcągnęły jego przygody książkowe. Osobiście wole oglądać niż czytać. Jeżeli chce ktoś 7 tom po polsku to niech da mi znać ;)
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:17 przez Lena Sergeevna, łącznie edytowano 2 razy
Lena Sergeevna
Nowy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 11:05

Postprzez Martuś. » 24 sierpnia 2007, o 19:08

Lena Sergeevna napisał(a): Nie dlatego, że nie podobał mi się, ale dlatego, że mnie nie wciągnęły jego przygody książkowe.

Skoro nie wciągnęły Cię jego przygody, to chyba Ci się jednak książka nie spodobała... Czy czegoś nie rozumiem?... :rolleyes:
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:18 przez Martuś., łącznie edytowano 1 raz
I try not to be cool and that makes me cool.
Avatar użytkownika
Martuś.
Nowy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 18:46
Lokalizacja: POLSKA, Pozna?.

Postprzez Lena Sergeevna » 24 sierpnia 2007, o 19:12

Martu?. napisał(a):Skoro nie wciągnęły Cię jego przygody, to chyba Ci się jednak książka nie spodobała... Czy czegoś nie rozumiem?...


Książka jako styl jej pisania itd nie podoba mi się. Za to ekranizacja tak.
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:19 przez Lena Sergeevna, łącznie edytowano 1 raz
Lena Sergeevna
Nowy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 11:05

Postprzez Tija » 25 sierpnia 2007, o 09:29

Książka jest napisana takim stylem by była łatwa do zrozumienia. Co do ekranizacji to są dobre ale pominięte sa czasem najlepsze wątki :D
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:19 przez Tija, łącznie edytowano 1 raz
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lacrima » 25 sierpnia 2007, o 10:45

Jak jestem zmęczona czytaniem naukowo-historycznych, religioznawczych, czy psychologicznych książek, to czytam HP, czy inne tego typu... Nie powiem, fajne i wciąga :D ...
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:20 przez Lacrima, łącznie edytowano 1 raz
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Postprzez Waste_Manager » 25 sierpnia 2007, o 15:54

Ekranizacje Hp moim zdaniem są do niczego. Nie można już sobie zadać pytania "Ciekawe jak to zrobi? itp". Historii z książek nie oddają a gra aktorska koleszków Radcliffa i Grinta szokuje tak jak to że babcia Stefcia się wyprowadziła z bloku obok... Nawet ostatnio do efektów się nie przykładają, chociaż walka w MM w Zakonie była świetna.

Mi podoba się 7 tom bardzo, wszystko płynnie składa się w całość i gra ze sobą nieźle. Zabieg rozmowy z Dumbledorem - 5 z +. Siódma częśc jest praktycznie książką dla dorosłych, jest po prostu świetna. Postacie rozwinęły się w taki sposób że głowa mała. Rowling stworzyła świat z którym ciężko będzie mi się rozstać...
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:22 przez Waste_Manager, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Następna strona

Powrót do Książka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość