Harry Potter

Buszujący w zbożu czy Ania z Zielonego Wzgórza?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Postprzez Martuś. » 25 sierpnia 2007, o 16:05

Szkoda tylko, że Harry w ciągu 6 lat nauki w Hogwarcie praktycznie nic się nie nauczył... :rolleyes:
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:22 przez Martuś., łącznie edytowano 1 raz
I try not to be cool and that makes me cool.
Avatar użytkownika
Martuś.
Nowy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 18:46
Lokalizacja: POLSKA, Pozna?.

Postprzez Pofyrtaniec » 25 sierpnia 2007, o 16:07

Dobre spostrzeżenie ^^
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:23 przez Pofyrtaniec, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Waste_Manager » 25 sierpnia 2007, o 16:13

Jak to nie nauczył :D Sporo się nauczył ale nudne było by czytanie o każdej lekcji... Z OPCM był dobry... NA eliksirach czy wróżbiarstwie może się nie przykładał ale nuuuuudne byłoby czytanie o idealnych uczniach, prymusach i samych powodzeniach w życiu. W takim wypadku Harry byłby wypełniony ludźmi jak Percy xD Poza tym jest to postać fikcyjna (przynajmniej oficjalnie) i z tego czy jest geniuszem czy nie nic nie wyniknie. Właśnie to, że bohaterowie są różnorodni i nie idealni czyni ich wyjątkowymi. Uczy to także dzieci że praca zespołowa przynosi większe efekty - połączenie sił etc. Ron, Harry i Hermiona - każdy z nich ma cechy, które połączone razem dają taki ekstra power :D Nie wiem jak to nazwać ale wiadomo o co biega... :P
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:24 przez Waste_Manager, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Postprzez Lady Cadaveric » 27 września 2007, o 19:54

Harry moja miłość! :mlynek: No może nie Harry ale książki.. :D Każdą [oprócz 7 cz.] czytałam naście razy. Jedyna, która wg mnie im dorównuje to Artemis Fowl Colfera :-D
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:25 przez Lady Cadaveric, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lady Cadaveric
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 września 2007, o 19:18
Lokalizacja: in?d

Postprzez Enemy » 18 czerwca 2008, o 13:35

Kiedyś bardzo mi się podobały te książki, też czytałem po kilka razy ale 7 tom po prostu beznadzieja.. nie wiem czy jakoś wyrosłem z tego czy po prostu już mnie to machanie różdżkami znudziło ale strasznie męczyłem tę książkę (1 rozdział był tylko ciekawy) żeby dojść do końca, no i to zakończenie takie przewidywalne :/ . Już pewnie nigdy nie przeczytam tego ale nie zmienia to faktu że jakiś "szacunek" mam do tej serii ;)
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:27 przez Enemy, łącznie edytowano 1 raz
Rzeczywistosci nie znosze ..

Why do all good things come to an end?
Avatar użytkownika
Enemy
Początkujący
 
Posty: 65
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pofyrtaniec » 17 lipca 2008, o 20:31

Zabieram się i zabieram do przeczytania ostatniego tomu, ale jakoś nie mogę się do końca zabrać. Leży na półce przeczytany przez wszystkich w familii tylko nie przeze mnie. Może to i lepiej, bo dla mnie jeszcze losy Pottera jeszcze się nie skończyły, a może już mnie to nie kręci... sam nie wiem :rolleyes:
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:27 przez Pofyrtaniec, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez pan tratata » 1 sierpnia 2008, o 19:51

Przeczytałem całą serie HP dwa razy, oprócz tomu siódmego (tylko raz). Książki podobały mi się, że pochłaniałem je jedna po drugiej (jedną nawet w jeden dzień :P ). Choć były momenty które mnie nużyły to czytałem je żeby szybciej dojść do ciekawszych, niczego nie omijając. J.K Rowling pisała bardzo prostym i zrozumiałym językiem, więc trudno było się zniechęcić. W tej chwili cała seria Harrego Pottera należy do moich ulubionych książek (ponieważ jako jedyne przeczytałem je dwa razy), ale w przyszłości na pewno się to zmieni ;).
Ostatnio edytowano 25 sierpnia 2008, o 20:29 przez pan tratata, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
pan tratata
Początkujący
 
Posty: 117
Dołączył(a): 31 lipca 2008, o 10:06
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez makolej » 6 grudnia 2008, o 18:49

Harry Potter jest po prostu nigdy niepokonaną książką :mrgreen: Nienawidziłem czytac dopóki nie przeczytałem 1.części.Zacząłem wtedy czytac tyle książek ile sie da.Uważam,że 4,5,6,7 to są najlepsze części.Posiadam wszystkie części oraz Baśnie Barda Beedl'a
Obrazek
Avatar użytkownika
makolej
Początkujący
 
Posty: 125
Dołączył(a): 28 września 2008, o 13:37
Lokalizacja: Kościan

Postprzez Alexander » 20 marca 2009, o 14:22

Przeczytałem całą serię... I nie zamierzam nigdy więcej. Jasne, fenomen popkultury, bla, bla, bla... Kiedyś byłem mały, głupi i mi się podobało. Teraz, uważam że to w sumie mierna saga... Jest masa lepszych książek, lepiej trafiających w moje gusta.

A ekranizacje... Przebolałem pierwsze 4 części. Dalej nie mam zamiaru oglądać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Alexander » 20 marca 2009, o 22:45

Julcia_Volk napisał(a):Nie zgadzam się ze stwierdzeniem Alexandra na temat fenomenu popkultury, ta książka właśnie różni się od innych, a pozytywni bohaterowie są zaprzeczeniem współczesnych nastolatków.


Każdy ma własne zdanie... Ale ja się ośmielę stwierdzić, że z tej książki komercja wycieka litrami. I przez to wyznaczyła nowe standardy - pozwoliła dotrzeć książkom do mas. Z jednej strony dobrze, bo więcej ludzi czyta. Z drugiej źle, bo poziom spadł.

Tak samo stało się z filmami i muzyką. Jedynie teatr jeszcze trzyma na prawdę wysoki poziom...
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Alexander » 21 marca 2009, o 09:41

Julcia_Volk napisał(a):Zgadzam się jeśli chodzi o ogół, że poziom kina, książek itd się zaniża. Ale co w tej książce jest wg Ciebie komercyjne? Jestem bardzo ciekawa, bo pierwszy raz spotykam się z takim podejściem ^^


Tasiemcowatość, nastawienie na szeroką grupę docelową (młodzież) i dopasowywanie treści pod jej gusta. Prosta fabuła, prosty styl pisania. Wszystko normalne, ale jakieś płytkie. Mnie osobiście drażni masa uproszczeń, która poziom książki obniża. Właściwie niedaleko jej poziomem do ekranizacji... Co niestety nie jest dla mnie zaletą.

Ale jasne, pomysł dobry. Sprzedać się sprzedało. Ale jak dla mnie, wykonanie od najwyższego poziomu jest dosyć daleko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Evil » 22 lipca 2009, o 14:14

Książka o Harrym Potterze moim zdaniem jest bardzo ciekawa. Jak się ją czyta można choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Szkoda że tylko 7 tomów. Ale ważne że jest! ;D
Ostatnio edytowano 22 lipca 2009, o 19:37 przez Evil, łącznie edytowano 1 raz
,,Zamknijcie mnie w pokoju bez klamek!" ;D
Evil
Nowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 21 lipca 2009, o 10:33
Lokalizacja: WsP City xD

Postprzez SnegoSmiles » 23 lipca 2009, o 09:05

Evil napisał(a):Szkoda że tylko 7 tomów. Ale ważne że jest! ;D


No pewnie! Tyle, że Rowling powinna napisac co było dalej, albo co się stało z Dursleyami!!! To by było ciekawe! ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
SnegoSmiles
Nabijacz
 
Posty: 376
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 12:50

Postprzez Lacrima » 25 lipca 2009, o 20:52

7 tomów wystarczy :) Ja osobiście lubię HP :) Wciąga i zajmuje :) I nie powiem, że to chłam, bo zauważyłam, że ma drugie dno, nie pozbawione sensu. Dobrze, że coś takiego powstało :)
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Postprzez Lacrima » 25 lipca 2009, o 21:51

Może poprawią xD Hm... Ja się może wybiorę w następnym tygodniu ;)
J_V:/Może coś więcej?
Ostatnio edytowano 25 lipca 2009, o 22:08 przez Lacrima, łącznie edytowano 1 raz
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Książka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron