Harry Potter

Buszujący w zbożu czy Ania z Zielonego Wzgórza?

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Postprzez Alexander » 1 sierpnia 2009, o 20:58

Jestem świeżo po seansie filmu i powiem, że bardzo mi się podobał. Przez to, że nie odświeżałem sobie książki przed obejrzeniem, nie odczułem zbytnio masy wyciętego materiału. Wszystko jest spójne, zwięzłe i miłe dla oka. Świetny sposób kręcenia, film ma niesamowitą głębię obrazu, pomimo iż nie jest w 3D. Rozpoczęcie filmu umiejscowione w realnym świecie zrobiło na mnie wielkie wrażenie, powala szczególnie scena z mostem. Poza Panem Radcliffem która nie gra, a "występuje" całość była dobrze zagrana. Efekty specjalne wyszły bardzo naturalnie, co - patrząc wstecz, jest bardzo miłym zaskoczeniem. Szczególnie zachwyciło mnie zachowywanie się myślodsiewni. Wątek romantyczny, poza fragmentem z Panem Potterem też bardzo dobrze poprowadzony. Reszta scen ma fajny, mroczny klimat.

Po miernej czarze i beznadziejnym zakonie, otrzymaliśmy film który niemal dotrzymuje poziomem więźniowi azkabanu. W przypadku tej części, skrócenie materiału źródłowego wyszło bardzo sprawnie. Ciekawe jak będzie w przypadku 2-częściowych insygniów...

J_V:/Widać, że jesteś po tym seansie zmęczony biedaku :eye: ortografia :P
Ostatnio edytowano 1 sierpnia 2009, o 21:22 przez Alexander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Re: Harry Potter

Postprzez weroni93 » 23 maja 2011, o 15:27

Kiedyś byłam maniaczką tej serii ogólnie męczyłam każdego z mojego otoczenia tą książką. Po przeczytaniu 7 części bo jakoś troszkę zakończenie wtedy mi się przynudnawe zdawało. I po tych kilku latach znów wzięłam tom 7 do ręki i... zachwycam się :lol: Po prostu dobra fabuła. Moim zdaniem większość filmów nie była najlepsza, bo przeinaczyli większość faktów, niektóre sceny zostały zupełnie pominięte, a całe uniwersum zostało przedstawione tak troszkę zbyt mugolowato. Chociaż 1 część Insygniów zrobiła na mnie najlepsze wrażenie, bo w większej części trzymają się faktów.
Avatar użytkownika
weroni93
Początkujący
 
Posty: 66
Dołączył(a): 22 maja 2011, o 13:36

Poprzednia strona

Powrót do Książka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron