Suma sumarum niedomówień czyli siła wyobraźni.

Wrzucamy wszystko, kartony do zielonego, szkło do czarnego. Segregacja przede wszystkim!

Suma sumarum niedomówień czyli siła wyobraźni.

Postprzez PuMa » 16 kwietnia 2010, o 22:34

Niewinnie rzucony tekst, plotki czy fałszywe pomówienie i już zmienia się opinę o 2 osobie. Im bardziej zapoznawałam się z tematami tego forum tym bardziej powyższa teza się narzuca. Przykład mamy na naszym forum i dlatego ten temat poruszyłam. Różne opinie, doświadczenia czy spostrzeżenia (dotyczące niestety prywatnych sfer życia) zapisane na forum dotyczą osoby, która to zamieszcza, a nie kogoś konkretnego po to, żeby udzielać jakichś porad, wskazówek jak postępować, a tymczasem conajmniej 1 osoba wzięła to wszystko do siebie. Madziara nikt Ci nie kazał słuchać tego wszystkiego czy utożsamiać problemów innych ze swoim życiem, a teraz masz pretensje do wszystkich tylko nie do siebie! Dlatego chciałam to poruszyć i zwyczajnie uczulić, żeby nie podchodzić do tego tak osobiście i nie myśleć - o ja też mam taki problem, to mnie dotyczy i zaraz albo wielka tragedia albo wielka złość! Zresztą jest taka zasada, że każdy widzi i słyszy tylko to, co sam chce lub ma taką potrzebę, więc jeśli rzeczywiście ktoś ma wrażenie, że wszystko jest skierowane do Niego czy o Nim (a wyobraźnia czasem działa cuda) to niech to zatrzyma dla siebie, a nie urządza awantury na forum lub co gorsza mści się na nieświdomych i niewinnych ludziach ze swojego otoczenia (a których ten problem pośrednio dotyka - jak np.nasza koleżanka, która zerwała z chłopakiem przez takie właśnie posty i własną wyobraźnię). Trochę dystansu do wszystkiego i częstszego używanie głowy, bo od tego się ją ma, a nie będzie takich problemów i życie stanie się prostsze. :coctail:
Ostatnio edytowano 16 kwietnia 2010, o 23:17 przez PuMa, łącznie edytowano 1 raz
Sport to mój sposób na życie, mój cel, moja pasja, moje ambicje.
Avatar użytkownika
PuMa
Zaawansowany
 
Posty: 154
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, o 23:46

Postprzez Przemko » 16 kwietnia 2010, o 22:49

No, no PuMa poruszyłaś kruchy temat. I całkiem trafna puenta, jeśli mogę ocenić. Przyznam się, że ja także tak właśnie osobiście podchodziłem do tych wszystkich wynurzeń, zwłaszcza na tematy związków, kiedy sam miałem problem. I tak samo myślałem, że dotyczą te teksty trochę mnie, co mnie wkurzało, więc przyznam odbiło się to na Kamilii :blush: . A co do tych napisanych na forum spostrzeżeń czy wskazówek - sam przecież zwróciłem się z prośbą o pomoc, więc kiedy ktoś mi dał dobrą radę to skorzystałem, a potem zwyczajnie chciałem się odwdzięczyć co wiernie robiłem! Wydaje mi się więc, że dobrze jest, że te rady są na forum. No bo każdy może sobie poczytać i skorzystać, a skoro ktoś robi źle to trzeba mu to uświadomić! Zresztą miałem małą pogadankę z psycholożką z budy na temat podobnego problemu 1 osoby z forum i ona sama mi doradziła, żebym nie odpuścił i próbował uświadomić tą osobę, więc pisałem i chyba nie było to nic złego (tak samo, jak to, że poruszyłem ten temat z inną osobą z forum i oboje chcieliśmy pomóc). Zresztą teraz to już chyba nie ważne - jak widać po Madziarze ludzie potrafią się wręcz diametralnie zmieniać i swoje poglądy nawet samemu sobie tym samym zaprzeczając. No i sama przyznaj, że to byłoby strasznie puste i głupie, gdyby ktoś czytał te posty czy nasze porady nawet do niego skierowane i nawet jeśli go wkurzą to odgrywał by się na innych (bo co inna osoba zawiniła temu, że ktoś np. wytyka komuś błędy?).
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez PuMa » 17 kwietnia 2010, o 12:16

J_V a czasem jest tak, że ludzie pod pozorem pomocy i dobrych rad mają ukryte intencje. Przeczytaj jeszcze raz to o czym złożyłam temat, zrozumiesz. Mi chodziło o to, żeby nie brać do siebie tego wszystkiego co inni piszą. Przykład - dajmy na to jest osoba, która ma pewien problem: chłopaka/dziewczynę, z którą zrywa, bo się nie układało, były problemy (które przecież można rozwiązać), więc waha się czy dać szansę czy nie i nagle na jakimś forum widzi teksty i porady skierowane ogólnie, ale jakże pasujące do tego, co on sam przeżywa! I co wtedy? Albo tak utożsamia się z tym wszystkim, że postępuje podobnie według danego scenariusza albo przeciwnie! Reaguje złością, gniewem i całkiem odcina się od swoich znajomych czy osoby, z którą wcześniej był, zerwał, bo zwyczajnie nie chce mieć nic wspólnego z kimś o kim jak mu się wydaje wszyscy piszą!
Teraz wiesz co mam na myśli?
J_V wiem jak to jest zostać skrzywdzonym przez 2 człowieka, jak to boli. Ale właśnie to wtedy trzeba spojrzeć z dystansem na to co było i pomyśleć nad sobą samym a dopiero potem na 2 osobę.
A co do Przemka i innych jego zauszników - zastanówcie się nad tym co robicie!
Sport to mój sposób na życie, mój cel, moja pasja, moje ambicje.
Avatar użytkownika
PuMa
Zaawansowany
 
Posty: 154
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, o 23:46

Postprzez PuMa » 17 kwietnia 2010, o 14:11

Dziewczyno, ja właśnie to dokładnie mam na myśli! A Przemko, Madziara i inni robią właśnie na odwrót! Wyciągają na światło dzienne problemy swoje i innych, bo widać mają taką potrzebę albo ukryty cel! Stąd ten temat!
Sport to mój sposób na życie, mój cel, moja pasja, moje ambicje.
Avatar użytkownika
PuMa
Zaawansowany
 
Posty: 154
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, o 23:46

Postprzez ~kurka~ » 17 kwietnia 2010, o 19:16

A nie można by tak było przestać już o tym pisać? Po prostu przestać? Czy ciągle trzeba od nowa sobie wypominać to, co kiedyś ktoś napisał w swoim poście? Serio. Jeżeli macie sobie zamiar prawić porady moralne, to róbcie to na PW. Nie wszyscy użytkownicy forum chcą to czytać, a argument, iż "nie musimy" jest nie na miejscu, bo np. teoretycznie mod jest na to skazany... :...:
~kurka~
Nabijacz
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 października 2007, o 12:42

Postprzez wolny » 17 kwietnia 2010, o 19:39

Zamykam.
Obrazek
Avatar użytkownika
wolny
Administrator
 
Posty: 496
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 16:23
Lokalizacja: Graceland


Powrót do Śmietniczka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron