Sprawa dla reportera - edycja forumowa ;)

Z bronią i z czym innym w ręku :D

Moderatorzy: Tija, Julcia_Volk

Czyja jest wina?

Pana X
4
57%
Pani Y
3
43%
 
Liczba głosów : 7

Sprawa dla reportera - edycja forumowa ;)

Postprzez TATYRUSSIA » 29 września 2010, o 14:40

Zastanawiam się jakie jest wasze zdanie na ten temat ;)
A mianowicie...

Pan X się kąpie i waż odpływu wody z pralki ściąga z wanny, bo mu przeszkadza...
Kończąc kąpiel nie zakłada z powrotem węża.
Później... Pani Y wchodzi do ubikacji chcąc zrobić pranie. W tym celu nastawia pralkę i wychodzi...

W wyniku czego łazienka jest zalana...


Czyja jest wina?
Pana X, który powinien odłożyć wąż na swoje miejsce?
Czy może Pani Y , która zabierając się za pranie powinna przygotować wszystko przed załączeniem pralki...


Moim zdaniem wina leży po stronie Pani Y, gdyż można zachowanie Pani Y porównać do chęci wejścia do windy nie sprawdzając czy kabina jest na miejscu. I czyja wtedy będzie wina? Windy, która powinna być na miejscu czy może Pani Y, która powinna zajrzeć a nie iść na ślepo...
Moim zdaniem zabierając się za coś należy przygotować sobie wszystko do tego celu. Pani Y może mieć jedynie pretensje, że Pan Y nie odkłada przedmiotów na swoje miejsce po skończeniu tego co robił...

Jakie jest wasze zdanie, jestem ciekawy ;)


ps. Zamieszczajcie swoje życiowe dylematy, historie w których ciężko Wam się zdecydować na jedną stronę...
Ostatnio edytowano 29 września 2010, o 15:09 przez TATYRUSSIA, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez koko » 29 września 2010, o 15:04

Wina leży po obu stronach. Ogólnie reguła jest taka, że jeżeli coś bierzemy to potem odkładamy to na pierwotne miejsce. Pan X zaniechał tego i przyczynił się do zalania. Pani Y robiła wszystko odruchowo i pewnie nie spodziewała się iż wąż nie znajduje się tam gdzie powinien. Nie sprawdziła - też jej wina. Koniec. :eye:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez TATYRUSSIA » 29 września 2010, o 15:08

Czyli 1:1 :D
Zobaczymy kto wygra...
Bawimy się do 5 punktów...
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Leonardo » 29 września 2010, o 15:15

Chętnie wziąłbym udział, ale nie mogę. Jeżeli "Wybierz tylko 10 odpowiedzi" a do wyboru są 2 to nie mogę nic zrobić. A wina jest tego kto instalował pralkę - wąż odpływu powinien być odprowadzony do kanalizacji a nie do wanny :nunu:
Ja wcale nie nienawidze ni to Lenki ni to Julci. Ja po prostu się znam, i wycia nie zniese. Niech się śpiewać naÓczą!
Avatar użytkownika
Leonardo
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lutego 2009, o 20:58

Postprzez koko » 29 września 2010, o 16:02

Leonardo napisał(a):A wina jest tego kto instalował pralkę - wąż odpływu powinien być odprowadzony do kanalizacji a nie do wanny :nunu:
HA! Dokładnie. Leo wygrał. :eye:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Patrycja » 29 września 2010, o 17:38

Ja też kiedyś tak zrobiłam, że nie umieściłam węża w wannie i włączyłam pralkę z tą tylko różnicą, że wcześniej sama wyciągnełam tego węża z wanny.
Winna jest pani Y.
t.A.T.u.
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez TATYRUSSIA » 29 września 2010, o 18:10

Leonardo napisał(a):A wina jest tego kto instalował pralkę - wąż odpływu powinien być odprowadzony do kanalizacji a nie do wanny :nunu:


;) Tylko te nowsze pralki mają takie możliwości ;) Starsze modele pralek jeszcze nie mają takiej możliwości z tego co mi wiadomo (a dwa lata w rtv agd spędziłem)...

Może "Franię" też można było tak podłączyć ;> ?
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Alexander » 29 września 2010, o 21:01

Toż to jakaś przedwojenna pralka musi być. Ja mam w domu niezłego starocia, a jakoś do wanny mi nic z niej nie spływa. A wina jest w takim razie producenta, że wyprodukował taki badziew.

Ale jakby pominąć tą kwestię to bardziej wina Pana X, bo jeśli pani Y zostawiła wąż w pralce i sama nic z nim nie robiła, to ma prawo oczekiwać, że nadal jest tam gdzie został pozostawiony. Ale tradycyjnie - wina leży po obu stronach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Patrycja » 30 września 2010, o 10:08

Widocznie państwo X i Y nie mają podłogi z płytek ceramicznych.
t.A.T.u.
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez szarit » 30 września 2010, o 15:22

Winą producenta pralek bym nie obarczała moja ma 6 lat a od tych co są w sklepach się nie różni nawet ceną mimo upływu lat,a woda spływa mi do wanny bo mam taką łazienkę że nie ma innej możliwości można wymienić(podobno)węża ale to może nie być skuteczne.Co do sprawy zalania ewidentnie wina pana X i pani Y.Co do płytek ceramicznych zależy czy mają szczelny próg mi się zdarzyło że woda z łazienki poszła do sąsiadów pod progiem i potem musiałam się im gęsto tłumaczyć a płytki ceramiczne mam.
Avatar użytkownika
szarit
Zaawansowany
 
Posty: 250
Dołączył(a): 5 czerwca 2010, o 19:29
Lokalizacja: silesia

Postprzez TATYRUSSIA » 2 października 2010, o 12:22

Jeżeli chodzi o sytuację, to oboje przyznaliśmy, że wina jest po obu stronach ;)
Sąsiedzi nie zostali zalani, płytki na podłodze były ;)

A Wy macie jakieś podobne sytuację, które należy ocenić ;>?
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Zabawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron