Powiedz NIE cenzurze!

O pierwszej miesiączce jak i zakupie nowej mikrofalówki.

Moderatorzy: koko, szym

Poprzesz akcj? "Powiedz NIE cenzurze"?

Ankieta wygasła 22 września 2007, o 19:55

Tak
9
75%
Nie
3
25%
 
Liczba głosów : 12

Powiedz NIE cenzurze!

Postprzez Romek » 23 sierpnia 2007, o 19:55

Jedna z reklam, która została ocenzurowana. Strona Główna manifestu. Co o tym sądzicie? Poprzecie akcję antycenzury?
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:08 przez Romek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Romek
Nowy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 21:10
Lokalizacja: si? bior? dzieci?

Postprzez Pofyrtaniec » 23 sierpnia 2007, o 22:52

Jak dla mnie paranoja. W ogóle ta reklama Heyah taka straszna była w tym lesie, że jakieś pieprzone kwiatki na ryje trzeba było tym potworom ponaklejać. A Z tym dżemem to o co chodzi, że tam cenzura? To chyba troszkę podchodzi pod nietolerancje, a nie cenzurę.
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:09 przez Pofyrtaniec, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Waste_Manager » 24 sierpnia 2007, o 04:51

Co? Ja nie mogę to jest absurd. Nie można w Polsce obejrzeć normalnych reklam (tam żadnego hardcoru nie było :/) a Giertycha to nieocenzurowanego pokazują? Paranoja. Że niby dzieci się przestraszą? Oglądając jakąkolwiek bajkę też mogą… Co do babki która lubi manekina… Tak trzymać – każda rzecz związana w jakikolwiek sposób ze strefą seksualną człowieka jest banowana?! LOL potem się dziwią że 14 latki w ciążę zachodzą. Dopóki seks nieprzestanie być tematem tabu, ba! Jaki seks? Co tam w tej reklamie było? …To i będą zachodziły :P
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:10 przez Waste_Manager, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Postprzez February » 24 sierpnia 2007, o 06:32

Kocham te reklamę^^ I jak mogli ją ocenzurować? :/ Co w niej złego? W Polsce przesadzają i to cholernie mocno. Nasze czubusie to mogą reklamować swoje Pisdowskie reklamówki. To powinni puszczać po 23.00 bo robią dzieciom mętlik w głowie :> I inne programy polityczne, bo można dostać jakiś urazów na psychice patrząc na twarz Kaczyńskich, Giertycha czy Leppera i to co wyprawiają xD
Popieram akcję antycenzury^^
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:12 przez February, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
February
Spamer
 
Posty: 626
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 21:14

Postprzez mysz87 » 24 sierpnia 2007, o 10:21

Ja proponuje ocenzurować lub w ogóle zdjąć spoty reklamowe polityków ^^ a od czego innego - wara!
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:12 przez mysz87, łącznie edytowano 1 raz
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Postprzez Emjotka » 24 sierpnia 2007, o 10:45

Waste_Manager napisał(a):ak trzymać – każda rzecz związana w jakikolwiek sposób ze strefą seksualną człowieka jest banowana?!

Przez długi czas były nawet reklamy czekolady zahaczające o seks. I nikt nie próbował ich cenzurować. Zastanówmy się, dlaczego? Może dlatego, że nie były seksistowskie? A reklamy Axe`a niestety są równie durne jak seksistowskie.

A ta strona mnie po prostu "zamordowała". "Nie musisz mieć 18 lat i nie musisz prosić o zgodę rodziców. Przeczytasz tu o tym wszystkim, co znika z mediów z powodu CENZURY. PROTESTUJ ZE MNĄ! ? kliknij i zagłosuj" a obok przycisk "popieram". Nie ma co, propaganda całą parą. Najpierw początek (pierwsze zacytowane zdanie), który ma powiedzieć czytelnikowi, że jest traktowany poważnie, niezależnie od swojego wieku. Potem "przeczytasz tu o", czyli zapowiedź informacji, "której nigdzie indziej nie zobaczysz". Potem hasełko o cenzurze - oczywiście dużymi literami. Potem współczesna wersja "za wolność naszą i Waszą!" . Następnie jeszcze jedna zachęta i od razu obok przycisk. No nie ma co, nie gorsze od reklamówek PiSu. xD

Ale jestem jak najbardziej za niecenzurowaniem Axe`a - dzięki temu żaden inteligentny człowiek go nie kupi. Bo wystarczy odrobina inteligencji, żeby ta reklama nie śmieszyła, tylko niesmaczyła. Niestety, jak widać, humor na poziomie chłopców pijących piwo na przedblokowej ławce w naszym kraju króluje...
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:15 przez Emjotka, łącznie edytowano 1 raz
-
"Wszyscy jeste?my pomyleni, ale tego, kto umie analizowa? swoje urojenia, nazywa si? filozofem."
-
Avatar użytkownika
Emjotka
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 19:35

Postprzez Waste_Manager » 24 sierpnia 2007, o 13:53

Emjotka napisał(a):Bo wystarczy odrobina inteligencji, żeby ta reklama nie śmieszyła, tylko niesmaczyła. Niestety, jak widać, humor na poziomie chłopców pijących piwo na przedblokowej ławce w naszym kraju króluje...
Teraz to mnie uraziłaś xD Mnie to śmieszy a menelem nie jestem ani być nie zamierzam. Po prostu głupie rzeczy mnie śmieszą a to czy zachęcają do kupienia badziewia ruskiego to inna sprawa (dzisiaj sobie perfumki kupiłem a nie jakiś tam axe :P). Każdy ma inne poczucie humoru i należy je respektować tak samo jak seksualność, wiarę etc. innych. Ale wszyscy wiemy jakim tolerancyjnym krajem jest Polska... :]
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:16 przez Waste_Manager, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Postprzez Emjotka » 24 sierpnia 2007, o 14:29

Waste_Manager napisał(a):Teraz to mnie uraziłaś xD Mnie to śmieszy a menelem nie jestem ani być nie zamierzam.

Nie napisałam, że to żarty meneli, tylko, że są mniej więcej na takim poziomie. Ta reklama jest tak durna, że może się spodobać właściwie tylko nie-bardzo-wiedzącym-co-ich-śmieszy dzieciakom albo starszym, ekhem, osobnikom z jakimiś kompleksami na tle seksualnym. Wytłumacz mi, co w tej reklamie (tych reklamach) jest śmiesznego. No co? Według mnie absolutnie nic. A seksizmu w niej nie trzeba nawet szukać, bo wyłazi drzwiami i oknami. W której z tych reklam niezbyt urodziwy facet spryskiwał się Axem i nagle zbiegały się do niego kobiety :| . Przedstawienie kobiet jako lecących na coś-co-się-spryska Axem napalonych idiotek i facetów jako myślących-tylko-o-jednym istot, które bez spryskania się nie mają powodzenia, zupełnie mi się nie podoba. No ale cóż, może Ty w nich coś widzisz... :rolleyes: :pff:

Jak się poczyta trochę komentarzy (i Waszych, i tam), to ciągle się powtarza - ocenzurować polityków. Widać, że to nie jest właściwie walka z cenzurą (która może i u nas się zdarza, ale bez przesadyzmu, gdyby była taka, jak mówicie, to nie byłoby szans, żebyśmy się mogli o niej publicznie wypowiadać... ), a z politykami. Cała ta akcja wykorzystuje właśnie niechęć do polityków. Taka walka, bezsensowna. Politycy Wam się nie podobają? Wszyscy narzekają, ale jakoś większości nie chce się podnieść szanownej dupy i iść do wyborów. Nie mówię o ludziach tutaj, bo większość chyba nie ma jeszcze dowodu. Ale denerwuje mnie takie narzekanie, kiedy sie dobrowolnie pozwoliło wybierać innym. I denerwuje mnie podejście cokolwiek zrobił dzisiejszy rząd, dzisiejsza władza - jest fe. Nie przepadam za PiSem i LiSem, większość ich posunięć uważam za złe, ale nie zakładam tego z góry. Bo to taka sama głupota jak zakładanie, że wszystko, co robię, robię dobrze (reprezentowana przez sporą część naszego kochanego społeczeństwa). To samo z tą cenzurą - ktoś cenzuruje! ktoś ogranicza naszą wolność! Tylko słyszycie słowo cenzura - już jesteście nastawieni anty. Założę się, że wielu ludzi kliknęło w tamten przycisk, zanim zdążyło przeczytać, że ta cała cenzura ma polegać na wyświetlaniu reklamy tylko w niektórych godzinach. Nie mówię, że cenzura jest dobra. Ale w tym przypadku uważam, że takie posunięcie jest nawet uzasadnione.

A na stronie brakuje przycisku "nie popieram"... :rolleyes:
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:22 przez Emjotka, łącznie edytowano 1 raz
-
"Wszyscy jeste?my pomyleni, ale tego, kto umie analizowa? swoje urojenia, nazywa si? filozofem."
-
Avatar użytkownika
Emjotka
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 19:35

Postprzez Artur » 24 sierpnia 2007, o 16:48

A na stronie brakuje przycisku "nie popieram"...


Toż to łamie prawo wyboru xD

Tych reklam jak się dobrze orientuje jest kilka. Wyżej podana tak hmm z początku mnie śmieszyła, ale potem stwierdziłem, że coś tu jest nie tak. Po pierwsze godzina, po drugie jak MJK powiedziała no idzie się tam doszukać seksizmu. Jeśli już w reklamie pojawia się wątek seksu to nie powinien być oczywiście tak dosadnie przedstawiony. Małe dzieci to oglądają i dla wielu osób może to być niesmaczne (dla mnie nie jest ^^ ale ja jestem niewyżyty, nierozgarnięty emocjonalnie więc ^^). Już nawet reklama tych nakładek wibrujący lepiej to obrazuje.


PS. Zróbcie tak bym mogł widzieć posty pod oknem nowego posta bo nie moge cytować --"
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:23 przez Artur, łącznie edytowano 1 raz
Jo? xD TAtuch rzondzi ;D
Li?my sobie ty?ki ver. 2.0
Avatar użytkownika
Artur
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 20:55
Lokalizacja: z k?towni

Postprzez Emjotka » 24 sierpnia 2007, o 20:16

Domestos napisał(a): Jeśli już w reklamie pojawia się wątek seksu to nie powinien być oczywiście tak dosadnie przedstawiony. Już nawet reklama tych nakładek wibrujący lepiej to obrazuje.

No właśnie. Czy to nie jest chore, że reklama produktów-do-celu wiadomego nie jest niesmaczna, a te Axe`a to jechanie po najmniejszej linii oporu? :| Reklamy Axe`a i pierwsze Playa, to najgłupsze reklamy, jakie w życiu widziałam. Prowokujące, szokujące, bez głębszego pomysłu...

Tatuch, normalnie jak przeglądasz temat, to masz na samym dole okienko do szybkiej odpowiedzi i przycisk cytowania selektywnego. ;)
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:25 przez Emjotka, łącznie edytowano 1 raz
-
"Wszyscy jeste?my pomyleni, ale tego, kto umie analizowa? swoje urojenia, nazywa si? filozofem."
-
Avatar użytkownika
Emjotka
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 19:35

Postprzez Lacrima » 25 sierpnia 2007, o 11:19

Emjotka napisał(a):
Waste_Manager napisał(a):Tak trzymać – każda rzecz związana w jakikolwiek sposób ze strefą seksualną człowieka jest banowana?!

Przez długi czas były nawet reklamy czekolady zahaczające o seks. I nikt nie próbował ich cenzurować.

To jest głupie :/ ... Normalnej reklamy nie puszczą... A taką ze Spritem, czy jednoznacznie mówiącą o seksie zostawiają :/ ...
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:26 przez Lacrima, łącznie edytowano 1 raz
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Postprzez Artur » 25 sierpnia 2007, o 11:42

Ustinja napisał(a):Normalnej reklamy nie puszczą... A taką ze Spritem, czy jednoznacznie mówiącą o seksie zostawiają ...


No właśnie jednoznacznie mówiącą o seksie, o seksie jako tylko! przyjemności ocenzurowali, więc nie wiem o co kaman xD
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:27 przez Artur, łącznie edytowano 1 raz
Jo? xD TAtuch rzondzi ;D
Li?my sobie ty?ki ver. 2.0
Avatar użytkownika
Artur
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 20:55
Lokalizacja: z k?towni

Postprzez Emjotka » 25 sierpnia 2007, o 12:02

Domestos napisał(a):No właśnie jednoznacznie mówiącą o seksie, o seksie jako tylko! przyjemności ocenzurowali, więc nie wiem o co kaman xD

Przy sprzyjających warunkach za parę lat zrozumiesz...
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:27 przez Emjotka, łącznie edytowano 1 raz
-
"Wszyscy jeste?my pomyleni, ale tego, kto umie analizowa? swoje urojenia, nazywa si? filozofem."
-
Avatar użytkownika
Emjotka
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 19:35

Postprzez Waste_Manager » 25 sierpnia 2007, o 14:43

Emjotka napisał(a):Nie napisałam, że to żarty meneli, tylko, że są mniej więcej na takim poziomie. Ta reklama jest tak durna, że może się spodobać właściwie tylko nie-bardzo-wiedzącym-co-ich-śmieszy dzieciakom albo starszym, ekhem, osobnikom z jakimiś kompleksami na tle seksualnym.

Wiesz Ty naprawdę nie potrafisz sie liczyć ze zdaniem innych ludzi Reklama jest durna i jednemu sie spodoba lub go rozśmieszy a innemu nie i nie uważam by był to powód do obwoływania tych pierwszych osobnikami z kompleksami i co tam jeszcze napisałaś. Jezusie reklama jak reklama a seksizm jest wszędzie tylko Ty się "czepiasz" bo mi się podoba a Tobie nie. Jak 15 letnia feministka która się Szczuki w TV naoglądała xD
Emjotka napisał(a):Wytłumacz mi, co w tej reklamie (tych reklamach) jest śmiesznego. No co? Według mnie absolutnie nic.


Emjotka napisał(a):Jak się poczyta trochę komentarzy (i Waszych, i tam), to ciągle się powtarza - ocenzurować polityków. Widać, że to nie jest właściwie walka z cenzurą (która może i u nas się zdarza, ale bez przesadyzmu, gdyby była taka, jak mówicie, to nie byłoby szans, żebyśmy się mogli o niej publicznie wypowiadać... ), a z politykami. Cała ta akcja wykorzystuje właśnie niechęć do polityków. Taka walka, bezsensowna. Politycy Wam się nie podobają? Wszyscy narzekają, ale jakoś większości nie chce się podnieść szanownej dupy i iść do wyborów.


Ja w Polsce w życiu nie poszedłbym do wyborów. Uważam Polskę za kraj skończony i już przegrany. Na jakiego polityka bym nie zagłosował i tak by było tylko mnóstwo obietnic a potem żarcie z koryta ile się da. Nie mów mi tylko że skąd mogę wiedzieć czy teraz też tak będzie bo taki wzorek powtarza się już ile lat...
A na stronie brakuje przycisku "nie popieram"... :rolleyes:

Nie popierasz - nie głosujesz
Emjotka napisał(a):Przy sprzyjających warunkach za parę lat zrozumiesz...

Znów...
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:30 przez Waste_Manager, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Postprzez Emjotka » 26 sierpnia 2007, o 01:43

Waste_Manager napisał(a):Wiesz Ty naprawdę nie potrafisz sie liczyć ze zdaniem innych ludzi

Czytania ze zrozumieniem uczą w podstawówce. Pewnie się załapiesz na jakaś lekcję polskiego...

Waste_Manager napisał(a):Wiesz Ty naprawdę nie potrafisz sie liczyć ze zdaniem innych ludzi Reklama jest durna i jednemu sie spodoba lub go rozśmieszy a innemu nie i nie uważam by był to powód do obwoływania tych pierwszych osobnikami z kompleksami i co tam jeszcze napisałaś.

:rolleyes: Jak świat światem inteligentnych ludzi śmieszą inteligentne rzeczy, a głupich głupie. Niech śmieszą, tylko ja sobie nie życzę tego oglądać...

Waste_Manager napisał(a):Jezusie reklama jak reklama a seksizm jest wszędzie tylko Ty się "czepiasz" bo mi się podoba a Tobie nie.

Ja rozumiem, że dla Ciebie to normalne. Dla mnie nie. Kiedyś może zrozumiesz, że coś tu jest nie tak...

Waste_Manager napisał(a):Jak 15 letnia feministka która się Szczuki w TV naoglądała xD

Podnieciłeś się tym swoim tekstem? Suuuper. :D Obejrzyj sobie jeszcze reklamę Axe`a, to już w ogóle odlecisz...

Jak ja lubię, kiedy o Szczuce wypowiadają się ludzie, którzy nic "z niej" nie czytali :lol: . To od razu widać...


Waste_Manager napisał(a):
Emjotka napisał(a):Wytłumacz mi, co w tej reklamie (tych reklamach) jest śmiesznego. No co? Według mnie absolutnie nic.


To się nazywa odpowiedź...

Waste_Manager napisał(a):Uważam Polskę za kraj skończony i już przegrany.

To przestań mówić i pisać po polsku (choć nawet nie potrafisz napisać "-bym" razem z czasownikiem...). Bądź konsekwentny.

Waste_Manager napisał(a): Na jakiego polityka bym nie zagłosował i tak by było tylko mnóstwo obietnic a potem żarcie z koryta ile się da.

Tak, a gdzie indziej to politycy są w ogóle uczciwi i boscy.

Waste_Manager napisał(a):Nie mów mi tylko że skąd mogę wiedzieć czy teraz też tak będzie bo taki wzorek powtarza się już ile lat...

Jeśli wzorek się powtarza, to głosuję na polityka, który ma program najbliższy moim poglądom. Coś z tego wprowadzi w życie - super. Nie wprowadzi - trudno. Ale narzekanie, że jest do dupy i jednoczesne mówienie "ja nie głosuję", to, wybacz, nazwijmy rzeczy po imieniu, tekst idioty, który chce zaszpanować co on tam nie może. Ale kto by się tam w życiu kierował logiką? Najlepiej zrobić dobre wrażenie na ludziach, którzy niewiele myślą, a resztę mieć głęboko w poważaniu.

Waste_Manager napisał(a):Nie popierasz - nie głosujesz

Tylko, widzisz, nawet nie ma licznika wejść na stronę (żeby można było porównać liczbę głosujących i tych, co weszli). To coś takiego jak nasz kochany rząd - chwali się, że liczba kradzieży bodaj spadła, ale o tym, że morderstw wzrosła, już wspomnieć nie raczy... :|
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 18:37 przez Emjotka, łącznie edytowano 2 razy
-
"Wszyscy jeste?my pomyleni, ale tego, kto umie analizowa? swoje urojenia, nazywa si? filozofem."
-
Avatar użytkownika
Emjotka
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 19:35


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron