Dzisiejsze dzieci i młodzież

O pierwszej miesiączce jak i zakupie nowej mikrofalówki.

Moderatorzy: koko, szym

Dzisiejsze dzieci i młodzież

Postprzez Mishi » 22 lutego 2009, o 23:39

nie wiedzialam gdzie ten temat postawić więc TU wybrałam

No więc problem tkwi w tym co sądzicie o dzisiejszych dzieciach do gimnazjum tak :?:
Skąd te pytanie to można nasunęło mi się po zachowaniach i wybrykach moich bratanicach (a raczej Oli ale to później) oraz dzieciakach mieszkających na moim osiedli gdzie mieszkam. Czy dzieci powinny wychowywać się w tzw. bezstresowym wychowaniem :?: Czy rodzice powinni dawać dziecią co one tylko chcą :?:

No więc teraz mój przykład. Osmioletnie bratanica Ola (teraz pójdzie do komuni wiec 2 klasa podstawówki) powiedziała ojcu (mojemu bratu) to: Tato ja nie chce mieć takiej komórki (miała Nokia 3120 ) bo ze mnie się dzieci w szkole śmieją. ja chce mieć komórkę jak inne czyli z mp3, z grami, z dobrym aparatem, kamerą, z kolorowym wyświetlaczem, z klapką, z bluetooth. I co mój mądry brat uczynił :?: kupił jej nową komórkę :/ Sony Ericsson W300i

Czy to jest normalne w dzisiejszych czasach :?: Ja dostałam 1 komórkę w wieku 15 lat. Nikt nie patrzał jaką się miało model, nikt nie oczerniał nikogo komórką jaką się ma tylko się cieszyło że w ogóle się ma :/
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Dizelkowi » 23 lutego 2009, o 00:29

Wiesz co...
Masz racje bo ja też pierwszą komórkę dostałem w wieku 15 lat i model tej komórki to " Nokia 3310 " i chodziłem z taką do szkoły... Strasznie się cieszyłem że mam komórkę, ale z czasem zauważyłem jacy ludzie komórki nowsza i zapragnąłem tez nowej i ulepszonej komórki . Nie dostałem jej na urodziny właśnie wczoraj ale wiecie co.... Wystarczy mi ta co mam bo to się nie liczy jaki model lecz żeby można było dzwonić i pisać...no nie??
Kilka chwil spędzonych sam,
Kilka nut po cichu gra.
Czasem łzy rozświetlą świat,
W którym nikt nie chcę Cię znać.
Dizelek
Avatar użytkownika
Dizelkowi
Nowy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 21 lutego 2009, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Piret » 23 lutego 2009, o 00:46

Dizelkowi napisał(a):Wystarczy mi ta co mam bo to się nie liczy jaki model lecz żeby można było dzwonić i pisać...no nie??

Dokładnie. Telefon ma być telefonem a nie jakimś perpetum mobile ^^"

Telefon dobra rzecz, rodzic ma bynajmniej kontakt z dzieckiem jak jest poza domem ale i tak nie jestem za posiadaniem komórek u dzieci. Widzę często na ulicy jak dzieciaki chwalą swoje modele, często nowsze od mojego samego. Pierwszą moją komórkę też dostałam w wieku 15 lat, nie pragnęłam posiadania jej ale jak już była to skorzystałam.
Cóż... Świat idzie z postępem, a niedługo to na Komunię samochód będzie rzeczą najbardziej pożądaną... :ups:
...krocząc wśród fal słyszę jak imię Twe szeptem niosą Anioły...
[*] Kubuś [*]

...Ile jeszcze we mnie wiary,
ile jeszcze we mnie samej sił
na nowe dni, ile szans?
Ile jeszcze we mnie samej sił,
by dalej żyć w taki czas...
Avatar użytkownika
Piret
Początkujący
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29 listopada 2007, o 18:28
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Alexander » 23 lutego 2009, o 07:59

Świat schodzi na psy. Osobiście, cieszę się, że nie mam zamiaru mieć dzieci... no jak widzę te bezmózgowie to dostaję nerwicy. Ja nie wiem co ma taki zły wpływ na dzieci, czy internet, czy telewizja... Ale młode roczniki w 90% zachowują się jakby były ciężko upośledzone umysłowo albo cierpiały na niedobór IQ. A najgorsze jest to, że to się samo wśród nich przenosi... widać bycie głupim jest fajne. Neo-zaraza wyszła z epulsa i jest wszędzie już...
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Piorunek » 23 lutego 2009, o 08:32

"Dzisiaj młodzież już nie ta, użalał się pan Stach" :D
Avatar użytkownika
Piorunek
Administrator
 
Posty: 274
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 05:04
Lokalizacja: Eudezet

Postprzez ~kurka~ » 23 lutego 2009, o 15:22

Jak widzę te dzieci z trzeciej klasy podstawówki lansujące się komórkami to chcę mi się śmiać. Jeżeli chodzi o ogólne osprzętowanie ( :eye:) ,ja dostałam swój pierwszy telefon w szóstej klasie, jeżeli pamięć mnie nie myli. I to było zaledwie 3/4 lata temu. Chociaż pamiętam, że niektórzy robili wielką sprawę z tego, że nie miało się kolorowego wyświetlacza czy dzwonków, wtedy jeszcze polifonicznych. Sądzę, że w dzisiejszych czasach dzieci będą coraz szybciej obdarowywane takiego typu gadżetami, bo jest to nie tylko, "na fali", ale do tego rodzice wychodzą z założenia ,że jedenastoletnie dziecko bez telefonu nie przeżyję.
~kurka~
Nabijacz
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 października 2007, o 12:42

Postprzez Mishi » 23 lutego 2009, o 15:35

~kurka~ napisał(a):ale do tego rodzice wychodzą z założenia ,że jedenastoletnie dziecko bez telefonu nie przeżyję.

A co dopiero dzieci 8 letnie :?: To dopiero poraszka :/
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez mysz87 » 12 kwietnia 2009, o 20:05

To co się robi dziś to jakaś paranoja. Mam praktyki teraz w szkole podstawowej z WF i te dzieciaki są nie dość, że bezczelne to jeszcze wulgarne. Jest taki jeden 6-latek (!) co mówi do nauczycieli "bo ci przyje*ie Kur*a". Nawet byłam świadkiem takich zachowań. No inna sprawa, że u mnie w gimnazjum jeden taki 'mądry' pobił księdza. I weź ucz w szkole. Teraz idąc ulicą i widząc grupę 13-latków człowiek się boi...

k.O.K.o.: 24. Pisząc posty stosuje się podstaw interpunkcji oraz zaczyna zdania wielką literą.
Ostatnio edytowano 12 kwietnia 2009, o 20:20 przez mysz87, łącznie edytowano 1 raz
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Postprzez TATYRUSSIA » 19 kwietnia 2009, o 09:27

Jest masakra... W Krakowie tego jeszcze tak nie widać, ale jak pojadę do Rudy Śląskiej i widzę tą patologię- to aż strach z domu wychodzić.
Idę z kuzynką i jej mężem na piwko do lasu a tam... Średnia wieku 16 lat i siedzą z piwkiem. Laski wymalowane jak lalunie z burdelu a chłopacy dresy,papierosy i wygląda jak w chlewie...
Wszystko popisane sprejami, markerami, horror !
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez micha21 » 19 kwietnia 2009, o 10:16

Witamy w domu Pawełku
TO fakt co się dzieje z dzieciakami. Mi też sie czasem zdarzało wypić piwo pod chmurką ale zawsze z koleżankami kulturalnie, bez papierosów bo spotrowcy nie palą. Ale teraz, to poprostu syf, paniusie tak odpindolone, że szok. Niektóre to starzej wyglądaja niż ja. Jak tak dalej pójdzie to w najbliższym czasie dzieciaki ze strzykawkami będą biegać. ;|
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron