Dlaczego? 100 pytań

O pierwszej miesiączce jak i zakupie nowej mikrofalówki.

Moderatorzy: koko, szym

Dlaczego? 100 pytań

Postprzez SnegoSmiles » 4 lipca 2009, o 20:51

Nie wiedziałem, w jakim dziale założyć ten temat, więc założyłem tu. 8)
Otóż w tutejszym temacie zamieszczamy pytania (po prostu o wszystko) i odpowiadamy.
Napisałem w temacie "100 pytań", bo kiedy już będzie te 100 pyt. i odp. to zamykam temat i otwieram nowy, żaby kontynuować!
Aha! Chciałbym, aby tu nie było żartobliwych pytań, bo od tego jest dział Zabawa, prawda?
Pytania proszę pogrubiać!
Ja zadam 1. pytanie, ponieważ nadal nie mogę zrozumieć...

1.W czym kaseta MC jest gorsza od płyty CD, bo u mnie brzmią tak samo (tylko na płycie przełączam utwory a na kasecie przewijam) ?
Obrazek
Avatar użytkownika
SnegoSmiles
Nabijacz
 
Posty: 376
Dołączył(a): 22 kwietnia 2009, o 12:50

Postprzez TATYRUSSIA » 24 lipca 2009, o 12:58

Julcia_Volk napisał(a):Kasety (podobnie zresztą jak niektóre płyty) są zapisywane w systemie analogowym, natomiast reszta płyt (zwykłych CD czy DVD) w systemie cyfrowym (tzw. zero - jedynkowym). Właściwie jakość płyt analogowych jest znacznie lepsza niż płyt cyfrowych, natomiast przeciętny człowiek nie dysponuje maszyną, która pozwoliłaby na odczyt takiego czegoś (nie mówię tu o rzępolących starych winylach :eye: ). Chodzi tu głównie o łatwość transmisji danych, płynność przekazywania, odbioru itd.


Ja bym jeszcze dodał do zalet, że są o wiele mniejsze (nie mam na myśli objętości) i trwalsze... Płytkę można nieźle porysować i dane odczytasz... Gorzej z taśmą w kasecie...
Płyty mają większą objętość jeśli chodzi o zapis danych... Są tańsze ;)
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lacrima » 25 lipca 2009, o 21:08

Hm... Kasetę można łatwo zniszczyć i jeśli ma się w pobliżu magnes, to tak, jak w przypadku dyskietki, kasuje cały zapis.
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron