Kościół wg młodzieży w XXI wieku

O pierwszej miesiączce jak i zakupie nowej mikrofalówki.

Moderatorzy: koko, szym

To co zrobił Korzeń z Kraju Melchizedeka z pieśnia te deum jest:

Niedopuszczalne! Profanacja! Żadna pieśń kosciela nie powinna być przerabiana
0
Brak głosów
Podoba mi się, ale nie nadaje sie do Kościoła.
2
67%
Super! by mogli to grać w Kościele na mszy.
1
33%
Akurat ten mix mi się nie podoba, ale by mogli przerabiać pieśni kościelne.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 3

Kościół wg młodzieży w XXI wieku

Postprzez mysz87 » 5 sierpnia 2009, o 15:24

Nie wiem ilu na forum jest katolików, ilu ateistów, niewierzących, buddystów. Chcę poruszyć kwestie Kościoła, celebrowanie mszy. Wiadomo, że z roku na rok coraz mniej osób chodzi do kościoła, co więc należy zmienić? Unowocześnić, zreformować Kościół?
W tym kierunku mały krok zrobił Korzeń z Kraju Melchizedeka z przekształceniem pieśni "te deum". Posłuchajcie sami, brzmi jak rap - mi się podoba ale mimo to nie wyobrażam sobie tego tak zaśpiewanego w Kościele.


Korzeń z Kraju Melchizedeka- Te deum
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Postprzez koko » 5 sierpnia 2009, o 16:12

Moim zdaniem nie można kościoła unowocześniać na siłę tylko dlatego, że ludzkość idzie do przodu. Chyba w tym tkwi cały sens tej instytucji żeby trwała przy swoich racjach, nawet jeżeli są one błędne lub całkowicie śmieszne patrząc na nie pod kątem XXI wieku. Jeżeli rzeczywiście kościół się"unowocześni" to w moich oczach z totalnego zera zejdzie na wartość ujemną. Przecież to nie jest jakaś tam firma, która za wszelką cenę chce wejść swoim potencjalnym klientom w dupę (chociaż w sumie pewne podobieństwa istnieją, ale ciiii... :ups:), tylko wspólnota, która domniemanie jednoczy wiernych.
Poza tym należałoby też zreformować nauki kościoła odnośnie przykładowo antykoncepcji i innych tego typu pierdół, które dla wspólnoty katolickiej są grzechem i za nie czeka Cię piekło. :eye:

Podsumowując, wątpię że ktoś ośmieli się coś zmieniać. :D
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez ~kurka~ » 5 sierpnia 2009, o 16:29

Pod władzą wypływającą z Watykanu nie są możliwe żadne zmiany - przynajmniej na większą skalę. Za bardzo to wszystko jest skostniałe. A co do mniejszych interwencji... To już wszystko zależy od uczęszczających do kościoła, proboszczów i innych władców. Według mnie, powiew świeżości na pewno by nie zaszkodził. Może by niektórym nawet przebudził umysły i rozszerzył klapki na oczach.
~kurka~
Nabijacz
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 października 2007, o 12:42

Postprzez mysz87 » 5 sierpnia 2009, o 20:48

k.O.K.o. napisał(a):Moim zdaniem nie można kościoła unowocześniać na siłę tylko dlatego, że ludzkość idzie do przodu. Chyba w tym tkwi cały sens tej instytucji żeby trwała przy swoich racjach, nawet jeżeli są one błędne lub całkowicie śmieszne patrząc na nie pod kątem XXI wieku. Jeżeli rzeczywiście kościół się"unowocześni" to w moich oczach z totalnego zera zejdzie na wartość ujemną(..)

Podsumowując, wątpię że ktoś ośmieli się coś zmieniać. :D


Ktoś będzie musiał to zmienić bo ludzie po prostu przestają chodzić do Kościoła, poumierają mohery i kto będzie chodził? Moim zdaniem powinni zrobić coś z kazaniami, bo list można przeżyć ,nie jest bzdurny tak jak większość kazań wymyślonych przez księży. Także radośniejsze msze powinny być. Jak w USA gdzie jest wspólne śpiewanie, trzymanie za ręce, klaskanie. A u nas flegmatyczne pieśni.

Polecam posłuchać mp3 przerobione "Ciebie Boga wysławiamy)"

nawet mojej mamie się spodobało ;)
Ostatnio edytowano 5 sierpnia 2009, o 21:24 przez mysz87, łącznie edytowano 1 raz
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Postprzez Lacrima » 7 sierpnia 2009, o 12:23

Podoba mi się, ale jakoś nie wyobrażam sobie tego w kościele xD Choć jeśli mam być szczera, to przydałoby się coś, co by rozruszało młodzież i przyciągało jak magnes do siebie. Coś takiego mogłoby być organizowanego przed lub po mszy ;)
Stare babcie niech słuchają Radia Maryja. Jeśli Kościół chce utrzymać swoją pozycję, powinien się dostosować do młodych - niestety taka jest prawda.
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron