Zakaz palenia w miejscach publicznych

O pierwszej miesiączce jak i zakupie nowej mikrofalówki.

Moderatorzy: koko, szym

Palenie papierosów w moim towarzystwie:

cholernie mi przeszkadza
9
56%
nie ma dla mnie znaczenia
1
6%
nie przeszkadza bo sam/a palę
6
38%
 
Liczba głosów : 16

Zakaz palenia w miejscach publicznych

Postprzez mysz87 » 8 stycznia 2010, o 18:31

Temat dotyczący papierosów i palaczy oraz tych którzy nie palą. Czy powinien być zakaz taki jak w Irlandii, że w klubach/pubach/restauracjach powinien obowiązywać zakaz palenia? Denerwuje was jak ktoś pali w Waszym towarzystwie? Czy sami palicie i jest Wam z tym dobrze? Zapraszam do dyskusji :)

Ja osobiście jestem przeciwnikiem papierosów i nie lubię gdy wracam z imprezy i śmierdzę papierochami. Jestem za zakazem palenia w miejscach publicznych ponieważ każdy ma prawo do świeżego powietrza. Poza tym skarb państwa by się wzbogacił podnosząc akcyzę na papierosy co by powodowało wzrost cen papierosów. No i może społeczeństwo by się opamiętało i rzuciło ten śmiertelnie groźny nałóg.
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Postprzez micha21 » 8 stycznia 2010, o 19:31

Ja się bardzo cieszę, że jest taki zakaz. Początkowo z tego co się orientuje, były zakazy na przystankach, np. u mnie. Ale trochę niewypał z tym bo nie wolno było palić w wiacie przystankowej, ale obok już tak. Osobiście nie pale i jakoś mnie to nie pociąga, palenie nie jest w modzie, i nie będzie. Mam nadzieje że ceny papierosów będą rosły, a zakazy dotyczące nie palenia poszerzały się o kolejne miejsca publiczne.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Przemko » 8 stycznia 2010, o 19:34

Popieram! Nienawidzę papierosów, tego smrodku, jaki wytwarzają, nie mówiąc już o tej ogromnej ilości petów, których wszędzie pełno. Najlepiej by było, gdyby wprowadzono całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych. Jak ktoś to lubi, ma od tego swój dom, choć jak przychodzę do kogoś w odwiedziny, a ta osoba pali, to wtedy rzucam prośbę, żeby na czas mojej obecności się wstrzymała.
Tak w ogóle to nie lubię osób, które palą papierochy. Uważam, że to skrajny debilizm i nie najlepiej o nich świadczy, choć każdy oczywiście decyduje sam o sobie! Po prostu zwyczajnie odrzuca mnie od takich osób - nie mówię tylko o zapachu, ale i o samym wyglądzie! Wiadomo, palacza poznasz po cerze. Fuj, a już obrzydzenie bierze mnie na samą myśl np. o pocałunku z osobą palącą. :ugh: No słowem, palaczom i paleniu - NIE!!!
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Re: Zakaz palenia w miejscach publicznych

Postprzez Kamil » 9 stycznia 2010, o 12:09

mysz87 napisał(a):Czy powinien być zakaz taki jak w Irlandii, że w klubach/pubach/restauracjach powinien obowiązywać zakaz palenia?


Gdy idę do restauracji dla wegetarian, nie wymagam potraw mięsnych. Więc osoby idące do lokali, gdzie palenie jest dozwolone, niech szanują to lub wybierają lokale wyłącznie dla niepalących.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil
Cyborg
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Silesia

Re: Zakaz palenia w miejscach publicznych

Postprzez mysz87 » 9 stycznia 2010, o 13:42

Kamil napisał(a):Gdy idę do restauracji dla wegetarian, nie wymagam potraw mięsnych. Więc osoby idące do lokali, gdzie palenie jest dozwolone, niech szanują to lub wybierają lokale wyłącznie dla niepalących.


Nie spotkałam się z takim lokalem a dlaczego? Bo szefowie lokali boją się, że stracą klientów poprzez zakaz palenia. W takim razie zazdroszczę miejsca, w którym mieszkasz i są lokale gdzie jest zakaz palenia. Poza tym kiepskie porównanie z wegetarianami ponieważ paląc szkodzi się tym co nie palą a jedząc mięso przy wegetarianie możesz jedynie go zirytować ale nie zatruwasz go.
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Re: Zakaz palenia w miejscach publicznych

Postprzez February » 9 stycznia 2010, o 17:05

Kamil napisał(a):
mysz87 napisał(a):Czy powinien być zakaz taki jak w Irlandii, że w klubach/pubach/restauracjach powinien obowiązywać zakaz palenia?


Gdy idę do restauracji dla wegetarian, nie wymagam potraw mięsnych. Więc osoby idące do lokali, gdzie palenie jest dozwolone, niech szanują to lub wybierają lokale wyłącznie dla niepalących.

A co tu jest do uszanowania? Idę do lokalu coś zjeść/zabawić a ktoś tuż obok mi smrodzi i jednocześnie zatruwa organizm. A lokali (bardziej klubów) gdzie palić można jest więcej niż takowy zakaz jest. Pracuję w restauracji gdzie są 2 sale (dla palących i nie palących) i dla mnie to nie jest dobre wyjście. Przychodzą osoby których zapachowe fajki czuć na całej połowie aż do baru, cygara śmierdzą za przeproszeniem jak gówno i czuć je równie dobrze, a kiedy ktoś przyjdzie i skalda zamówienie a dym leci prosto na Ciebie to już szlag trafia. Powiesz mi zmień pracę, albo nie pracuj na tej sali? ;| Sorry, ale to powinni zakazywać coś co szkodzi zdrowiu innym.
Avatar użytkownika
February
Spamer
 
Posty: 626
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 21:14

Postprzez mysz87 » 9 stycznia 2010, o 17:50

Kolega wyżej dobrze prawi! Polać Panu! ;D

Weźmy przykład restauracji "Sphinx" wchodzisz i słyszysz pytanie; "stolik dla palących czy niepalących?" Wybieram dla niepalących- jednak 3 metry ode mnie już jest strefa dla palących. I właściwie nic to nie daje jaką ja strefę wybiorę bo i tak czuć. To zaczyna robić się śmieszne by coś co szkodzi zdrowiu miało pierwszeństwo w prawie przed ludźmi, którzy nie chcą wdychać tego smrodu. Jeżeli ktoś chce palić niech pali na świeżym powietrzu, w swoim domu, niech podkarmia raka i da zarobić firmom pogrzebowym ale przy tym niech nie zatruwa innych.
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Postprzez Nina » 9 stycznia 2010, o 19:06

Zgadzam się z Wami wszysytkimi. Powinno sie prawnie i pod surowymi karami zakazać palenia papierosów we wszystkich miejscach publicznych. Jeśli ktoś jest na tyle ograniczony i chce się zatruwać, proszę bardzo, ale niech to robi we własnym domu. To rzeczywiście śmieszne, co się wyprawia, żeby osoby niepalące miały uciekać czy ustępować palaczom, przeciwnie - to nałogowcy mają mieć obowiązek tak robić, żeby nie szkodzić innym! I popieram - palacze są na swój sposób odrażający, choć czasem na pierwszy rzut oka nie widać, że palą to natychmiast zdradza to towarzyszący im odór! Dlatego ja unikam zbliżania się do takich osób (nie mówiąc już o przytuleniu czy pocałunku, fuuj), na szczęście nikt spośród mojej najbliższej rodziny czy znajomych nie pali. A poza tym papierosy są teraz passe! :mrgreen:
Niech muzyka dotknie Cię jedwabnie
Słysz ją, poczuj gdy Tobą zawładnie
Otwórz duszę swą, niech marzenia wolne tchną
W tej ciemności której zwalczyć nie masz sił
W ciemności co w muzyce nocy tkwi...
Avatar użytkownika
Nina
Zaawansowany
 
Posty: 176
Dołączył(a): 26 października 2009, o 17:35
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ArX » 10 stycznia 2010, o 15:33

Cóż... Ja paliłem, palę i raczej palić będę. Nie ważne czy to w klubie czy na ulicy. Oczywiście kiedy jestem w centrum staram się iść uboczem albo nie dmuchać ludziom prosto w twarz, z tego względu, że aż takim chamem nie jestem. :O Tym bardziej, że mam delikatne oczy i za dmuchanie MI prosto w twarz można w ryjok oberwać... Gdyby w klubie tudzież innym miejscu publicznym ktoś zwrócił mi uwagę, że mu to przeszkadza, zapewne odsunął bym się albo przygasił fajkę. Realia są takie a nie inne - palący są i prawdopodobnie będą pod tym względem "uprzywilejowani". Trzeba mieć jednak na tyle jaj i odwagi, że jak to przeszkadza to o tym kulturalnie palacza poinformować. A jak nie podziała, to wziąć prawo we własne ręce i pokazać żywemu rakowi gdzie zi(o)mować powinien... :nunu:
ArX
Zaawansowany
 
Posty: 227
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 22:03

Postprzez TATYRUSSIA » 10 stycznia 2010, o 18:55

Sam palę, ale zawsze biorę pod uwagę innych. Nie palę na przystankach, lub w miejscu gdzie dym może poczuć ktoś inny.

Co do zakazu, to okej. Ale dla mnie to nie czynnik, który spowoduje rzucenie palenia. Nie mogę Palić w lokalu, to idę na zewnątrz.

Ale jeżeli ten zakaz spowoduje, że kilka tysięcy osób przestanie palić, to jasne. Zdaję sobie sprawę, że palenie poważnie szkodzi a to krok Państwa do uratowania kilka przedwczesnych śmierci.

Ja poczekam na jakiś inny czynnik, który spowoduje zaprzestanie mojego palenia...
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piorunek » 12 stycznia 2010, o 11:31

Nino ale czemu obrażasz nas palaczy?? Proszę bez takich tekstów, ok?
Avatar użytkownika
Piorunek
Administrator
 
Posty: 274
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 05:04
Lokalizacja: Eudezet

Postprzez Pofyrtaniec » 12 lutego 2010, o 10:59

onet.pl napisał(a):Nie zapalisz już w taksówce, w pracy, urzędzie, pubie i restauracji. A gdzie będzie można sięgnąć po papierosa? W więzieniu, szpitalu i zakonie. W piątek Sejm może uchwalić przepisy o całkowitym zakazie palenia tytoniu w miejscach publicznych. Czy popierasz zakaz palenia uregulowany ustawowo?

Kara za łamanie zakazu, jaką przewiduje ustawodawca to 100 zł dla palacza i 20 tys. zł dla właściciela lokalu gastronomicznego, w którym klient zapali papierosa. 5 tys. będzie płacił taksówkarz, który nie umieści na samochodzie znaku informującego o zakazie palenia.


Nice... :coctail:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Tija » 12 lutego 2010, o 18:32

Julcia_Volk napisał(a):Nareszcie :oczka: żeby to tylko weszło w życie i było egzekwowane :D idziemy w dobrą stronę :coctail:



Wejść wejdzie w życie na pewno, egzekwowane będzie też.

Państwo próbuje chronić swoich obywateli, i dobrze robi wprowadzając takie prawa.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez h.O.P.e » 12 lutego 2010, o 18:59

Ja nie palę, więc mi to nie przeszkadza. ;) Ciekawe tylko, jak się zapatrują na to Ci, co palą, bo to są dość surowe przepisy. :ups:

kurka/Hope... Interpunkcja.
Ostatnio edytowano 12 lutego 2010, o 19:33 przez h.O.P.e, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
h.O.P.e
Zaawansowany
 
Posty: 230
Dołączył(a): 22 marca 2009, o 19:05
Lokalizacja: LA ^^

Postprzez Lady_Galant » 12 lutego 2010, o 20:53

To jest dobre ale wydaje mi się że w PUBach czy takiich typowych piwiarniach i nocnych klubach powinno się palić, a w restauracji no to już nie bo to juz takie eleganckie miejsce 8)
Marcin
http://chomikuj.pl/Lady_Galant

Teledysk "Alejandro" http://chomikuj.pl/Lady_Galant/Teledyski+Lady+GaGa

Pobierz z mojego profilu na Chomikuj.pl :)
Avatar użytkownika
Lady_Galant
Początkujący
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 lutego 2010, o 11:13
Lokalizacja: Wrocław / Twardogóra

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron