Najlepsza polska stolica województwa.

O pierwszej miesiączce jak i zakupie nowej mikrofalówki.

Moderatorzy: koko, szym

Ulubione miasto?

Gdańsk
3
11%
Katowice
1
4%
Kraków
9
32%
Łódź
2
7%
Lublin
1
4%
Poznań
2
7%
Szczecin
1
4%
Toruń
1
4%
Warszawa
0
Brak głosów
Wrocław
4
14%
Białystok
0
Brak głosów
Bydgoszcz
1
4%
Gorzów Wielkopolski
0
Brak głosów
Kielce
0
Brak głosów
Olsztyn
0
Brak głosów
Opole
1
4%
Rzeszów
1
4%
Zielona Góra
1
4%
 
Liczba głosów : 28

Najlepsza polska stolica województwa.

Postprzez Alexander » 25 stycznia 2010, o 21:51

Temat z serii "wszystko o naszych gustach" :eye: Które z województw ma waszym zdaniem najlepszą stolicę i dlaczego? Które z miast zawładnęło waszym sercem? Które darzycie szczególnym sentymentem? W którym chcielibyście mieszkać? Jakie są zalety waszego ulubionego miasta? Co wyróżnia je spośród innych?

Zapraszam do dyskusji :coctail:


Swoją drogą, aby nowi też byli uświadomieni, pozwolę sobię skopiować tutaj treść jednego z późniejszych postów:
A tymczasem, jak niektórzy wiedzą, albo i nie - Polska otrzymała możliwość wyboru jednego miasta, jako Europejskiej Stolicy kultury na rok 2016. Zgłosiły się Białystok, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa i Wrocław. (wszystko wygląda na to, że Kraków, będący już Europejską Stolicą Kultury 2000, nie zamierza brać udziału w konkursie) Miasta maja czas do na wysłanie projektów obchodów tego święta do dnia 30 sierpnia, po której to dacie 13 specjalistów powołanych przez polskiego ministra kultury oraz Komisję Europejską wybierze trójkę finalistów spośród wszystkich kandydujących miast, a w 2011 r. okaże się, które z nich ostatecznie w 2016 roku otrzyma tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Plan programu dzieli się na 2 części: „Wymiar europejski” oraz „Miasto i obywatele”. Myślę, że sprawa tego wydarzenia mieści się w zakresie tematu, więc przydałoby się ją omówić. Które z miast może najlepiej zaprezentować Polskę reszcie Europy? Które waszym zasługuje na prestiżowy tytuł "Stolicy kultury?". Które ma najciekawszą historię, dzięki czemu będzie miało duże szanse na dobre wykorzystanie obu części programu?
Ostatnio edytowano 26 stycznia 2010, o 12:59 przez Alexander, łącznie edytowano 4 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Mirva » 25 stycznia 2010, o 22:11

Ja mieszkam na Pomorzu, więc celuję w Gdańsk :)
Miasto naprawdę z***e, pełne wypasionych zabytków i imprez :chupa:
Nie ma takiego dnia, w którym nie tętniło by życiem, naprawdę :lol:
Zresztą, to stolica Pomorza, więc nie ma co się dziwić ;)


kurka/ Bez wulgaryzmów, proszę.
Ostatnio edytowano 26 stycznia 2010, o 17:25 przez Mirva, łącznie edytowano 1 raz
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Alexander » 25 stycznia 2010, o 22:24

Ja mieszkam na śląsku, ale Katowice to nie jest coś czym można się zachwycić :eye:

Osobiście jestem zachwycony Wrocławiem, i w odwiecznym konflikcie fanów Wrocław-Kraków, zdecydowanie zawsze upieram się przy nim. Kraków nie jest złym miastem i może ma swoją magię, ale mnie osobiście dobijają te wyróżniające się na pierwszy rzut oka tłumy turystów. Czuję, że nie zniósłbym tego na co dzień. I wydaje mi się, że ta Krakowska magia pryska, gdyby miało się tam mieszkać.

A Wrocław jest absolutnie cudowny. Spokojny, estetyczny. I ma masę cudownych miejsc. Pragnę się tam przeprowadzić czym prędzej ^^ Tam jest wszystko, co może być mi potrzebne do życia :oczka:
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Alexander » 25 stycznia 2010, o 22:30

Julcia_Volk napisał(a):Moim numerem 2 jest Wrocław, również bardzo rozwijające się, czyste (!) miasto, tam powinna być stolica,
Widzisz, moim numerem 2 jest Kraków, ale nie wyobrażam tam sobie żyć na stałe :ups: I błagam Cię, bez pomysłów stolicy we Wrocławiu. Sądzę, że zamiast porządków w polityce, zacząłby się syf w mieście xD

Julcia_Volk napisał(a):Jest gdzie spacerować, można żyć pełnią życia, nigdy nie jest nudno. Moje miasto moja miłość :D
Zapewne. Ale dla mnie jakoś przez to jest za... "dziko" ^^. A ja spokojny i ułożony chłopak jestem ;D


A co do pozostałych miast ankiety, to mam straszną ochotę na Gdańsk, Toruń i Poznań. To zdecydowanie coś, co trzeba nadrobić. ^^
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Przemko » 25 stycznia 2010, o 22:47

Stawiam na Kraków - jak ktoś napisał to miasto królów, no i ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Sam obecnie mieszkam trochę w Lublinie a trochę w Warszawie. Nasza kochana, oficjalna stolica - poza tym politycznym cyrkiem (i to dosłownie :lolol: ) nie ma nic w sobie fajnego, a Lublin - tak jak większość pobliskich miast, to po prostu syf. Przykre, ale prawdziwe. I nie ma w tej części kraju nic godnego uwagi.

Trójmiato, Szczecin i Wrocław - ex aequo - zajmują drugą lokatę. Chętnie zwiedziłbym te miasta. 8)
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez Kamil » 25 stycznia 2010, o 22:49

W Katowicach warto zobaczyć na pewno... Spodek (!) Mam zdjęcie Spodka z 2002 roku, z olbrzymim napisem TATU :ups:

A poza tym... Silesia City Center? :eye:

Osobiście mam dylemat między Krakowem a Wrocławiem, ale że mieszkam w Krakowie i nie znam aż tak dobrze Wrocławia, głos oddałem na Krk ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil
Cyborg
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Silesia

Postprzez Alexander » 25 stycznia 2010, o 22:56

Czy w Katowicach jest coś wartego uwagi? One przecież nawet rynku nie mają :eye: Jedyna ciekawa rzecz jaka mi przychodzi do głowy to wydział radia i telewizji uniwersytetu śląskiego, moja przyszła (mam nadzieję) alma mater :eye:
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez ArX » 25 stycznia 2010, o 23:27

Ten temat śmierdzi! >.< Czemu Bydgoszcz wypadła?? :rolleyes: Toruń nie jest nawet stolicą województwa... Nie ma też większego znaczenia politycznego, ani nawet międzynarodowego, tak jak Bydzia... :zly: Poza tym, jeżeli chcecie już umieszczać WAŻNE miasta i koniecznie musi być już w nim ten Toruń, to Bydgoszcz i Toruń są dwumiastem i powinny tak być traktowane. >.<
ArX
Zaawansowany
 
Posty: 227
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 22:03

Postprzez Tija » 25 stycznia 2010, o 23:34

Jak dla mnie Łódź. W końcu samo centrum kraju. W Łodzi jest największy obszar leśny w obrębie miasta. Mamy Pietryne, i Manu. Miasto ze specyficznym klimatem podzielone na strefy wpływu biało czerwono białych i czerwono biało czerwonych. Spokojne ciche. Ostatnio było o Łodzi głośno. Specyficzny klimat miasta twarzą niezliczone pałace fabrykantów rozsiane po całym mieście, wraz z zachowanymi jeszcze murami fabryk z końca XIX wieku. Łódź słynie w festiwalu 4 kultur, na jednym z pierwszych festiwalów występowało t.A.T.u. :luv:
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tija » 25 stycznia 2010, o 23:54

J_V nie miałaś okazji zwiedzić ciekawszych zakątków Łodzi. Ponuro tylko w niektórych okolicach, ale jak każde miasto ma taki nieprzyjazny element. No i mamy niektóre zwroty raczej nieużywane w innych miastach.


Mimo sentymentu jakim darze Łódź, wolałabym mieszkać w innym mieście mianowicie w Krakowie. Miasto zauroczyło mnie swoją historią, uliczkami, atmosferą. Tłumy turystów nie ciągną do tego miasta właśnie przez jego klimat i unikalność. Byłam już w parunastu miastach i żadne nie zauroczyło mnie na tyle co Kraków.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Alexander » 26 stycznia 2010, o 00:18

ArX napisał(a):Ten temat śmierdzi! >.< Czemu Bydgoszcz wypadła?? :rolleyes: Toruń nie jest nawet stolicą województwa... Nie ma też większego znaczenia politycznego, ani nawet międzynarodowego, tak jak Bydzia... :zly: Poza tym, jeżeli chcecie już umieszczać WAŻNE miasta i koniecznie musi być już w nim ten Toruń, to Bydgoszcz i Toruń są dwumiastem i powinny tak być traktowane. >.<


Bo Toruń ma Kopernika i Pierniki. ;p Miast się nie wielbi za to, że mają znaczenie polityczne ;p A co do tego że "nie jest stolicą" to chciałbym zauważyć, że pod względem prawnym Bydgoszcz też nie jest stolicą. Jest tylko podział "Siedziba wojewody" i "Siedziba sejmiku" A jakbyś się upierał co jest "bardziej stolicą" to przypominam, że siedzibą zarządu województwa, sejmiku wojewódzkiego i urzędu marszałkowskiego jest Toruń. I to, że któregoś z miast nie ma w ankiecie, która jest ograniczona do 10 pozycji, nie oznacza, że nie bierze ono udziału w dyskusji.
Ostatnio edytowano 26 stycznia 2010, o 12:49 przez Alexander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez P.i.B.i. » 26 stycznia 2010, o 08:52

Wiecie co, ja nie wiem co wy macie w tym Krakowie. Byłem tam w lecie i to był koszmar. Starówka owszem ładna, ale z w Zamościu ładniejsza 8) a Kazimierz to taki cuchnący syf. Reszta miasta też szara i bura...i jeszcze ta wielka huta w mieście. Stawiam na Lublin, bo częściowo to już mój dom, ale Poznań, Warszawa są na wyższym poziomie.
Avatar użytkownika
P.i.B.i.
Nowy
 
Posty: 37
Dołączył(a): 26 kwietnia 2009, o 12:45

Postprzez Vedis » 26 stycznia 2010, o 11:23

Usuń tą ankietę i wstaw jeszcze raz. W ogóle nie rozumiem sensu tego tematu.

Nie ma mojej ulubionej stolicy, czyli KIELC !!!!!!!
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Vedis
Spamer
 
Posty: 640
Dołączył(a): 12 listopada 2008, o 09:55

Postprzez Przemko » 26 stycznia 2010, o 12:25

Pomijając powyższą dyskusję, zgadzam się z Julcią Volk. Lublin zwyczajnie śmierdzi i nie ma tam naprawdę nic ciekawego. I wiem co mówię, przecież mam tę wątpliwą przyjemność pomieszkiwać w tym mieście - no chyba, że za atrakcję regiony uzna ktoś zwiedzanie np. Majdanka :/ . Już szczerze mówiąc gdybym miał wybierać wolę Warszawę.
I nie wiem jak można uznać, że starówka w Krakowie jest gorsza od tej w Zamościu. Gdyby tak było to do Zamościa ciągnęłyby tłumy turystów by ją podziwiać, a tak nie jest! A z tego co widać i z Lublina i z Zamościa jak i zresztą z większości pobliskich miast ludzie zwyczajnie migrują (i na pewno nie ma to nic wspólnego z brakiem pracy, bo tę można znaleźć wszędzie jak sie chce). :/
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez Waste_Manager » 26 stycznia 2010, o 12:41

Osobiście wybrałem Kraków (nie bić). W swoim 18-sto letnim życiu przeprowadzałem się jakieś 20 razy i żadnego (Polskiego) miasta nie wspominam tak dobrze. Kocham rynek stare miasto, zamek i teges xD Ogólnie to wszędzie jest dużo do roboty... Restauracje, kluby itp na wysokim poziomie;] Przyznam że są szare strony ale to jest Polska i nie ma miasta które jest całe cacy chyba nigdzie (nie mówię tylko o naszym kraju) ale i tak dla mnie nic tego miasta nie zastąpi.... Mieszkałem i urodziłem się w Łodzi ale dla mnie to poza Lublinem jest najgorsze zadupie za przeproszeniem... Całe miasto jest szaro-bure i nie ma co tam człoiwiek ze sobą zrobić i jezscze tyle dresów że ludzie się boją wyjść do sklepu wieczorem... Komunikacja jest beznadziejna i w dodatku droga... musieli połowę miasta zamknąć dla tramwajów bo wykolejenia były na porządku dziennym <lol> W Piotrkowskiej nie ma co się zachwycać bo połowa sklepów jest de facto pozamykana amanufaktura to jeden plus - duży kompleks pełno sklepów itp ale jest tam tak drogo że większość sklepów jest dla cudzoziemców i buisnessmenów... Nie ma tam bloku bez graffiti i w ogóle nawet mi się nie chce o tym miejscu pisać bo słów szkoda. Lublin również odbieram b. negatywnie.... zgadzam się że śmierdzi i obrzeża miasta to dosłownie slumsy... Plusa dałbym jeszcze między innymi Trójmieście, Poznaniowi i Toruniowi które zwiedziłem i bardzo mi się podobało ;] To tyle ode mnie xD
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Następna strona

Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron