Linux czy Windows? :-)

Czyli jak się włamać na serwery armii oraz jak włączyć gg!

Moderatorzy: koko, szym

Re: Linux czy Windows? :-)

Postprzez szyszka » 1 lipca 2011, o 12:28

Słyszałam że Vista zmniejsza wymagania do gier itp co jest + . Mam Vistę na laptopie nie powiem mi się podoba , nie narzekam w gry tez można pograć. Windows 98 , Windows Xp , Linux , powrót po krótkim czasie do Xp'eka gdyż duzo programów mi nie chciało działać a muszą , wszystkie boty do gier itp. Windows 7 dobry jest zakochałam się w paincie , zainstalowałam go u dziadków na laptopie dobrze działa ale mnie nie ciągnie do tego żeby na mojej maszynie zła robić coś takiego. Mam płytkę orginalną żeby nie było że pirat , ale zostaje przy Xp'eku.
szyszka
Zaawansowany
 
Posty: 174
Dołączył(a): 20 lipca 2010, o 16:53
Lokalizacja: MŁK

Re: Linux czy Windows? :-)

Postprzez szyszka » 15 września 2013, o 16:23

W tym momencie nieco lepiej mogę określić czym się różni Linux od Windowsa i co wolę.
Otóż zacznijmy od tego że Linux jest systemem jednozadaniowym umożliwia użytkownikowi uruchomić tylko jeden program w danej chwili . (DOS)

Windows jest on wielozadaniowy ,aby zapewnić komfort działania kilku programów naraz utworzono mechanizm wywłaszczania Najważniejsza w SO jest przejrzystość , prostota wykonania jakiejś akcji.


Na dzień dzisiejszy dla mnie najlepszym systemem operacyjnym jest Windows 7. Windows 8 jest niczego sobie lecz , denerwuje mnie jego kafelkowe menu.

Doradzam postawienie maszyny wirtualnej. Dzięki niej nie będziecie niszczyć sprzętu. Jeżeli nie wiecie co to , to poczytajcie o tym :)
szyszka
Zaawansowany
 
Posty: 174
Dołączył(a): 20 lipca 2010, o 16:53
Lokalizacja: MŁK

Poprzednia strona

Powrót do Mój komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron