Linux czy Windows? :-)

Czyli jak się włamać na serwery armii oraz jak włączyć gg!

Moderatorzy: koko, szym

Linux czy Windows? :-)

Postprzez Mirva » 23 lutego 2009, o 09:05

Siemaneczko!
Mam pytanko. Z jakiego systemu korzystacie? Preferujecie Linux czy też Windows?
Ja osobiście korzystam z dwóch naraz. Na Linuxie świetnie można experymentować z filmami i w ogóle internet szybciej działa... no a na Windowsie bawię się różnymi pierdołami :P
Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

:coctail:
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Dizelkowi » 23 lutego 2009, o 09:47

Ja obecnie używam Windows i nie powiem bo się sprawdza, ale ten program mi wystarczy i nie musze miec jakiegos nowszego i lepszego bo wystarczy mi ten...Pozdro
Kilka chwil spędzonych sam,
Kilka nut po cichu gra.
Czasem łzy rozświetlą świat,
W którym nikt nie chcę Cię znać.
Dizelek
Avatar użytkownika
Dizelkowi
Nowy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 21 lutego 2009, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Pofyrtaniec » 23 lutego 2009, o 14:59

Muszę przyznać, że z Linuksem nie miałem nigdy żadnej styczności więc trudno będzie mi te dwa systemy porównywać. Od początku 'pracuję' na windowsie, kolejno 98,XP, Vista. Z Linuksa korzysta o wiele mniej osób [co nie jest oczywiście równomierne w porównywaniu jakości obydwu systemów], no i ja, stety lub niestety do nich nie należę ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Alexander » 23 lutego 2009, o 15:02

Linux jest zdecydowanie lepszy... ale niestety ze względu na pewne programy które są mi niezbędne do tworzenia, muszę się męczyć z windowsem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Pofyrtaniec » 23 lutego 2009, o 15:04

Alexander napisał(a):Linux jest zdecydowanie lepszy...

Jestem laikiem w tym temacie, mógłbyś podać parę 'dowodów'? :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Alexander » 23 lutego 2009, o 15:11

Optymalizacja korzystania z zasobów - Linux pójdzie na słabszym komputerze, a będzie działał lepiej, szybciej i sprawniej niż Windows. Mnogość dystrybucji i częste wydawanie nowych wersji - Linux porusza się z duchem czasu płynnie, windows skokowo. W dodatku możesz go dopasować do swoich potrzeb w o wiele większym stopniu niż windows. Praktycznie wszystko możesz dopasować i zmienić na takie jaki chcesz.

Jedynie jest problem z tym, że mało specjalistycznych programów działa na linuxie. Ale do takich zwyczajnych, codziennych czynności Linux nadaje się zdecydowanie lepiej. Jest wygodniejszy i mniej awaryjny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez ~kurka~ » 23 lutego 2009, o 15:30

Nigdy nie miałam okazji skorzystać z innego systemu niż Windows. Chociaż można by się doczepić do niego z każdej strony, ja sama jestem zadowolona. Na domowym komputerku przygoda zaczęła się od Win 98, a następnie XP, z którym nie rozstałam się do dnia dzisiejszego. Nie odczuwam żadnej potrzeby by przerabiać wszystko od nowa z innym systemem. :coctail:
~kurka~
Nabijacz
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 października 2007, o 12:42

Postprzez Mishi » 23 marca 2009, o 00:17

jak dla mnie zdecydowanie Windows gdyż:
a) od zawsze mam i się raczej już przyzwyczaiłam
b) większość gier jest robione pod system Windows

Minusem tego systemu to że jest on dość drogi (no dobra 350 zł ale kto by kupił :eye: ) i trzeba zalatwiać pirata zazwyczaj w porównaniu do Linuxa który można pobrać darmowo ze strony producenta (no chyba ze się już coś na ten temat zmieniło o czym nie wiem 8) )
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Tija » 23 marca 2009, o 08:42

Kiedyś przez krótki okres czasu miałam Linuxa nie za bardzo mi zaimponował ten system. Od zawsze pracuje na Windowsie. Na nim jest mi najprościej.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Linux czy Windows

Postprzez Ranana_Gropsy » 26 czerwca 2009, o 10:30

linux jest bespieczniejsz jednak większość dostępnych oprogramowań chodzi w windowsie
nie ma doskonałego systemu ciężko je porównać każdy jest dobry i każdy jest zły jednak ja zostaje tradycjonalistką i głosuje na windows
Ranana_Gropsy
 

Postprzez Alexander » 10 sierpnia 2009, o 12:55

Parę dni zainstalowałem Linuxa na komputerze mojej matki. Komputer działa ok. 2 razy szybciej, nie wiesza się, cud normalnie, zważywszy na to jaki to złom. Nie mówiąc o tym, że włączenie przeźroczystości okien niemal nie wpłynęło na działanie systemu (w windowsie by już wszystko się wieszało totalnie).

Gadu działa (kadu), frefox jest (specjalna wersja kompilowana od linuxa - swiftfox), oficjalny skype. Więcej do szczęścia jej nie potrzeba. A działa porównywalnie do mojego, lepszego komputera z windowsem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Patela » 10 sierpnia 2009, o 18:01

Windows ! ... z 4 lata temu miałam Linuxa .... ale tylko przez 2 dwa dni xD obecnie jakoś od dwóch lat mam Viste i jest nawet spoko ;)
Avatar użytkownika
Patela
Zaawansowany
 
Posty: 168
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 07:08
Lokalizacja: z WDK

Postprzez Leonardo » 14 sierpnia 2009, o 13:56

Ludzie, jak już tak dbacie o poprawność językową na tym forum to odmieniajcie słowo linux poprawnie: Linuksa, Linuksowi :pray:

Linuksa używałem długi czas(ponad rok) i praktycznie same zalety. Możliwość eksperymentowania, dostosowania, optymalizacji, łatwości instalacji nowych rzeczy, mnogość dystrybucji(dla mnie to zaleta-mogę wybrać taki który nadaje się dla mnie).

Do tego dochodzi ogromna społeczność i support na wszelakie problemy(szczególnie ubuntu). W windowsie jeśli się coś dzieje to albo się skanuje kompa hijackami lub innymi albo się formatuje. W linuksie możesz wszystko naprawić.

Dlaczego nie używam linuksa obecnie? Bo nie ma odpowiednich zamienników dla aplikacji z windowsa. Tworzę muzykę i niestety producenci oprogramowania zapominają o użytkownikach linucha. I tylko im można mieć za złe a nie twórcom linuksa.
Ja wcale nie nienawidze ni to Lenki ni to Julci. Ja po prostu się znam, i wycia nie zniese. Niech się śpiewać naÓczą!
Avatar użytkownika
Leonardo
Początkujący
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lutego 2009, o 20:58

Postprzez Lacrima » 14 sierpnia 2009, o 21:29

Hm... Nie miałam nigdy styczności z Linuksem, używałam w domu zawsze Windowsa. I dobrze nam było :mrgreen: .
W szkole co prawda miałam, ale Vistę (jest beznadziejna :rolleyes: , tyle na jej temat :rolleyes: ).
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Re: Linux czy Windows? :-)

Postprzez kary » 1 lipca 2011, o 11:30

Moim systemem operacyjnym jest od zawsze Windows , używałem XP , w chwili obecnej (od dwóch lat) używam Visty i nie mogę powiedzieć na nią złego słowa ,odpowiednio traktowana , odwdzięcza się .
kary
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lipca 2011, o 11:26

Następna strona

Powrót do Mój komputer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron