Lena Katina po hiszpańsku

O solowej karierze oraz nogach "jak butelki mleka".

Moderatorzy: koko, Alexander, szym

Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez Alexander » 12 sierpnia 2012, o 19:38

Jak może już wiecie, albo i nie - w ciągu najbliższych tygodni czeka nas największa premiera w dotychczasowej karierze Leny. Tristram T. Buckley wprost nie może ukryć swojej ekscytacji faktem, że w ciagu najbliższych dni będziemy mogli usłyszeć TRZY NOWE, HISZPAŃSKIE WERSJE PIOSENEK Leny. Informacja została umieszczona w newsach pisanych przez Tristrama już dwukrotnie, ale wszystko wskazuje na to, że będzie ona nieustannie powtarzana aż do niecierpliwie oczekiwanej premiery przy każdej możliwej okazji.

Co prawda za pierwszym razem, Tristram zasugerował że piosenki są tylko i wyłącznie dla hiszpańskich fanów pisząc
In addition, over the next weeks Lena will release three newly recorded Spanish versions of her songs for her Spanish fans.
, jednak już dwa dni później doznał refleksji, że cały świat powinien się radować z hiszpańskich wersji i w kolejnej wypowiedzi poprawił swoją myśl pisząc jedynie
Also, we will soon be releasing three Spanish language versions of Lena's songs.
:coctail:

Fani w ameryce południowej oszaleli ze szczęścia, pozostała część jest jednak dosyć sceptyczna. Jeśli piosenki okażą się być sukcesem komercyjnym, być może Lena zdecyduje się wydać hiszpańską wersję całego albumu. W jej przypadku akurat może okazać się, że będzie to najlepszym rozwiązaniem dla jej finansów.

W każdym razie, jaka jest wasza opinia na ten temat? Czekacie na te piosenki czy nie obchodzą was zupełnie? Jak zareagowalibyście na informację o hiszpańskiej wersji albumu? Co myślicie o śpiewaniu w języku którego się nie rozumie by zadowolić określoną grupę fanów? Przeszkadza wam to, a może nie macie nic przeciwko? Chcielibyście żeby Lena poprzestała na Rosyjskim i Angielskim, czy wprost przeciwnie - marzą wam się wersje po Polsku, francusku lub niemiecku? Piszcie! :coctail:

Btw. Wszystko wskazuje, że możemy spodziewać się, oczywiście Hiszpańskiego Never Forget. Demo które wyciekło dzisiaj i jest do odsłuchania TUTAJ pozwala podejrzewać że drugą piosenką jest The Beast. (dema nie śpiewa Lena, wszystko wskazuje na to, że potrzebowała pomocy by próbować naśladować poprawną wymowę :eye: ). Jaki jest was trzeci typ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez February » 12 sierpnia 2012, o 20:02

Wolałbym rosyjskie wersje piosenek. Dla mnie zawsze fajnie jest usłyszeć daną piosenkę w innym języku. Nie mam za złe Lenie, że tworzy coś po hiszpańsku. Niech robi co chce, oby z dobrym skutkiem. Jeżeli tam coś wyjdzie to czemu nie, warto spróbować ;) Co do trzeciej piosenki to nie wiem. Może to będzie "Stay" albo "Lost in this dance" (tak obstawiam^^)? Chociaż wolałbym "World" albo coś czego nie słyszeliśmy ;)
Avatar użytkownika
February
Spamer
 
Posty: 626
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 21:14

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez koko » 12 sierpnia 2012, o 20:10

Wydaje mi się, że na wszystkie pytania zadane w pierwszym poście odpowiem więc nie będę cytować pojedynczo. :eye: Znając trochę mentalność mieszkańców tegoż regionu oraz częstotliwość z jaką sięgają do portfela stwierdzam iż nawet gdyby Lena nagrała album po hiszpańsku to i tak nie pomoże to jej finansom. Kupi to kilka osób po czym udostępni i reszta pościąga. Co do fanów w innych częściach świata to też pewnie kupi garstka, a reszta albo ściągnie za free albo odda na wydawnictwo trochę ciepłego moczu. Takie są moje przypuszczenia.

Piosenki ściągnę, odsłucham, a potem pewnie będę chciała o nich zapomnieć. Albo po prostu posłucham na jutubie, bo na pewno ktoś wrzuci. Ogólnie rzecz biorąc nie interesują mnie i wzbudzają ogromną niechęć. Pierwszy raz w życiu odczuwam takie negatywne emocje wobec jakiejś grupy. :eye: Ktoś mógłby powiedzieć, że to zazdrość i chciałabym usłyszeć Katinę po polsku. Uhm, nie. :ups: To byłoby raczej żenujące. Wolałabym usłyszeć album po angielsku, ale dopracowany do granic możliwości. Potem ewentualnie po rosyjsku, bo to w końcu język ojczysty Leny. Jak ktoś idzie w ilość to najczęściej gdzieś po drodze zapomina o jakości (patrz: remixy). Ekipa Leny zrobiła coś czego żaden normalny wokalista robić nie powinien - sprawiła, że niektórzy czują się jak fani klasy B. Nie powiem, że wszyscy bo nie lubię mówić w imieniu ogółu. Mówię raczej o sobie i fanach, z którymi miałam szansę rozmawiać. Tak, czuję się jak fan klasy B. Strasznie niemiłe uczucie. :eye: Zastanawia mnie po jakie licho oni otwierali tyle fan clubów w Europie skoro nasz piękny kontynent prawdopodobnie zabezpiecza tyły listy priorytetów.

Coś co rozsierdziło mnie jeszcze bardziej to te demo, ale czekam jeszcze na odpowiedź osoby wrzucającej. Otóż zastanawia mnie kilka rzeczy:

- jeżeli nie śpiewa Lena to w takim razie kto?
- czy podkład, który słyszymy w tle to wytwór fana?
- czy jest to przeciek od managementu?


Jeżeli okaże się, że nie tylko nagrywane są piosenki po hiszpańsku, ale także administracja meksykańskiego fan clubu ma dostęp do jakichś super-tajnych materiałów to szlag mnie jasny trafi, krew nagła zaleje. Dobra, niech już nawet mają te dema (co i tak nie jest fair), ale po co pokazywać innym jacy to oni są zajebiści? Czy Meksykanie czekają bardziej od nas? Nie wydaje mi się. Wszyscy czekamy w jednakowym stopniu (pomijam fakt, że jest to czynność nie do zmierzenia w kategoriach bardziej lub mniej) i traktowanie jednych lepiej od drugich jest szczytem szczytów upośledzonego PR'u. Kolejny raz.

Niech nagrywa po hiszpańsku, jej prawo. Po prostu sądzę, że nagrywanie na siłę w języku, z którego zna się tylko "hola" i "¿cómo estás?" to taka trochę żenada. Potencjalnie dobry pomysł na promocję w Hiszpanii, Ameryce Południowej i Środkowej, ale nigdzie indziej. Mówię potencjalnie, bo im można wszystko podać na srebrnej tacy, a i tak tego nie wykorzystają. Nic z tych hiszpańskich piosenek nie wyjdzie na dłuższą metę. Zapamiętajcie słowa wróżki koko. :eye:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez szym » 13 sierpnia 2012, o 01:32

Prawdę mówiąc, nie czekam na hiszpańskie wersje wyżej wymienionych piosenek. Zaskoczenie?
Co więcej, powiem, że nie wiem nawet jak lecą anglojęzyczne oryginały, bo nigdy ich nie przesłuchałem. :eye:

Dziękuję za uwagę.
I am not practicing my English... BaY!
Avatar użytkownika
szym
Moderator
 
Posty: 372
Dołączył(a): 1 stycznia 2011, o 16:14

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez nielegalnaa » 13 sierpnia 2012, o 09:12

Też nie rozumiem jak można śpiewać w języku, którego się nie zna. W dodatku tylko po to by zadowolić jedną, konkretną grupę fanów, która i tak nie zna słowa: źle. Jeszcze zrozumiałabym gdyby wykonała jakąś piosenkę w innym języku na koncercie w ramach bisu czy pewnego rodzaju bonusu. Ale wydawanie tych piosenek to przesada. I skończy się na tym, że pewnie cały album wyda po hiszpańsku 8)
Zresztą z hiszpańskimi wersjami piosenek jest tak samo jak z niezliczonymi remixami NF. Mają po prostu zapchać dziurę podczas której w zespole Leny nic się nie dzieje. A zapatrzeni w Lenę fani będą i tak sikać z radości.

Ehhh gdyby Lena miała takich managerów jak fani z Polski :ups:
Już z nami <3
Avatar użytkownika
nielegalnaa
Zaawansowany
 
Posty: 176
Dołączył(a): 27 czerwca 2011, o 09:31

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez aREk » 13 sierpnia 2012, o 14:42

Jeśli chodzi o mnie, to wcale nie czekam na te piosenki i szczerze mówiąc, w ogóle mnie one nie interesują. Nie widzę też sensu w wydawaniu hiszpańskich wersji tych samych piosenek, które są już po angielsku. Rosyjskie wersje miały sens. Myślę, że jeśli chce się zadowolić fanów danego kraju to starczy wydać w ich języku jedną piosenkę i to taką, która nie jest po prostu "ich-językową" wersją wersji oryginalnej (jak to idiotycznie brzmi^^) tylko całkiem nową, nieśpiewaną wcześniej po angielsku.

Nie rozumiem też w jakim kierunku zmierza management Leny? :O Może chcą wydać płytę z trzema piosenkami w trzech wersjach językowych (omal nie napisałem remiksowych^^) i do tego z piętnaście remiksów (jako bonus).
aREk
Nowy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 maja 2012, o 17:22

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez koko » 13 sierpnia 2012, o 14:55

Wraz z Alexem przeprowadziliśmy małe dochodzenie. :eye: Otóż admin meksykańskiego fan clubu wraz z kolegą tworzyli dema piosenek Leny po hiszpańsku. Ba, nie tylko Leny - zrobili też hiszpańskie Running Blind. Jeżeli ona wyda RB to...

Obrazek

Przysięgam, nie wytrzymam. Co do piosenek własnych, podobno stworzono dema The Beast, Stay i Never Forget. Grupka fanów z Meksyku (prawdopodobnie administracja strony) napisała teksty, jeden z nich stworzył podkłady demo co by dziewczyna Boliwii mogła zaśpiewać. W czerwcu na ich facebookowym profilu pojawiła się informacja o możliwości wysłuchania dem online. Wystarczyło wysłać maila, a w odpowiedzi otrzymywało się hasło. Powtarzam, to nie były dema Leny tylko ich własne. Admin domniemanie nie ma dostępu do wersji finalnych, ale czy mu wierzyć czy nie to już raczej prywatna decyzja każdego kto to czyta. :eye: Dema zostaną opublikowane po wydaniu piosenek przez Lenę.

Mam wrażenie że wyjdzie z tego niewypał. W sensie, rozumiem że za czasów t.A.T.u. został wykorzystany wiersz fanki. Kumam zamysł, bo dziewczyna pisała pewnie z serca i nawet się nie spodziewała. Tekst jaki jest taki jest, ale przynajmniej nie był pisany na siłę. Mam wrażenie, że w tym przypadku sytuacja będzie inna i nawet forumowy Pomidor będzie kilka szczebli wyżej jeżeli chodzi o warstwę tekstową. :lol2: A tak poważnie mówiąc to dlaczego nie zatrudnili profesjonalnego autora tekstów? Za drogo? :eye: We wszystkim tną koszta, że o logo nie wspomnę, a z tym też są jaja jak berety. :eye:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez Alexander » 13 sierpnia 2012, o 15:38

Pragnę przytoczyć wam wypowiedź z profilu Leny która mnie zaintrygowała.
Robbert Kristopher Alan Nyhan napisał(a):@TomKel Carton shut up, they have been working non stop on the album. It takes maybe one day to record 3 Spanish songs. They're trying to release stuff to keep us busy and happy until the album is out. I'm tired of people complaining!"


Jeśli nagranie 3 hiszpańskich piosenek zajmuje jeden dzień... cztery lata, po trzy piosenki, przez 360 dni w roku, podzielić na 12 piosenek na album...

4 * 3 * 360 = 4320
4320 / 12 = 360

Odjąć niedziele i święta... A co tam, nawet powiedzmy że odpoczywa co drugi...

To gdzie jest moje 180 albumów ja się pytam?
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez koko » 13 sierpnia 2012, o 15:43

Ignorancja level hardkorowy fan Leny. :ups: 3 piosenki w jeden dzień? :lol2: Po pierwsze, umówmy się że Lena nie ma jednak genialnego głosu żeby za pierwszym razem jej się udawało wstrzelić, okej? Tych podejść naprawdę będzie sporo żeby w końcu trafiła w dźwięk najlepiej jak może. Już nawet zapomnijmy, że to będzie i tak potem troszeczkę podrasowane.

Po drugie, Lena... nie mówi po hiszpańsku. :eye: To kolejna przeszkoda. Z językiem będzie się musiała osłuchać po czym potem starać się papugować wymowę co nie zawsze jej wyjdzie i potrzebnych będzie X powtórek. Jeden dzień? Błagam... :eye:

Podpisuję się pod pytaniem Alexa - gdzie jest moje 180 albumów ja się pytam?
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez Tija » 17 września 2012, o 20:37

Jedna z piosenek po hiszpańsku jest już gotowa, kolejna została nagrana i czeka na mix i mastering - zostanie nagrana jeszcze jedna piosenka w języku hiszpańskim, Lena planuje zaśpiewać te piosenki na najbliższym koncercie.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez koko » 17 września 2012, o 20:52

Tija napisał(a):Lena planuje zaśpiewać te piosenki na najbliższym koncercie.
Ona zaśpiewa... te piosenki na tym festiwalu w Rosji? :lol2: A można wiedzieć po chuuuuuuuuujakiego czorta? :eye: W sensie, ostatni raz jak sprawdzałam to Rosjanie mówili po rosyjsku. Kuźwa, rozumiem śpiewać tam piosenki po angielsku, bo przyjęło się że to język, w którym dogadasz się praktycznie wszędzie, ale hiszpański? Poważnie? Ogłupiała już do końca? :eye:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez Alexander » 17 września 2012, o 22:29

JEDNA piosenka gotowa? Buahahahahahaha.
"W najbliższych tygodniach..." ta jasne.

A co do hiszpańskich piosenek w Rosji to pozwoliłem sobie komentarz umieścić w wątku o QUEERFEŚCiE
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez nielegalnaa » 18 września 2012, o 09:20

Tija napisał(a):Lena planuje zaśpiewać te piosenki na najbliższym koncercie.

A teraz specjalnie dla moich meksykańskich fanów, którzy tak licznie przybyli na koncert - NF po hiszpańsku!!! Juuupii!!! :coctail:
Już z nami <3
Avatar użytkownika
nielegalnaa
Zaawansowany
 
Posty: 176
Dołączył(a): 27 czerwca 2011, o 09:31

Re: Lena Katina po hiszpańsku

Postprzez koko » 18 września 2012, o 11:47

nielegalnaa napisał(a):A teraz specjalnie dla moich meksykańskich fanów, którzy tak licznie przybyli na koncert - NF po hiszpańsku!!! Juuupii!!! :coctail:
:hahaha:

I ona się dziwi w gazetach, że ją Rosjanie hejtują. :lol2:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości


Powrót do Lena Katina

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron