Najlepsza piosenka z VU?

Przypuszczenia, spekulacje, manipulacje.

Moderatorzy: koko, Alexander, szym

Najlepsza piosenka z VU?

Intro
0
Brak głosów
BP
1
3%
Y&I
2
6%
Snegopady
3
8%
220
0
Brak głosów
Marsiyanskie glaza
3
8%
Chelovechki
3
8%
Veselye Ulybki
0
Brak głosów
Running blind
8
22%
Fly on the wall
11
31%
Vremya Luny
4
11%
Ne Zhaley
1
3%
 
Liczba głosów : 36

Postprzez Alexander » 25 października 2008, o 18:37

Intro - 2 - za długie, zbyt monotonne.
BP - 5 - dobry pomysł, dobre wykonanie. zmiksowany na nowo refren zdecydowanie na plus
Y&I - 3 - zmarnowany potencjał. mdłe, nudne, nijakie. porażka.
Snegopady - 5 - wysoki poziom, ale bez tej nuty geniuszu.
220 - 6 - dotychczasowy najlepszy singiel, i jeden z bardziej rozpoznawanych utworów na płycie.
Marsiyanskie glaza - 4 - ładne, ale bez magii. VML zawsze będzie najlepsze.
Chelovechki - 3 - No jakoś tak... nie. po prostu nie.
Veselye Ulybki - 3 - za płytkie, i nie w tym miejscu na albumie. powinno być intrem.
Running blind - 6 - dobra, porządna robota. jak Tatki pójdą w tym kierunku to sporo osiągną
Fly on the wall - 7 :mrgreen: - to już w ogóle cud nad cudy i dzieło zjawiskowe. Czegoś tak dobrego jeszcze nie miały w repertuarze. Nie zdziwiłbym się jak za 10 lat będą kojarzone nie z YSSU i NND tylko z tego.
Vremya Luny - 4 - Wiele się nie zmieniło od dema. Dobre, poprawne.
Ne Zhaley - 6 - świetna aranżacja, w przeciwieństwie do intra nie nuży. wokal Julki jest zajwiskowy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez smiesek » 26 października 2008, o 12:12

Chelovechki :luv:
Avatar użytkownika
smiesek
Nowy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 8 września 2008, o 05:55
Lokalizacja: Czechy

Postprzez ProsteRuchy » 1 listopada 2008, o 12:21

W skali od 1 do 6
Intro 3 Rewelacyjny podkład, chyba najbardziej dopracowany na albumie, sama muzyka wyraża już emocje, a z wokalem powala. Nie powinno być to intro ale skoro jest to lubie go słuchać.
Beliy Plaschik 4+ Pierwszy singiel i według mnie najlepszy jaki wydały z rosyjskich piosenek znajdujących się na VU. Podkład dobry, uwielbiam w nim dzwięk organow kościelnych, szkoda że nie zostały bardziej wyeksponowane. Tekstowo nie powala, brakuje jeszcze jednej zwrotki. Teledysk rewelacyjny, najlepszy jaki stworzył ich zespoł. Z piosenką tworzy rewelacyjny duet.
You and I 4- Pol roku temu myslałem że będzie to moja ulubiona piosenka, ale jak to bywa w przypadku t.A.T.u. albumowe wersje zazwyczaj sa gorsze od pierwowzorow. Tak rownież stało się w przypadku Y&I. Głosy są skomputeryzowane, szczegolnie w refrenie co sprawia że ciężko zrozumieć co w danym momencie dziewczyny śpiewają. Miałem nadzieje że refren powali powerem ale jest nijaki, brakuje mi w nim syntezatorow. Zwrotki natomiast mi się podobają. A więc refren na 2 a zwrotki na 4+.
Snegopady 5 Jedna z moich ulubionych piosenek. Rewelacyjny podkład, sama elektronika, wokalnie też dobrze, mogła być troche dłuzsza dlatego oceniam ją na 5 a nie 6. Wydaje mi się że angielska wersja będzie jeszcze lepsza.
220 3 Wiejska, Julia wokalnie wypada słabo, męczy, brak Leny. Jedynie podkład przypadł mi do gustu. Najsłabsza piosenka na albumie.
Marsianskiye Glaza 6 Wspaniała piosenka, Lena wokalnie powala, tekst super, muzyka rownież. Jedyny minus to krotki czas trwania utworu. Nasowa mi się tutaj odpowiedz na pytanie zadane przez redaktorke (chyba onetu) co kazda z dziewczyn wnosi do zespołu. Lena gałkami udowodniłą że wnosi emocje, delikatność, natomiast Julia opierając się na 220 gdzie dominuje jej skrzek czyli taką agresje ktora przeważnie jest fajna.
Chelovechki 3+ Podkład dość fajny, wokalnie średnio. Zwrotki ciekawsze od refrenu. Jednak przekonał mnie ten utwor. Jestem pewny że Little People wypadnie o wiele lepiej, szczegolnie refren w wykonaniu Leny.
Happy Smiles 6 Jest to intro w środku płyty. Brak wokalu. Ocenię tutaj tylko samą muzyke ktora jest świetna. Wspolczuje dziewczyną że zmarnowały taki potencjał. Z tekstem piosenka mogła by być naprawdę fantastyczna. Może na angielskiej wersji pojawi się wokal? Mam nadzieje że tak
Running Blind 6 Jest to moja ulubiona piosenka z albumu. Wszystko mi się w niej podoba. Podkład fantastyczny, uwielbiam w nim syntezatory ktore przypominają mi Ludi Invalidy. Wokalnie rownież super. Lena w zwrotkach ma fantastyczną barwe, jest dramatycznie, są emocje, refren rownież rewelka. Piosenka dla mnie musi być singlem.
Fly on the Wall 5 Kolejna bardzo dobra produkcja. Super tekst, taki tatuszkowy, dobre wykonanie, ciekawy podkład, taki typowo komercyjny kawałek skierowany w stronę zachodu. W ogole zauważyłem że angielskie utwory są lepiej dopracowane niż rosyjskie na albumie ktory skierowany jest na wschod. Rosyjscy kompozytorzy coś się nie przyłożyli na VU.
Vremya Luny 6 Perełka na płycie. Jedyna rockowa piosenka. Szybki, energetyczny podkład. Wokalnie rownież dobrze. Zostały tutaj wyeksponowane plusy wokalne dziewczyn. Lena śpiewa wysoko natomiast Julia recytuje na swoj sposob. Z teledyskiem moglby to być ciekawy utwor. Angielska wersja rownież zapowiada się bardzo dobrze.
Ne Zhaley 6 Trzy razy R = Rewelacyjna ballada, rewelacyjny wokal, rewelacyjny podkład.
Avatar użytkownika
ProsteRuchy
Nabijacz
 
Posty: 481
Dołączył(a): 2 listopada 2007, o 12:59

Postprzez February » 2 listopada 2008, o 13:52

Intro - instrumentalna wersja "Ne zhaley". Niby jest nastrojowo,ładnie, ale za długo. I nie rozumiem pomysłu, czemu akurat instrumentalna wersja tej piosenki ma być wprowadzeniem...
Beliy Plashik - na pewno jeden z mocniejszych punktów tego albumu. Świetny podklad, wspaniały tekst pełen metafor. Tyle, że nie dość mocne i dramatyczne jak na pierwszy singiel? "Kula w sercu, mózg na drzwiach" - niektórym może to się nie podobać. Autorka tekstu sama nie byla przekonana do pomysłu by BP był pierwszym singlem promujący nowy album.
You and I - nie lubię kiedy na rosyjskim albumie pojawia się angielska piosenka... Szkoda, że nie powstała rosyjska wersja. Piękny tekst o więzi dwóch osób. Wszystko jest dobrze do momentu kiedy kończy się utwór. Brakuje przynajmniej jeszcze jednej zwrotki, różniącej się od dwóch poprzednich albo tego czegoś. Podkład mógłby być mocniejszy...
Snegopady - elektryzujący kawałek. Różni się nawet tekstowo od pierwotnej, przez co chyba różni się nawet przesłanie piosenki. Ale uwielbiam i mam nadzieję, że to będzie kolejny singiel promujący VU :)
220 - utwór, którego tekst można interpretować na wiele sposobów. Ale czy o samobójstwie? Bez przesady, nie o tym mowa. Uważam, że piosenka straciła potencjał. Niemal zerowy udział Leny, ta sama forma polegająca na zwrotka-refren-zwrotka-refrenx2. I tak samo jak w Y&I brakuje czegoś. Bomba tyka ale nie wybucha.
Marsianskie Glaza - ballada, która kojarzy się z Vsya moya lyubov. Ale nie ma porównania, bo MG niestety jest gorsze. Solo Leny. W pierwszych sekundach podkład odpycha,później jest już lepiej. Ale nim piosenka się rozkręci, już się kończy...
Chelevochki - uwielbiam podklad i zwrotki! Refren niestety psuje Lena, końcówka powinna być zaśpiewana ostrzej, a tak jest zbyt łagodna. Do resztynie ma się czego czepiać.
Veselye Ulybki - szkoda, że to tylko kolejne intro. Powinno się znaleźć na początku albumu zamiast wersji instrumentalnej NZ. Co do podkładu to mało zaskakujący.
Running Blind - mimo, że to angielski utwót to uważam, że to najlepszykawałek na VU. RB ma w sobie cos z "Nas ne dogonyat" i dema "You".Tekst i muzyka... cudo!
Fly on the wall - na pewno spodziewałem się więcej po opiniach... dobry kawałek, ale czy nie jest zbyt zaamerykanizowany? Refren w wykonaniu Yuli jest dość dobry, pomijając te nieszczęsne "Yeah". Chyba te słowo t.A.T.u. powinno omijać w swoich utworach. Ale lubię .
Vremya Luny - dość surowy podkład i wokal Yuli, po czym anielski głos Leny. Ale na pewno jeden z najmocniejszych punktów albumu, coś czego t.A.T.u. wcześniej nie tworzyło.
Ne zhaley - piękna ballada... ale mam wrażenie, że refren rzeczywiście jest trochę przekombinowany momentami. W wersji live bardziej mi się podobał. Cieszę się, że to właśnie ten kawałek zamyka album.

Powielokrotnym przesłuchaniu uważam, że album jest dobry, ale niestety niedopracowany. Utwory są za krótkie, żaden kawałek nie przekracza nawet 4 minut. Wiadomo to nie wina Leny i Yuli a producentów i osób odpowiadających za tworzenie podkładów. Teksty są dobre, ale czy tak trudno dopisać 3 zwrotkę? Po wydaniu 2 singli i usłyszeniu niektórych piosenek w wersji live czy demo mam problem z ocenieniem albumu. Chyba 200 Po Vstriechnoy i Lyudi Invalidy są nieco lepsze od VU. Zwykle jest tak, że angielska wersja jest lepsza od rosyjskiej, tak było przy dwóch poprzednich albumach. I mam nadzieję, że będzie również tak teraz. I oby "może" Leny znaczylo więcej niż "nic nowego" na angielskiej wersji VU co do utworów, bo chyba mało kto kupi coś co zostało wydane tylko z paroma kawałkami różniących się tylko językiem... Co do okładki albumu, pomysłu wydania to nie mam zastrzeżeń. Po prostu graficy się postarali. Cudnie :)

Pofyrt: Przeniesione do odpowiedniego tematu.
Ostatnio edytowano 2 listopada 2008, o 19:41 przez February, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
February
Spamer
 
Posty: 626
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 21:14

Postprzez makolej » 2 listopada 2008, o 18:09

Och Fly On The Wall i Chelovechki są super!!!!!!! :coctail:

February napisał(a):Intro - instrumentalna wersja "Ne zhaley". Niby jest nastrojowo,ładnie, ale za długo. I nie rozumiem pomysłu, czemu akurat instrumentalna wersja tej piosenki ma być wprowadzeniem...


Popieram! :mrgreen:

Pofyrt: Przeniesione do odpowiedniego tematu.
Ostatnio edytowano 2 listopada 2008, o 19:42 przez makolej, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
makolej
Początkujący
 
Posty: 125
Dołączył(a): 28 września 2008, o 13:37
Lokalizacja: Kościan

Postprzez makolej » 2 listopada 2008, o 18:32

Skala 1-10

Intro-4(mogli się trochę wykazac)

Belyi Plaschik-10(SUPER)

You and I-6,5(czegoś mi tu brakuje)

Snegopady-4,5(niezbytnio nadaje się na singla)

220-10(bardzo fajne,aż nie moge sie doczekac angielskiej wersji :mrgreen: )

Marsyankyie Glaza-3,5(nudy na pudy)

Chelovechki-10(super podkład,Lenka wraca do głosu normalnego :pray: )

Veselye Ulybki-8,5(fajne,tylko brakuje słów :devil: )

Running Blind-10(po prostu SUPER)

Fly on the wall-10(to samo co powyżej ;) )

Vremya Luny-7(średnio,angielska wersja chyba bedzie lepsza)

Ne Zhaley-4(tak jak intro,mogli sie wykazac)

Średnia:ok. 5.0/5.1
Ostatnio edytowano 7 grudnia 2008, o 10:11 przez makolej, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
makolej
Początkujący
 
Posty: 125
Dołączył(a): 28 września 2008, o 13:37
Lokalizacja: Kościan

Postprzez Pofyrtaniec » 6 listopada 2008, o 13:41

Czy ktoś ma takie samo jak ja wrażenie, że głos Leny w piosence FOTW jest łudząco podobny do głosu Madonny? ^^
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Tatuszka Yulka » 15 listopada 2008, o 22:08

Intro 3
BP 5
Y&I 6
Snegopady 6
220 6
Marsiyanskie glaza 5
Chelovechki 5
Veselye Ulybki 3
Running blind 5
Fly on the wall 6
Vremya Luny 6
Ne Zhaley 6

Kocham tą płytę, mimo że nie jest dopracowana do końca :)
Ostatnio edytowano 15 listopada 2008, o 22:19 przez Tatuszka Yulka, łącznie edytowano 1 raz
Love you Yulia <3 :*:*
Avatar użytkownika
Tatuszka Yulka
Nowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 listopada 2008, o 22:14

Postprzez makolej » 7 grudnia 2008, o 10:25

PoFyRtAnIeC napisał(a):Czy ktoś ma takie samo jak ja wrażenie, że głos Leny w piosence FOTW jest łudząco podobny do głosu Madonny? ^^


Tak uważam że głos rudej tatuszki jest rzeczywiście podobny do głosu Madonny.
Ostatnio edytowano 7 grudnia 2008, o 11:06 przez makolej, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
makolej
Początkujący
 
Posty: 125
Dołączył(a): 28 września 2008, o 13:37
Lokalizacja: Kościan

Postprzez Tyraf » 7 grudnia 2008, o 23:38

Intro - 2+
Bieliy Plaschik - 5
You And I - 4
Snegopady - 4+
220 - 4+
Marsianskiye Glaza - 3
Chelovechki - 5+
Vesyolye Ulybki - 6- (:P)
Running Blind - 2
Fly On The Wall - 2-
Vremya Luny - 5
Ne zhaley - 4+
Avatar użytkownika
Tyraf
Nowy
 
Posty: 47
Dołączył(a): 30 września 2008, o 10:39
Lokalizacja: W-wa

Postprzez TATYRUSSIA » 14 grudnia 2008, o 07:27

*Intro 3
*BP 7
*Y&I 6
*Snegopady 5
*220 6
*Marsiyanskie glaza 6
*Chelovechki 6
*Veselye Ulybki 2
*Running blind 7
*Fly on the wall 10
*Vremya Luny 4
*Ne Zhaley 5
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mishi » 15 grudnia 2008, o 23:06

Oczyście że na 1 miejscu i najlepszą piosenką z tej płyty jest dla mnie: Fly On The Wall
A tak to słucham jeszcze:
1. Chelovechki
2. Snegopady
3. You and I
i oczywiście to, co posiadają już swoje single na pułeczce w sklepie :)
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Lena220 » 21 grudnia 2008, o 21:41

No ja od początku faworyzowałam Snegopady i tak zostało :D

A reszta w skali od 1 do 10 tak:
Intro 4
Beily Plaschik 8
You and I 5
Snegopady 10 :D
220 8
Marsiankie Glaza 7
Chelovechki 9
Veseyle Ulybki 7
Running Blind 8
Fly on the wall 7,5
Vremya Luny 6
Ne zhaley 8
Ya soshla s uma , Mne nużna ona... ;*
Avatar użytkownika
Lena220
Nowy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 listopada 2008, o 19:42
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Postprzez Mishi » 22 grudnia 2008, o 09:44

Moja skala oceny piosenek :) :
Intro - 3 (mogła być do innej piosenki i o wiele krótsza najlepiej :P )
Beily Plaschik - 9 (ach ten sentyment zwlaszcza do 1 remixu :) )
You and I - 6 (na moje oko refren niezbyt pasuje do spokojnych śpiewanych zwrotek, ale piosenka wpada w ucho)
Snegopady - 10 (uwielbiam tą piosenkę i z niecierpliwością czekam na wersje angielską do tej piosenki :) )
220 - 8
Marsiankie Glaza - 6
Chelovechki 10 (jako 2 piosenka śpiewana po rosyjsku mi się bardzo spodobała :D )
Veseyle Ulybki - 7
Running Blind - 6
Fly on the wall 10 ( :rose: :luv: KOCHAM TĄ PIOSENKĘ :luv: :rose: )
Vremya Luny 7
Ne zhaley 7
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Vedis » 29 kwietnia 2009, o 21:18

Skala 1-10

Intro - 5

Lubię instrumentalne utwory, ale ten nie wpada w ucho.

Beliy Plaschik - 6

Ogólnie melodyjna. Zwrotka ładna, refren trochę wiejski. Zwłaszcza w momencie, w którym Julia śpiewa coś, co brzmi jak "Jasiek"

You and I - 4

Trochę komercyjna (Mam wrażenie, że chcieli zrobić dość podobnego do ATTSS i AAU). Ale melodyjna.

Snegopady - 4

Jakoś zupełnie nie wpadają mi w ucho

220 - 6

Fajnie, że Julia tak dużo tam śpiewa:D

Ogólnie piosenka przyjemna. Czasem mi się nuci. Choć w zwrotce Julia śpiewa trochę 'wiejsko" ;P

Marsiankie Glaza - 3

Brakuje mi tam Juleczki. Piosenka też jakoś nie wpadła w ucho. (To nie jest atak na Lenę, bo np. Belochka mi się podoba)

Chelovechki - 4

Wydaje mi się trochę podobne do Snegopadów. Też jakoś nie wpadło mi w ucho.

Veselye Ulybki - 7

Przyjemna instrumentalka, ale słyszałam lepsze.

Running Blind - 9

Trochę komercyjna, ale... słucham i słucham i stwierdzam, że jednak mi się podoba, choć byłam negatywnie do niej nastawiona przed wysłuchaniem (Pewnie dlatego, że porównywano ją do Fly on the wall). Bardzo melodyjna. Do tej pory mi się nuci ;P

Fly on the wall - 1---

Po 1. to ja nienawidzę muzyki Timberlake'a. Po 2. to tragiczna komercja. Lepiej, żeby tego nie rozsławiały, bo będę się musiała wstydzić tego, że ich słucham. Zaskoczyło mnie to, że tak dużo osób tutaj lubi ten utwór.

Vremya Luny - 11 :oczka: :oczka: :oczka: :oczka:

Arcydzieło... Ten opstry wokal Julii i spokojny głosik Lenki. Szaleję przed tym kawałkiem! Nim się można pochwalić przed moimi znajomymi - metalami, nie tak jak w przypadku Fly on the wall. Mogliby do tego nakręcić teledysk.

Ne zhaley - 8

Spokojna i przyjemna do słuchania piosenka. Olśnił mnie wokal Leny w zwrotce. Ale Julia też oczywiście ładnie śpiewa ;)

Ogólnie jest tu parę dobrych utwórów. Z pewnością lepszy album niż Dangerous and Moving.

Nie podoba mi się jednak brak pomysłowości na budowę utworu... Przy starszych piosenkach przed wysłuchaniem utworu zawsze byłam ciekawa, jak tatuszki podzielą się rolami... A tu wiele utworów wygląda tak Lena-Julia-Lena-Julia-koniec. Trzecich zwrotek również mi brakuje.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Vedis
Spamer
 
Posty: 640
Dołączył(a): 12 listopada 2008, o 09:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron