Interpretacje tekstów piosenek

Przypuszczenia, spekulacje, manipulacje.

Moderatorzy: koko, Alexander, szym

Postprzez dejwyd » 14 czerwca 2009, o 13:13

pokusi się ktoś o interpretację "wiewióreczki"?
dejwyd
Nowy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 stycznia 2009, o 11:42

Postprzez micha21 » 14 czerwca 2009, o 14:09

dejwyd napisał(a):pokusi się ktoś o interpretację "wiewióreczki"?

Mogę spróbować ale nie obiecuje co z tego wyjdzie.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez dejwyd » 14 czerwca 2009, o 14:15

mam nadzieję, że wyjdzie, czekam ;)
dejwyd
Nowy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 stycznia 2009, o 11:42

Postprzez micha21 » 14 czerwca 2009, o 14:29

Tekst dość trudny jak dla mnie no ale próbuje.
Zwrotki nic mi nie mówią, ale refren jest wg. mnie jasny.
Jeśli jest sie dziewczyną, i podobaja Ci się dziewczyny to chciałbyś być chłopcem, wtedy masz większe szanse na odwzajemnione uczucia. Nawet gdy dziewczyna jest hetero. To samo odnośnie chłopca który chce być dziewczyną.Dotyczy to równiez ubrań, zachowania, sposobu chodzenia, i stylu bycia.
Zwierzatka wiewiórka i zajaczek, jak mi się zdaje nie mają odpowiednika ani męskiego ani żeńskiego. Można je używać do różnych płci, i nikt nie jest pewny czy jest to samiec czy samiczka. Kot> kotka
Wiewiór > wiewiórka już nie bardzo pasuje.

Rozsypiemy się jak obrazy przez głupie pytania
Rozstaniemy się z maskami i staniemy się dorosłe

Głupie pytania głupie spojrzenia, trudno jest odpowiedzieć na pytanie dlaczego jesteśmy tacy a nie inni dla nas to nie ma znaczenia jeśli jesteśmy sobą. Rozstać się z maska, to tak jakby rozstać się ze swoją twarzą. Jeśli nie jestesmy pewni siebie i własnej osoby, mamy za mało wiary i ulegamy presji innych ludzi, często wtedy zmieniamy się. Bo tak łatwiej a człowiek jest istotą która się szybko przyzwyczaja. Podobnie jest z tymi zwierzątkami. Tereny bez drug to pola, łąki lasy. Sama natura, wolność. A wolność niczego nie zabrania, zwłaszcza przyrodzie.
Mam nadzieje że nie jest to aż takie okropne jak mi się zdaje.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez dejwyd » 14 czerwca 2009, o 14:41

dzięki ^^
tylko Ci się wydaje :P
dejwyd
Nowy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 stycznia 2009, o 11:42

Postprzez micha21 » 15 czerwca 2009, o 20:15

Przeglądam teksty piosenek i tłumaczenia. W marsjańskich oczach też jest wzmianka o wiewióreczce i zajączku. Myśle, że można to utożsamić z dziewczynami. Lena wiewiórka i nie musze to nikomu tłumaczyć. A zajaczek Julia taki kicaj którego wszędzie pełno, i który sobie skacze.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Patela » 15 czerwca 2009, o 20:24

Wiewióreczka xD wiewiór ma przezwisko mój brat <lol2> [ ale nie jest rudy tylko jak był mniejszy to skakał po drzewach ] xD :chupa:
Julka sobie kica ... :lol2:
Avatar użytkownika
Patela
Zaawansowany
 
Posty: 168
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 07:08
Lokalizacja: z WDK

Postprzez micha21 » 15 czerwca 2009, o 20:27

Patela napisał(a):Julka sobie kica ...

ta z Parvizem
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Tentacle » 15 czerwca 2009, o 20:39

Micha, a może pokusisz się o interpretację Klounów? :mysli:
Byłbym wdzięczny :D
Avatar użytkownika
Tentacle
Nabijacz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 19 października 2008, o 11:14
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez micha21 » 15 czerwca 2009, o 20:43

Tantacle Jezusie na ta piosenke potrzebuje trochę więcej czasu. Idę sie wykąpać i będe mysleć. Ale na tą chwile czarna magia. No i ja mam zupełnie inne tłumaczenie. Leci tam czy mnie widzisz teraz wersja angielska chyba?.
Dobra próbuje Twoją wersję, ale kaszana mi z tego wyszła.
Klawni, jak dla mnie to laleczki lub ludzie z pomalowanymi twarzami. Kolory granatowy i czerwony, to barwy ich stroju, lub u dzieci dla rozróżnienia niebieski granat chłopiec, dziewczynka czerwony różowy. Ponadto to przeciwne kolory ciepły i zimny. Miłość, radość oraz smutek nostalgia. Klauni czesto mają maski lub twarze wymalowane co potrafi ukryć ich prawdziwe uczucia. Mają za zadanie rozweselić publiczność i zwrócić na siebie uwagę. Gasnące światła i latarnie mogą świadczyć o zmroku który zapada i dniu który rodzi się. Poproś mnie a staniemy sie silniejsze mocniejsze. Każdy dzień umacnia ich i każdy dzień pozwala im być silniejszym ale razem gdy sobie o tym powiedzą będzie im łatwiej. 4 strony to z pewnością chodzi o 4 strony świata i wszystkie lewe, jak dla mnie to chodzi o zachód gdzie jest wolność i tolerancja. Z przeciwległej strony nadchodzą klawny. W tej piosence klawnami będą homoseksualiści, dla wielu traktowani dziwnie jak klawny z cyrku którzy pokazują swoja odmienność. Którzy nie potrafia nic. Dla dorosłych klauni zabawki, przypominaja dziciństwo i większość bała się właśnie tych zabawek. Nie wiem dlaczego ale budziła wstręt i odraze.Laleczka czaki
Krótko ludzie którzy czegoś nie znaja boją się tego, ale swoje zdanie zawsze mają nawet gdy czegoś na oczy nie widzieli.
tragedi mia wyszła ale cóż
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Tentacle » 15 czerwca 2009, o 21:39

Cudowne!
Wielkie dzięki, nie sądziłem, że tak można to zinterpretować. Jeszcze bardziej kocham tę piosenkę, niedługo nagrywam swoją wersję i teledysk, więc dzięki za pomysły. :D Cheers :D


:pray: Zależy mi jeszcze na tych:
Kosmos
Vsya Moya Lyubov
I na angielskiej wersji Klounów, którą masz (Clowns [Can you see me now?])
Jakbyś oczywiście znalazła czas, bo nie chcę Cię wykorzystywać czy coś. Może ktoś inny też będzie miał ochotę ;)
Avatar użytkownika
Tentacle
Nabijacz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 19 października 2008, o 11:14
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez dejwyd » 16 czerwca 2009, o 11:38

podpisuję się pod wnioskiem Tentacle skoro już tak się rozpędziłaś :P
dejwyd
Nowy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 stycznia 2009, o 11:42

Postprzez micha21 » 17 czerwca 2009, o 11:10

OK postaram się, ale dajcie mi czas do weekendu. Bo teraz pracuje po 12 godzin a w sobote i niedziele mam na rano więc popołudniu będe miała trochę czasu.
Jeśli ktoś ma ochotę sam się pogłowić nad tymi tekstami to proszę bardzo. :popcorn:
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez micha21 » 20 czerwca 2009, o 17:47

Cała moja miłość jest o wyimaginowanej miłości. Nie realna a zarazem rzeczywista. Cos mi się zdaje że jest tu ukazany obraz miłości taki jaki chcielibyśmy mieć a jakiego nie mamy (miłość platoniczna, czasem wymyślona na potrzeby własnej psychiki), oraz miłości rzeczywistej której jakos brak w tej piosence. Trochę pokręcone, ale tekst też taki pokrętny jest. Dlatego czasem jestesmy soba a czasem nie, czasem mamy zaprzeczenie jak płomyki które są gorące i śnieg który jest zimny. Tutaj bedzie to raczej miłość platoniczna, jak wszystko wstakuje jest to zima styczeń, mróz, śnieg, w każdej strony chłod i ciemność która o tej porze roku nadchodzi bardzo szybko. Zwierzątka na pustym katafalku symbolizują miłość która umarła, ale uczucia pozostały. Pomimo takiej pory roku te uczucia ciągle są gorące. Ja to nie ja, czyli nie poznajemy sami siebie, nad rzeka w odbicu, zachowanie jakie wystepuje, nie było spodziewane. W końcu tu chyba ktoś nas zostawia a nikt nie jest gotowy na rozstania i przez dłuższy czas będzie całą naszą miłością.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez micha21 » 4 lipca 2009, o 06:31

Ja budu
Teledysk i tekst piosenki wskazuje jednoznacznie na swój kraj, oraz miłość do niego. Ojczyzna jaka jest każdy widzi w tym przypadku jest nią Rosja i rosyjska flaga. Zawsze będzie w pamięci, i nie da sie jej wymazać. I nie ważne co jest dobrze a co źle i tak się do naszej narodowości przyznajemy i powinniśmy się przyznawać. Druga zwrotka mówi już o miłości do drugiej osoby. Burza, tęcza, nie jest jakimś nietypowym zjawiskiem i można ją spotkać nie tylko w każdym kraju ale również w każdym związku. W prozie życia, raz jest dobrze a raz źle. Tęczę i kolory można kojarzyć z homoseksualistami i ich symbolem, kolorowe flagi. Nie wiem jak jest w Rosji bo różne chodzą opinie o tolerancji w tamtym kraju, ale tu jest przedstawione żeby na całym świecie i kosmosie panowała tolerancja. Ochraniać okularami kojarzy mi się z ochroniarzem z wielkimi barami i czarnymi okularami.
Ale również można chronić oczy dlatego by ktoś nas nie rozpoznał. Albo ostatnia wersja przed słońcem i promieniami. Na tę chwile wybieram opcję nr 2 czyli przed innymi ludzmi. Bo choć to ich linijka ich marzenie mieć siebie nawzajem, to ciężko jest żyć gdy się jest nietolerowanym. I chodzić w okularach by nikt nie wiedział że to akurat dziewczyny z sąsiedztwa się spotykają.
No to chyba tylę sorki za błedy ale jestem po nocce i zaraz jadę nad wodę a nie znam trasy
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron