Interpretacje tekstów piosenek

Przypuszczenia, spekulacje, manipulacje.

Moderatorzy: koko, Alexander, szym

Postprzez Tentacle » 4 lipca 2009, o 08:41

Micha, wielkie dzięki :)
Wcześniej nie wpadłem na kilka pomysłów, które podałaś.
Tekst jest super :)

:rose:
Avatar użytkownika
Tentacle
Nabijacz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 19 października 2008, o 11:14
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez koko » 13 lipca 2009, o 10:52

Otóż.. Kiedy dzisiaj słuchałam Snegopadów miałam wizję..
Wsłuchawszy się w tekst, przed oczami stanął mi salon fryzjerski - za chwilę dowiecie się czemu.. :ups:

Uwaga! Interpretacja z jajem ( chyba.. :ups: ) - nie bierzcie "tego czegoś" na poważnie :D

Snegopady ( a.k.a. Piosenka Fryzjera )

Czarna, biała
Różne pasy
Chcę zapuścić
Długie włosy


Tu oczywiście chodzi o pasemka, bo jakżeby inaczej (czarna, biała, różne pasy). Julia znana jest przecież z częstych dość ekstremalnych zmian fryzur (chcę zapuścić długie włosy).

Wszystko przepada i się powtarza
Przełącza i się nie kończy
Wszystko trwa wzlotami, spadami
Pod śniegu opadami


W tym wersie zawartych jest kilka przykładów problemów z włosami oraz różnego typu fryzur m.in. wypadanie oraz wyrastanie na nowo (wszystko przepada i się powtarza), przedłużanie (przełącza i się nie kończy) i oczywiście tytułowy łupież (pod śniegu opadami).

Bezszelestnie dotknij
Wstań obok, wstań
Błyskawicą na dachu
Wstań obok, wstań


Wszyscy wiemy jak miłe w dotyku są zadbane włosy czyż nie? (bezszelestnie dotknij). Ale również wszyscy wiemy co stanie się jeżeli włosy elektryzują na "dachu" czyli głowie. (błyskawicą na dachu).

Wydajemy się być gwiazdami
Różnymi
Ty gwiazdą błękitną
Ja jasnoczerwoną


Gwiazdy jak to gwiazdy - każda chce być oryginalna i chce mieć oryginalną fryzurę. (wydajemy się być gwiazdami, różnymi). Nożyczki i farby idą w ruch (ty gwiazdą błękitną, ja jasnoczerwoną).


To na tyle ode mnie.. xD
Ostatnio edytowano 18 lipca 2009, o 20:46 przez koko, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez dejwyd » 13 lipca 2009, o 14:51

PIĘKNE!!!!!!
Cudo ^^ Dlaczego nie traktować poważnie? Może coś w tym jest :P
;)
dejwyd
Nowy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 stycznia 2009, o 11:42

Postprzez micha21 » 18 lipca 2009, o 20:44

Po interpretacji Koko boję się tłumaczenia teksta na swoją myśl. Ale postaram się bo nudzi mi się a forumowy kolega Pan T. dał mi zajęcie, jak zawsze trudne.
Ti soglasna
Tytuł Ty się zgadzasz. Krótki precyzyjny, zgadzasz się na wszystko, pełen ogół.
1 zwrotka
Zgadzasz się spać z byle kim, jak dla mnie to o kobiecie lekkich obyczajów mówiąc grzecznie. Boi się ciemności bo każdy klient jest inny każdy chce czegoś innego, nie wie co może ją spotkać kolejnej nocy. Choć boi się ciemności to jest ona jej sprzymierzeńcem w ciemnościach trudniej zobaczyć twarz pozwala zachować anonimowość. Dlatego nie zapala lampy czy światła. Marzenie o miłości o uczuciu którego brak. Tylko owe uczucie może wyciągnąć ja z tej ciemnej i niebezpiecznej uliczki jaką jest prostytucja. Ale te marzenie ma też minus. Jeśli nawet się spełni, to osoba z którą będzie, dowie się o jej przeszłości. Może tego nie zaakceptować i pojawia się ta niepewność. W końcu życie jej zmieniło by się o 180 stopni. Boi się więc nadal sypia z kim popadnie.
2 Zwrotka
Cieżka jest ale tu raczej rolę odgrywa samotność. Przeraźliwa cisza godzi się na to nie chce walczyć o miłość o uczucie. Sama tez nie chce nic robiż ze swoim życiem zaakceptowała je i godzi sie na to. Choć może je mieć o wiele lepsze.
3 zwrotka
No cóż nie możliwym jest pomóc bo jeśli sama nie chce sobie pomóc to nikt jej nie zmusi do zmieneinia siebie i życia. Nikt nie wyrwie jej z otoczenia.
Wraca codzienność co noc to samo tak samo może ludzie inni.
Oczywiście nie kłamię
Oczywiście nie kłamiesz
Ja nigdy nie umrę
Ty nigdy nie umrzesz
Hm ten kawałek jak dla mnie to słowa anioła stróża. Dopóki bedzie odrobina nadzieji to nie umrze. Nie kłamie, nie okłamuje samej siebie i innych zna prawdę. I z nią bedzie żyła, Nie umrze
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Daga » 18 lipca 2009, o 21:14

micha21 napisał(a):Cieżka jest ale tu raczej rolę odgrywa samotność. Przeraźliwa cisza godzi się na to nie chce walczyć o miłość o uczucie. Sama tez nie chce nic robiż ze swoim życiem zaakceptowała je i godzi sie na to. Choć może je mieć o wiele lepsze.
3 zwrotka
No cóż nie możliwym jest pomóc bo jeśli sama nie chce sobie pomóc to nikt jej nie zmusi do zmieneinia siebie i życia. Nikt nie wyrwie jej z otoczenia.

Świetna interpretacja, taka życiowa! Prawdziwa to tragedia dla kogoś, kto tchórzy przed kimś, kto go kocha i boi się walczyć o uczucie i poddaje się.
A mogę też mieć prośbę? Chiałabym, żeby ktoś mi przetłumaczył Lisz tiebia. Dzięki.
Daga
 

Postprzez micha21 » 18 lipca 2009, o 21:40

Daga napisał(a):A mogę też mieć prośbę? Chiałabym, żeby ktoś mi przetłumaczył Lisz tiebia. Dzięki.

Daj tłumaczenie to w wolnej chwili coś wykombinuje
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Damroka » 3 sierpnia 2009, o 15:37

moja interpretacja "220'
Umierające Zajączki symbolizują moim zdaniem osoby szlachetne i nadwrażliwe, które są wyniszczane przez okrucieństwo , i bezsensowność życia.'Martwym lekko we dwójkę" oznacza że te wrażliwe osoby mimo swojej odmienności jeśli mają świadomość że ktoś rozumie ich cierpienie to jest im lżej.
"Ty mnie uczysz czekać
i wypowiadasz te śmieszne frazy
a jachcę wszystko oddać'
'ty" to osoba, osoby którzy nie rozumieją "Zajączków", i na ich niepokoje odpowiadają głupimi radami na życie, ale dla wrażliwych jednostek życie nie jest takie łatwe,oni gdy nienawidzą to na zawsze, gdy kochają to dogłębie,wiecznie, pragną wtedy wszystko oddać.
Takie jednostki podchodzą do wszystkiego emocjonalnie, a ponieważ świat jest dla nich okrutny oni umierają.
Avatar użytkownika
Damroka
Nowy
 
Posty: 48
Dołączył(a): 29 maja 2009, o 09:40

Postprzez Patrycja » 24 października 2009, o 19:48

Może ktoś zinterpretować rosyjską wersję 30 Minut ?
t.A.T.u.
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez micha21 » 26 października 2009, o 04:31

Patrycja napisał(a):Może ktoś zinterpretować rosyjską wersję 30 Minut ?

Jak będę miała chwilę to pomyślę nad tym. aLe teraz mam na rano i cały tydzień zawalony. :/
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Tentacle » 27 grudnia 2009, o 12:55

Może ktoś ma ochotę na interpretację "Time Of The Moon"?
Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane :coctail:
Avatar użytkownika
Tentacle
Nabijacz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 19 października 2008, o 11:14
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez micha21 » 28 grudnia 2009, o 17:56

Tentacle napisał(a):Może ktoś ma ochotę na interpretację "Time Of The Moon"?
Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane :coctail:

Może jakieś tłumaczenie, ładne do tego, była bym wdzięczna.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Tentacle » 28 grudnia 2009, o 18:47

micha21 napisał(a):
Tentacle napisał(a):Może ktoś ma ochotę na interpretację "Time Of The Moon"?
Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane :coctail:

Może jakieś tłumaczenie, ładne do tego, była bym wdzięczna.

Wszystko można znaleźć na TatuHQ :coctail:

Czas księżyca

I
Niszczymy przestrzeń i marnujemy czas i jesteśmy niereformowalni i zdradzamy sekrety
Szybko się poruszamy na intuicję w świecie głupich rzeczy
Jesteśmy ulotkami, brak powrotu, brak żalu, brak opóźnień
Prosto w szaleństwo - to jedyna droga ucieczki

Ref:
Czas księżyca
Na niebie
Oberwanie chmury
Głos przeznaczenia
Dla ptaków
W toku rozwoju

II
Czas jest tracony na intuicję
Jesteśmy ulotkami w szaleństwie
Wyjawiamy sekrety za głupie rzeczy
Bez opóźnienia uciekniemy

[Ref]

III

Brak celu jest wyjściem, mówimy o przyspieszeniu
Pozbyć się śmieci, tak możesz, oni rysują mosty ale jest już za późno
Jesteśmy ostatecznym odkryciem spadającym po płonącym niebie
Opuszczony ładunek zderza się z ziemią, wzlatujemy na złamanych skrzydłach
Avatar użytkownika
Tentacle
Nabijacz
 
Posty: 320
Dołączył(a): 19 października 2008, o 11:14
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Pofyrtaniec » 28 grudnia 2009, o 19:35

Nie chce mi się za bardzo interpretować zdanie po zdaniu. Jednak mogę powiedzieć, że w moim odczuciu występuje tutaj duży nacisk na apokaliptyczną atmosferę. Wszystko zmierza ku końcowi. Jedyną drogą ucieczki przed tym wszystkim jest szaleństwo. Nie rozumiem trochę refrenu no ale :D Dużo razy się powtarza wyjawianie sekretów za głupie rzeczy. Może to również mieć coś wspólnego z zatracaniem człowieczeństwa. Jako ludzie tracimy wszelkie poczucia etyki, umiejętności rozróżniania dobra od zła itp. "Jesteśmy ulotkami w szaleństwie" - może być, że w jakim kierunku zawieje wiatr, my w tym kierunku podążymy, czyli nie mamy własnych odczuć, własnego zdania, podążamy za "ciemną masą". Najbardziej apokaliptyczny wers to chyba "Opuszczony ładunek zderza się z ziemią, wzlatujemy na złamanych skrzydłach".

Niech ktoś coś doda/zmieni/ujmie, pokłóci się z moją wizją :coctail:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez micha21 » 28 grudnia 2009, o 20:04

POF. zgadzam się z Tobą w 100%, tez mi tu powiało końcem świata.
Dla ptaków
W toku rozwoju
To mi się bardzo podoba, kojarzy mi się z samolotami, które miały transportować ludzi i towary a tymczasem, transportują śmierć, stając się bronią używaną w wojsku.
Prosto w szaleństwo - to jedyna droga ucieczki
Jak dla mnie to tak jak z trąbą powietrzną. Jak nas pochłonie to już nam nic nie może się stać.(brzmi znajomo)
;| nie ma się czym przejmować zniszczenie i tak nas dopadnie, wiec nie uciekajmy przed nim, bo nie wygramy. Tajemnice i sekrety, to słowa które nie zostały wypowiedziane, w stosunku do drugiego człowieka. Czyli nie mówienia do końca prawdy, żeby kogoś nie urazić. Chyba tyle.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Mirva » 29 grudnia 2009, o 20:36

Piosenka strasznie chaotyczna. Opowiada o zagubionych duszach błąkających się po świecie. Są one dynamiczne, zbuntowane i gotowe do opuszczenia świata. Wszystko przemija - nadchodzi koniec czegoś co było ważne. Pozostanie tylko zew natury będący podstawą egzystencji :chupa:
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron