Wolicie po angielsku czy po rosyjsku

Przypuszczenia, spekulacje, manipulacje.

Moderatorzy: koko, Alexander, szym

Wolicie po angielsku czy po rosyjsku

Postprzez Patrycja » 23 grudnia 2008, o 19:58

Ja osobiście wolę ich piosenki po rosyjsku dlatego, że rosyjski jest twardy, podobny do polskiego i łatwiej mi wymówić rosyjskie słowa niż angielskie. A Anglicy mają porypany akcent.
Ostatnio edytowano 30 grudnia 2008, o 20:41 przez Patrycja, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez Alexander » 23 grudnia 2008, o 20:03

Porypane to niektórzy mają w głowach. A co do tatu, to wolę Angielskie piosenki. Uwielbiam angielski, a to że słychać rosyjski akcent dodaje im tylko uroku.

A tak w ogóle to najlepsze są te po hiszpańsku. Na youtube całkiem sporo jest fanowskich wersji. Gdyby One tak coś nagrały po hiszpańsku... :zako2:
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Patrycja » 23 grudnia 2008, o 20:05

Alexander napisał(a):Porypane to niektórzy mają w głowach. A co do tatu, to wolę Angielskie piosenki. Uwielbiam angielski, a to że słychać rosyjski akcent dodaje im tylko uroku.


Że niby ja mam porypane w głowie??

Pofyrt: PW.
Ostatnio edytowano 23 grudnia 2008, o 20:07 przez Patrycja, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez Pofyrtaniec » 23 grudnia 2008, o 20:06

Ja tam zawsze wolałem rosyjskie odpowiedniki ;) Lepiej mi się ich słucha i sprawiają dla mnie wrażenie takich "pełnych" nie wiem jak to opisać... xD Np. porównanie Belyi Plaschik i WR. Jak dla mnie o wiele lepiej wypada BP. Szkoda, że nie wiecie o co mi chodzi :lol:

Ja jestem za rosyjskim :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez ~kurka~ » 23 grudnia 2008, o 20:06

A napisał, że Ty? :bum:


Osobiście mam słabość to tych angielskojęzycznych, w większości ze względu na zamiłowanie to tego języka. Chociaż nie wszystkie piosenki w owym języku są tak wartościowe i "tatuszkowe" jak te rosyjskie. Nie wyobrażam sobie mojej ulubionej - na ten moment - piosenki "Snegopady" po angielsku, po prostu myślę ,że straciłaby całą swoją magię.


A tak poza tym to ja wolę w pozycji 69. :eye:
Ostatnio edytowano 23 grudnia 2008, o 20:53 przez ~kurka~, łącznie edytowano 1 raz
~kurka~
Nabijacz
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 października 2007, o 12:42

Postprzez Alexander » 23 grudnia 2008, o 20:14

Łoh. Widzę że się wzburzyło. A ja przecież miałem tylko na myśli że nierozsądne jest obrażać cały naród ze względu na własne gusta... Czasem wystarczy odrobina ogłady przy wyrażaniu własnego zdania...

PoFyRtAnIeC napisał(a):Szkoda, że nie wiecie o co mi chodzi :lol: Ja jestem za rosyjskim :D


Wiemy, wiemy. :P Gdyby nie oryginalna egzotyka rosyjskiego języka... to Tatu by nie były znane. I mi się podobają rosyjskie piosenki. Ale... na dłuższą metę angielskie wersje mnie mniej drażnią i wolniej się nudzą. Z resztą - dopiero w angielskich wersjach słychać niesamowitą barwę Julii. Ten jej akcent powala ^^ Świetnie Kontrastuje z Leną, u której rosyjski akcent słychać bardzo słabo.

~kurka~ napisał(a):Nie wyobrażam sobie mojej ulubionej - na ten moment - piosenki "Snegopady" po angielsku, po prostu myślę ,że straciłaby całą swoją magię.


A ja nie mogę się doczekać angielskiej wersji, po fragmencie z trailera Y&I

Staying up
Through the night
Black or white

Into the pouring snow...
:zako3:

(odnośnie poniższego. Ekhem... ale powstrzymam się,
żeby nie było że prowokuję... idę wziąć ziółka na uspokojenie...)
Ostatnio edytowano 23 grudnia 2008, o 20:21 przez Alexander, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Patrycja » 23 grudnia 2008, o 20:16

~kurka~ napisał(a):A napisał, że Ty? :bum:
Nie wyobrażam sobie mojej ulubionej - na ten moment - piosenki "Snegopady" po angielsku, po prostu myślę ,że straciłaby swoją całą magię.

Słyszałam angielską wersję ''Sniegopady'' w urywkach filmu ''You And I'' na youtube. Beznadziejna ta piosenka.
_____________________________________
Alexander napisał(a):Łoh. Widzę że się wzburzyło. A ja przecież miałem tylko na myśli że nierozsądne jest obrażać cały naród ze względu na własne gusta... Czasem wystarczy odrobina ogłady przy wyrażaniu własnego zdania...

Nie obraziłam narodu angielskiego tylko powiedziałam, że oni mają porypany akcent :?

Pofyrt: OFF. PW. Nie pisz posta pod postem.
Ostatnio edytowano 1 stycznia 1970, o 01:00 przez Patrycja, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez koko » 23 grudnia 2008, o 20:42

Jeżeli chodzi o to rosyjski ma w sobie.. to 'coś' i aż miło się słucha jak śpiewają w ojczystym języku :D No ale z drugiej strony bądźmy szczerzy - angielski jest wszędzie więc do szerszej publiczności teksty in english bardziej przemówią :P No ale mogę się mylić xD
Osobiście wolę tatki po rosyjsku. :luv:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Mishi » 23 grudnia 2008, o 20:48

Alexander napisał(a):Porypane to niektórzy mają w głowach. A co do tatu, to wolę Angielskie piosenki. Uwielbiam angielski, a to że słychać rosyjski akcent dodaje im tylko uroku.

POPIERAM popieram :zako3: kocham wręcz angielskie piosenki dziewczyn :) i zawsze czekam na odpowiedniki jak są :D i porównuje, które lepsze jest wykonanie :)
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Tyraf » 23 grudnia 2008, o 21:22

Rosyjski. I to u mnie bije na głowę angielski :P Angielskie szybko mnie nudzą, a czasami brzmią dla mnie bardzo średnio, a czasem nawet strasznie :P (NGGU - głos Julii IMO straszny) Rosyjski mnie bardziej przyciąga. Wg. mnie nie jest twardy. Wręcz przeciwnie. Jest on taki łagodny, piękny - po prostu wspaniały :P Co do rosyjskich piosenek i ich angielskich odpowiedników to jedyną taką angielską piosenką, którą rzeczywiście lubię dużo bardziej niż rosyjską jest Malchik Gay. Ma w sobie to coś :mrgreen:
Chciałem zmienić avatar, ale ten mojego autorstwa ktoś juz używa... Bywa i tak...
Avatar użytkownika
Tyraf
Nowy
 
Posty: 47
Dołączył(a): 30 września 2008, o 10:39
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Alexander » 23 grudnia 2008, o 21:30

Tyraf napisał(a):Co do rosyjskich piosenek i ich angielskich odpowiedników to jedyną taką angielską piosenką, którą rzeczywiście lubię dużo bardziej niż rosyjską jest Malchik Gay. Ma w sobie to coś :mrgreen:


A dla mnie jedyną piosenką która moim zdaniem jest lepsza w wersji rosyjskiej to Vsya Moya Lubov ;) no i refren NGGU nie jest najwyższych lotów, ale zwrotki są już przecudowne. Najlepsza by była angielska wersja z refrenem po rosyjsku :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Piret » 23 grudnia 2008, o 22:40

Zasłynęły śpiewając po rosyjsku, wolę jak śpiewają po rosyjsku. Taki.. sentyment :P
Rosyjski jest melodyjny i tak przyjemnie brzmi w ich piosenkach ^^ Nie znaczy to, że nie anglojęzycznych odpowiedników, bo są takie które są ciut lepsze od rosyjskich (angielskie są zazwyczaj takie "rockowe" w ich wykonaniu), ale nie ma ich za dużo. Poza tym angielski to "przereklamowany" język, nic specjalnego, a rosyjski to wciąż coś nowego i oryginalnego w tym całym światku muzycznym :P
...krocząc wśród fal słyszę jak imię Twe szeptem niosą Anioły...
[*] Kubuś [*]

...Ile jeszcze we mnie wiary,
ile jeszcze we mnie samej sił
na nowe dni, ile szans?
Ile jeszcze we mnie samej sił,
by dalej żyć w taki czas...
Avatar użytkownika
Piret
Początkujący
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29 listopada 2007, o 18:28
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez TATYRUSSIA » 24 grudnia 2008, o 11:44

Hmmm jednak wybieram rosyjski. Swój czar i magię ma ten język. A po angielsku jest 90% wszystkich piosenek, także ciężko na kanale muzycznym włączyć tv i usłyszeć coś w innym języku.
Angielski stał się za bardzo oklepany.
A rosyjski hmmm jak słyszę kogoś mówiącego w tym języku to przechodzą mnie ciarki ;) Uwielbiam...
Obserwowałem krople deszczu na oknie...
Obrazek
Wiecie, one są jakby metaforą ludzkiego życia.
Avatar użytkownika
TATYRUSSIA
Maniak
 
Posty: 569
Dołączył(a): 18 października 2008, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lena220 » 26 grudnia 2008, o 09:17

To zależy jaka jest piosenka ;) np. Nie wyobrażam sobie FOTW w wersji rosyjskiej :lol2:
a DOSTICHA DO STA lub ROBOT w wersji angielskiej xD ale tak w ogóle to wolę rosyjskie piosenki :D
Ya soshla s uma , Mne nużna ona... ;*
Avatar użytkownika
Lena220
Nowy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 18 listopada 2008, o 19:42
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Postprzez t.A.T.u.fan » 26 grudnia 2008, o 19:54

A ja z kolei wolę ich piosenki po angielsku. ;-) Nic nie mam do rosyjskiego, uważam, że to bardzo fajny język. I dziewczyny zasłynęły właśnie rosyjskimi piosenkami, ale...
ALE nic na to nie poradzę, że pod nosem śpiewam sobie głównie Not gonna get us lub All the things she said zamiast NND i YSSU. Jasne, że sporo piosenek t.A.T.u. zarówno po angielsku, jak i po rosyjsku stoi na równym poziomie, np. Cosmos i Kosmos, a nielicznych (BARDZO nielicznych wg mnie) słucha się w wersji rosyjskiej, np. Nichya czy Obezyanka nol...
Tak czy siak uważam, że w wersjach studyjnych to Julia ma lepszy angielski (a raczej amerykański) akcent niż Lena - tak tak, wiem, że Julia jest w stanie bardzo mało powiedzieć po angielsku i to Lena zawsze udziela wywiadów nie po rosyjsku. Dlaczego więc Lena ma gorszy akcent wg mnie? Zwalę to na karb swego pewnego zboczenia... "studyjnego" (tj. związanego z dotychczasowymi studiami)... xP Wsłuchajcie się np. w Running blind w "are you? are you?" Leny. Nie brzmi zbyt dobrze, co nie? Poza tym rudzielec nie jest konsekwentny w akcencie, tzn. raz udźwięcznia "t" (np. w White Robe - "[...] sitting in the corner" sitting czyta po brytyjskiemu jako - mniej więcej - "sitin"), a raz nie (Cosmos - np. "outer space" w refrenie, gdzie outer wymawia już z amerykańską manierą jako "ouder"). Heh, wiem, że to pierdółki, aczkolwiek zwracam na takie rzeczy uwagę. Aha... no i posłuchajcie literki L w "it's all about [abałłłt , takie z ruska xP]. Julia z kolei jest dość konsekwentna - np. mocne amerykańskie "naaat gonna get us" i udźwięcznia większości spółgłosek - tych, co trza. ^^
aha... co do ostatniego albumu to uważam, że... dziewczyny gorzej wypadły z wymową, niż w poprzedniku nooo... :-/ Julka, zastrzelę!! jak możesz wymawiać "colin jor nejms aj hir ounli eHołs?" jakie H?? nie ma wyrazu w angielskim z taką wymową... eh no. x|
t.A.T.u.fan
Nowy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 września 2008, o 21:31
Lokalizacja: Białystok/Poznań

Następna strona

Powrót do Rozmowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron