Waste Management czy Happy Smiles?

Przypuszczenia, spekulacje, manipulacje.

Moderatorzy: koko, Alexander, szym

Która wersja piosenki lepsza?

BP
16
14%
White Robe
2
2%
220
9
8%
Sparks
10
9%
Snegopady
14
13%
Snowfalls
4
4%
Chelovechki
7
6%
Little People
12
11%
Vremya Luny
11
10%
Time of the Moon
8
7%
Ne Zhaley
6
5%
Don't Regret
12
11%
 
Liczba głosów : 111

Postprzez Vedis » 4 stycznia 2010, o 19:41

Umie wygrywa wszystko, co rosyjskie :) Ja w ogóle nie wiem, po co Tatuszki nagrywają angielskie wersje. Marnują tylko czas, a i tak na mnie te nowe wersje wrażenie nie robią... Angielskie zawsze są gorsze od rosyjskiech.

Mogłyby nagrać 6 albumów z różnymi piosenkami, a nie każdy album po 2 razy w 2 wersjach ;P
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Vedis
Spamer
 
Posty: 640
Dołączył(a): 12 listopada 2008, o 09:55

Postprzez Damroka » 16 lutego 2010, o 21:03

Jeśli chodzi o mnie to wolę Veselye ulybki od Waste managemnt. W ogóle album Veselye ulybki należy razem z Ljudi invalidi do moich najulubieńszych płyt . Osobiście uważam że Veselye ulybki to najambitniejszy album Tatuszek, i jestem wobec niego prawie bezkrytyczna, niezbyt lubię jedynie Fly on the wall ( chociaż i ta piosenka ma swój urok, jednak brzmi wg mnie nieco zbyt "komercyjnie")

Właściwie nie ma dużych różnic brzmieniowych między VU I WS, ale są znaczne różnice w tekstach.Teksty na VU są dużo ciekawsze, wyjątek stanowi tekst Time of the moon który to uważam za znacznie bardziej interesujący ( jest genialny) od swojego rosyjskiego odpowiednika.

A 220 jest w ogóle jednym z moich ulubionych utworów na świecie. Nie wiem jak tekst tego utworu może komuś wydawać się dziecinny. 220 to jeden z najciekawszych tekstów Tatuszek- niezwykle oryginalny, głęboki, pełen wielu intrygujących, niebanalnych metafor, i znaczeń, przesiąknięty poetyką snu . Poza tym uwielbiam świeże, cudowne brzmienie elektroniki w tej piosence, oraz boską chrypkę Julii. Teledyski również jest świetny , i ten dziwny, mechaniczny wspaniały taniec który wykonują Tatuszki.
Sparks ma moim zdaniem dużo gorszy tekst.

Na korzyść Waste management działaja natomiast kilkusekundowe przejścia między utworami które bardzo mi się podobają, dlatego że są miejscami fajnie niepokojące i tajemnicze.
Avatar użytkownika
Damroka
Nowy
 
Posty: 48
Dołączył(a): 29 maja 2009, o 09:40

Postprzez Patrycja » 16 lutego 2010, o 21:41

Wszystkie po rosyjsku są lepsze od angielskich. Ja nie rozumiem po co one nagrywają po dwie wersję piosenek. To jest bezsensu.
t.A.T.u.
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez February » 16 lutego 2010, o 22:09

Patrycja napisał(a):Wszystkie po rosyjsku są lepsze od angielskich. Ja nie rozumiem po co one nagrywają po dwie wersję piosenek. To jest bezsensu.


Przepraszam dlaczego bezsens? Każdy język brzmi inaczej, rosyjski i angielski są tak różne, że nadają utworowi innego uroku. Niektórzy wolą słuchać w rosyjskim, inni w angielskim, a jeszcze inni uwielbiają w obu. Dla mnie to dziecinne używać słowa "bezsens" bo fani są z różnego rejonu świata i gdyby nie angielskie wersje niektórzy by nie wiedzieli nic o t.A.T.u. Jeżeli też ktoś kocha dany język albo ma ochotę nagrać dany utwór nawet z kilku językach to niech to robi. Tym bardziej, że niektóre piosenki z tego czy poprzednich albumów lepiej brzmią po angielsku...
Avatar użytkownika
February
Spamer
 
Posty: 626
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 21:14

Postprzez Vedis » 17 lutego 2010, o 13:24

Zgadzam się z Patrycją. Jak dla mnie wszystkie piosenki mogłyby być rosyjskie, ale już lepiej byłoby, gdyby na każdej płycie znajdowały się i takie i takie piosenki, ale za to każda zupełnie inna. Bo WM to angielska podróba VU i w ogóle nie przeżywałam wydania tej płyty ;P
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Vedis
Spamer
 
Posty: 640
Dołączył(a): 12 listopada 2008, o 09:55

Postprzez Damroka » 17 lutego 2010, o 13:36

Mi też bardzo przykro że na Waste management nie znalazły się żadne, zupełne nowe piosenki, tylko angielski wersje już istniejących. Bardzo nastawiałam się przed wydaniem tego albumu na te nowe 6 utworów, które Tatuszki kiedyś zapowiadały, że pojawią się na płycie. Poza tym uważam że język rosyjski jest bardzo piękny, i t.A.T.u powinny jak najwięcej nagrywać w tym języku.
Avatar użytkownika
Damroka
Nowy
 
Posty: 48
Dołączył(a): 29 maja 2009, o 09:40

Postprzez tomek » 17 lutego 2010, o 19:34

Mnie także jest przykro, że na WM nie znalazło się nic więcej poza angielskimi odpowiednikami. A przecież mogły nagrać coś dodatkowo, niekoniecznie po rosyjsku.
Teraz to wątpie, że szybko coś nagrają (jeśli w ogóle :eye:), chociaż cuda się zdarzają, więc będę czekać. Angielskie odpowiedniki są według mnie gorsze niż rosyjskie, zwłaszcza biorąc ich akcent, który momentami nie jest najlepszy. Zgadzam się z Damroką - język rosyjski jest piękny i im więcej rosyjskich piosenek tym lepiej.
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
tomek
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): 11 września 2009, o 18:54
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron