Rzecznik Praw Ucznia: prace domowe są nielegalne

Problemy w szkole, nauczyciele mordercy i dyrektorzy pedofile ^^.

Moderatorzy: koko, szym

Rzecznik Praw Ucznia: prace domowe są nielegalne

Postprzez Pofyrtaniec » 19 grudnia 2007, o 20:51

W domu dzieci powinny odpoczywać - twierdzi Rzecznik Praw Ucznia

Czy praca domowa jest nielegalna? Tak podejrzewa Rzecznik Praw Ucznia. Właśnie zaczął batalię o uznanie odrabiania lekcji za nieobowiązkowe. Jak podaje "Metro", jego raport trafi do Rzecznika Praw Obywatelskich, potem do dyskusji w MEN.

Co robią uczniowie, gdy wychodzą ze szkoły? Odpowiedź jest prosta - wracają do domu i znowu siadają do nauki. Czasami na wiele godzin. Że tak nie powinno być, są pewni rodzice, którzy w ostatnim czasie zasypali skargami Biuro Rzecznika Praw Ucznia i Rodzica. Krzysztof Olędzki postanowił zbadać sprawę i doszedł do wniosku, że prace domowe są nielegalne.

Urzad, a szkoła jest urzędem, może robić tylko to, do czego ma uprawnienia. Nie ma przepisów dających jej prawo zadawania prac domowych - twierdzi rozmówca gazety.

Jego zdaniem zmuszanie uczniów do odrabiania lekcji w domu to wręcz ograniczanie wolności i prawa do wypoczynku dzieci, o którym mówi art. 31 Konstytucji i art. 31 Konwencji Praw Dziecka. Wielu uczniów poświęca na naukę nawet kilkanaście godzin dziennie, uczy się siedem dni w tygodniu - dodaje.

Źródło

============================================

I co wy na to? Moim zdaniem to by było super, choć z drugiej strony... No wiecie fajnie by było, gdyby w ogóle nic nie zadawali do domu, bo wolne, laba itd. Jednak dzisiaj nam facet od historii podał prosty sposób ominięcia tego. Powiedział, że będzie tyle zadawać na lekcji, że nie zdążymy tego zrobić w klasie, więc będziemy musieli skończyć w domu. [Nie wiem czy to będzie tak działać, czy w ogóle nie będzie można dawać do zrobienia w domu NIC]. A z drugiej strony można po prostu zmniejszyć ilość tych zadań, bo po to one są żeby sobie utrwalić coś.

Jednak pozostaje przy tym, żeby wprowadzono ten zakaz zadawania ^^ Kto będzie chciał to i tak sobie w domu coś tam zrobi, a po co zmuszać :P Nic na siłę.
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 12:17 przez Pofyrtaniec, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Pofyrtaniec » 28 grudnia 2007, o 21:15

Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 12:14 przez Pofyrtaniec, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Tija » 29 grudnia 2007, o 14:59

Wiecie co zagłosować zagłosowałam ale Na studiach nie ma prac domowych i wszystkiego praktycznie musi sie zdobywać samemu nie ma czegoś. I gdyby zabroniono prac domowych to już kompletnie kaplica z nauką dla leni . I uczniowie możliwe że byliby przygotowani bardziej do studiowania.
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 12:15 przez Tija, łącznie edytowano 1 raz
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez February » 3 stycznia 2008, o 18:14

Mam podzielone zdanie. Prace domowe tym bardziej z polaka są potrzebne, uczymy się normalnie pisać co jest przydatne na egzaminach itd. Jednak kiedy tych prac domowych jest dużo to nie nadążamy, jest tak, że niektórzy siedzą po nocach i piszą bo inaczej pała. Zadanie domowe może nam pomóc w zdobyciu dobrej oceny jeżeli je zrobimy. No czasami jednak zonk :P
Krótko mówiąc: zadania domowe powinny być, ale umiarkowanie bo od nadmiaru można zwariować. Przez zadania domowe się uczymy mimo wszystko.
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 12:15 przez February, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
February
Spamer
 
Posty: 626
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 21:14

Postprzez Lacrima » 13 lutego 2008, o 19:51

February napisał(a):rótko mówiąc: zadania domowe powinny być, ale umiarkowanie bo od nadmiaru można zwariować. Przez zadania domowe się uczymy mimo wszystko

Tu się zgodzę... Zresztą, jeśli nauczyciele nam zadają jakieś zadania, chcą tym samym sprawdzić, czy się uczymy (chyba :szczerbaty: )...
Ale cudownie byłoby, gdyby z fizyki, chemii i matmy nie zadawali zadań... :D
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 12:16 przez Lacrima, łącznie edytowano 1 raz
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Postprzez mysz87 » 8 marca 2008, o 13:35

He he ale narzekacie :D my musieliśmy, to Wy tez musicie harować w domu :lol: Ale tak właściwie to niektórzy nauczyciele grubo przesadzali. Moja matematyca w LO zadawała nam po 7 zadań (w jednym zadaniu przykłady od a-h), że to wychodziło po 10 str w zeszycie....


.... i wiecie że, wszystko zdążyłam przepisać w autobusie w 10 min? xD albo jak się nie zdążyło bo było 15str to brałam "nietykalność" tzw N xD
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 12:17 przez mysz87, łącznie edytowano 1 raz
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Re: Rzecznik Praw Ucznia: prace domowe są nielegalne

Postprzez Ally26789 » 11 lutego 2011, o 16:14

Tia... Nauczyciele i umiar? U mnie w szkole to potrafią kilka stron w ćwiczeniach zadać plus jakieś zadanie w zeszycie. I to w ciągu jednego dnia nawet!Jeszcze trzeba tu dodać naukę, przygotowanie do lekcji i sprawdziany. Horror - powrót do domu o 14.30 i to wszystko jeszcze zrobić. I rano wstać o 6.00 :bum:
-Wiesz kto był moim pierwszym idolem?
-Nie, kto?
-Ja, jak zobaczylem siebie pierwszy raz w lustrze to już wiedziałem, że jestem idealny. Jestem i .... !

Znajomy :D
Ally26789
Początkujący
 
Posty: 114
Dołączył(a): 30 października 2010, o 16:05


Powrót do Szkoła

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron