Studia

Problemy w szkole, nauczyciele mordercy i dyrektorzy pedofile ^^.

Moderatorzy: koko, szym

Studia

Postprzez Mishi » 25 lutego 2009, o 22:43

Kamil oczywiście pomylił tematy 8) wiec postanowalam tutaj założyć :D

Oczywiście chodzi o Studia :) Czyli Ci co jeszcze nie zaczęli to niech nam powiedzą gdzie oraz na co by tak naprawde planują bądź marzą studiować. A za to Ci co studiują, to niech nam opowiedzą, a może i niektórych zachęcą do studiowania tego właśnie kierunku na którym się znaleźli :)
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Kamil » 25 lutego 2009, o 22:57

No tak... proszę o wykasowanie tamtego :ups:

Wreszcie nastał ten dzień - po wielu przemyśleniach, rozważaniach, rozmowach, testach - wybrałem priorytetowy kierunek, na który chcę się dostać i będę o niego walczył :evil:

A od poniedziałku przygotowania do matury wchodzą w hiper-gorący okres - ale warto, docenię to za kilka miesięcy już ;)

Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, I stopnia, niestacjonarne; 6 semestrów
Nie wyobrażam sobie kolejnych trzech lat w szkolnych murach, dzień w dzień, dlatego wybrałem niestacjonarne. Studia kończą się uzyskaniem stopnia licencjata i praktycznie przygotowują do zawodu dziennikarza i innych zawodów okołomedialnych - w public relations i w reklamie - i właśnie to drugie najbardziej mnie interesuje, przynajmniej na chwilę obecną.

Następnie...
Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, II stopnia, niestacjonarne; 4 semestry
Tutaj właśnie duży nacisk kładzie się na zagadnienia reklamy, public relations, a także zarządzania i rynku mediów. Jeśli wszystko pójdzie OK, za pięć lat będę magistrem z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej :mrgreen:

Dziennikarstwo i Komunikacja Medialna, studia niestacjonarne podyplomowe; 2 semestry
Wykładowe przedmioty to m.in. media w świecie, polski rynek mediów, opinia publiczna, podstawy reklamy i public relations, retoryka dziennikarska, multimedia we współczesnych sieciach komputerowych, zajęcia warsztatowe w radiu i telewizji.
A więc coś idealnego dla przyszłych redaktorów i autorów, jak i pracowników PR oraz reklamy.

Zawodowo chcę zacząć działać jeszcze podczas studiów. Po ich ukończeniu pewnie zrobię sobie przerwę, jeśli chodzi o studiowanie, ale chciałbym później iść - dla przyjemności - np. na historię lub filozofię.

Poza tym równolegle będę pewnie kształcił się nadal w scenopisarstwie.

Reasumując - czeka mnie 6 pięknych lat w Krakowie :love:

Btw. Ten system internetowy z Oke.Jaworzno.pl bardzo "rozbudowany" jest 8) Przynajmniej na razie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamil
Cyborg
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Silesia

Postprzez Alexander » 26 lutego 2009, o 12:57

Sam jeszcze nie jestem do końca przekonany, ale wszyscy ważniejsi i bardziej obeznani z tematem ludzie widzą mnie na reżyserii. Więc jeśli wyrobię się z opanowaniem kamery, montażu i paru innych takich... (bo reżyseria przedstawień teatralnych to już dla mnie trudna nie jest) To zamierzam próbować się dostać do Katowic lub Łódzkiej Filmówki. A jak się nie uda, to pójdę na 2-letnie policealne studium fotograficzne w trybie zaocznym, pójdę do pracy, a w wolnym czasie będę się samodzielnie rozwijał, aby się dostać. Jestem uparty, za wygraną łatwo nie daję :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Pofyrtaniec » 26 lutego 2009, o 14:37

Ja teraz mam na oku Uniwersytet Szczeciński - Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (Specjalność - Zarządzanie zasobami ludzkimi). Oczywiście mowa tutaj o studiach zaocznych. Nie widzi mi się 5 dni w tygodniu chodzenie do szkoły - zupełnie jak do tej pory ^^ Mam nadzieję, znaleźć pracę i opłacać sobie naukę ;) Oczywiście cały czas się waham, bo dokładnie to nie wiem na jaki kierunek chce iść... ^^
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Alexander » 26 lutego 2009, o 14:47

Ja myślę, że jeśli znajdzie się ciekawe studia, to przestaje się myśleć o zaocznych. Jakbym miał iść na jakieś nudziarstwo, to też bym unikał dziennych za wszelką cenę xD
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Piret » 26 lutego 2009, o 19:28

Z początku marzyła mi się psychologia lub filozofia ale stwierdziłam, że na znajomości języków zależy mi bardziej ^^ Zamierzam iść na Politechnikę Koszalińską na zaoczne studia I stopnia o kierunku Filologia Angielska. Prócz tego chcę zapisać się na kurs rosyjskiego do Studium Języków Obcych, też w Politechnice. Po uzyskaniu licencjatu i ukończeniu kursu będę zapewne zastanawiała się nad wyjazdem do Warszawy lub Gdańska.
...krocząc wśród fal słyszę jak imię Twe szeptem niosą Anioły...
[*] Kubuś [*]

...Ile jeszcze we mnie wiary,
ile jeszcze we mnie samej sił
na nowe dni, ile szans?
Ile jeszcze we mnie samej sił,
by dalej żyć w taki czas...
Avatar użytkownika
Piret
Początkujący
 
Posty: 143
Dołączył(a): 29 listopada 2007, o 18:28
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Piorunek » 27 lutego 2009, o 09:51

A więc tak... na początku mojej przygody ze studiami wylądowałam na Politechnice Łódzkiej na wydziale Inżynieria Środowiska... masakra. Polibuda nie jest uczelnią dla mnie.. Fizyka to czarna magia... W połowie września zaczął się rok a po miesiącu już mieliśmy kolosa z tego przedmiotu.. na 100 osób zdało 6 :P Więc ja podziękowałam.. tym bardziej, że miałam wtedy problemy zdrowotne.

Teraz gdy mam stałą pracę to mogę pomyśleć o zaocznych studiach... i tak myślę nad psychologią.. tylko nie wiem czy na Uniwerku czy na jakieś prywatnej uczelni.. zobaczymy
Avatar użytkownika
Piorunek
Administrator
 
Posty: 274
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 05:04
Lokalizacja: Eudezet

Postprzez koko » 27 lutego 2009, o 16:26

Mam plan żeby po liceum iść na filologię angielską. Jeszcze nie zdecydowałam o specjalności, ale chyba lingwistyka albo translatorska. W sumie to mam jeszcze czas więc wszystko może ulec zmianie. :D
Ostatnio edytowano 27 lutego 2009, o 16:58 przez koko, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Piorunek » 27 lutego 2009, o 16:52

k.O.K.o. napisał(a):Mam plan żeby po liceum iść na filologię angielską. Jeszcze nie zdecydowałam o specjalności, ale chyba lingwistylingwistyka albo translatorska. W sumie to mam jeszcze czas więc wszystko może ulec zmianie. :D



haha miałam problemy z przeczytaniem tego nawet w myślach :P

k.O.K.o./ :ups: Pomyłka, ale już poprawiłam xD
Ostatnio edytowano 27 lutego 2009, o 16:57 przez Piorunek, łącznie edytowano 4 razy
Avatar użytkownika
Piorunek
Administrator
 
Posty: 274
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 05:04
Lokalizacja: Eudezet

Postprzez mysz87 » 27 lutego 2009, o 17:17

AWF. wydzial WF kierunek wychowanie fizyczne^^ troche sie zajechałam na I i II roku (fizjologia,anatomia, biomechanika, biochemia) teraz luzy. Właśnie jestem na etapie wyboru specjalizacji i w moim przypadku będzie to trenerska z pływania ;)
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Postprzez Mishi » 24 marca 2009, o 19:51

Ja jestem z przypadku raczej bo mi się nazwa kierunku podobała i raczej nie narzekam :D a chodzi o Geodezje i Kartografie na Politechnice Koszalińskiej ;) No troszkę mam teraz na 2 roku problemów (prawo geodezyjne i budowlane oraz Elektroniczna Technika Pomiarowa) ale nie jest tak źle i czas leci dalej zwłaszcza nic nie robiąc :eye: Po napisaniu i zdaniu pracy inżynierskiej pewnie wybiore coś pod kartografię albo informatykę w geodezji :) a potem pewnie Warszawa lub Kraków (powód mój kierunek jest tylko na 5 uczelniach w Polsce jeśli chodzi na uczelnie państwowe ;> ) a specjalność wtedy wybiore albo kartografię albo pod nieruchomość a znająć Marte to pewnie pojdzie na 1 i 2 (w tym 2 jako podyplomówkę :) )
"Związek oparty na przyjaźni jest trwalszy i szczęśliwszy"
Avatar użytkownika
Mishi
Nabijacz
 
Posty: 419
Dołączył(a): 14 grudnia 2008, o 13:48
Lokalizacja: Piła/Koszalin

Postprzez Tija » 24 marca 2009, o 20:30

Ja studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi wydział Fizjoterapia. Zawsze chciałam iść na kierunek medyczny. Więc raczej nie jest to przypadek Studia bardzo mi się podobają. Po licencjacie prawdopodobnie dokończę magisterium w Krakowie :D
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez t.A.T.u.fan » 24 marca 2009, o 21:39

ja zaś jestem studentem psychologii na uamie w poznaniu. wcześniej byłem... przez pewien czas na filologii angielskiej w białymstoku. ale swe odwieczne marzenie - studiowanie psychologii właśnie - musiałem w końcu zrealizować. =P i jest fajnie. ^^
t.A.T.u.fan
Nowy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 września 2008, o 21:31
Lokalizacja: Białystok/Poznań

Postprzez Mirva » 26 marca 2009, o 19:58

Studiuję filologię angielską w PWSH w Gdyni zaocznie i jest naprawdę bardzo fajnie ;)
Jednak mi sam angielski nie wystarczy więc w tym roku idę na drugi kierunek. :mrgreen: Waham się między rusycystyką, dziennikarstwem i logopedią :dead:
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Lacrima » 26 maja 2009, o 19:35

Zamierzam iść na rusycystykę i myślę czy by sobie do niej nie wziąć jako drugiego języka niemieckiego.
No i fotografia - chcę zrobić kurs i kupić sobie jakiś fajny aparacik :zako2:
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Następna strona

Powrót do Szkoła

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron