Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

W Polsce, Uzbekistanie, na świecie i w ogóle.

Moderatorzy: koko, szym

Postprzez Nina » 15 kwietnia 2010, o 21:23

Nie dziwię się, że pozostała gorycz i niemiłe wspomnienia. Tylko wiesz co mnie zastanawia - czemu wszyscy mają żal do całych narodów. Do Niemców, Rosjan? Przecież to ludzie ludziom zgotowali ten los - konkretni ludzie. Nie całe państwa, nie te obecnie żyjące pokolenia! Czemu więc od razu oceniać innych po pozorach? Tylko po tym co było?

koko: Off. :coctail:
Ostatnio edytowano 15 kwietnia 2010, o 21:28 przez Nina, łącznie edytowano 1 raz
Niech muzyka dotknie Cię jedwabnie
Słysz ją, poczuj gdy Tobą zawładnie
Otwórz duszę swą, niech marzenia wolne tchną
W tej ciemności której zwalczyć nie masz sił
W ciemności co w muzyce nocy tkwi...
Avatar użytkownika
Nina
Zaawansowany
 
Posty: 176
Dołączył(a): 26 października 2009, o 17:35
Lokalizacja: Lublin

Postprzez koko » 15 kwietnia 2010, o 21:27

Prezydent Miedwiediew wczoraj udzielił wywiadu gdzie jednoznacznie odciął się od tego co zrobił Stalin i jego podwładni w Katyniu, mówił że teraz Rosją rządzą zupełnie inni ludzie. Tak poza tym to Stalin wymordował też multum swoich rodaków, ale to taki szczegół. Dla mnie bezsensem jest ocenianie ludzi żyjących tu i teraz przez pryzmat postępków ich poprzedników. Pamiętajmy, że Polacy święci nie są i swoje za uszami mają.
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez h.O.P.e » 15 kwietnia 2010, o 22:31

Mnie najbardziej dziwi to że nikt nie ocalał w tej katastrofie. Przecież większe katastrofy były i zawsze jacyś tam ludzie ocalali a tu nikt... wszyscy zgon na miejscu. :ups: W sumie może nie było by to takie dziwne gdyby nie to że w samolocie leciała praktycznie sama elita... No ale cóż, nie będe nic knuć, czekam na rozwój wydarzeń :P
Avatar użytkownika
h.O.P.e
Zaawansowany
 
Posty: 230
Dołączył(a): 22 marca 2009, o 19:05
Lokalizacja: LA ^^

Postprzez Kamil » 15 kwietnia 2010, o 23:04

Mnie martwi inna sprawa... . Po prostu czuję, że to może być TEN czas. Zginęła polska elita - przypadkiem w takim czasie, w takim symbolicznym miejscu. Elita Polski, państwa, które jest w "centrum, między Wschodem a Zachodem". W tym "centrum" zgromadzą się najważniejsi ludzie państw całego świata. Obama, Sarkozy, Miedwiedew, Książę Karol... . Wawel - miejsce historyczne. Jeżeli dojdzie do jakiegoś ataku - skutecznego ataku - rozpęta się prawdziwa wojna światowa. Ktoś w końcu użyje bomby nuklearnej... . Ludzie wybiją się nawzajem. Nie będzie jednego zwycięzcy. Utworzą się małe społeczności, które przetrwały w różnych zakątkach świata. Każde z nich zacznie tworzyć swoje cywilizacje... świat jakby będzie tworzył się na nowo.

Takie moje nocne rozmyślenia... :shuffle:
Avatar użytkownika
Kamil
Cyborg
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Silesia

Postprzez Lady_Galant » 16 kwietnia 2010, o 09:09

Kamil bez przeasady...

Nie powinnismy snuc domyslow a domniemanej probie ataku... to trochę smieszzne i zenujące.

I zgodzę się z jednym z powyższych przedmówców, nie możemy ciągle rozpamiętywać starych ran, oczywiście pamięć o tych tragediach należy uszanować i celebrować.

Dzis Rosja, tak jak zreszta i Polska i każdym innym krajem rządzą już inni ludzie i teraz co każde pokolenie do władzy bedą dochodzić kolejni politycy z własnymi pogladami i nie obarczajmy ich ciągłym niezadowoleniem że nam polakom nikt nigdy nie wydał wilekiej uroczystości na której by przywódcy niemiec i rosji błagali o wielkie historyczne wybaczenie.

Też bym nie chciał żeby po smierci mojego ojca moj wójek non stop się do mnie żucał za to że on otrzymał cały dom i ziemię... to byly inne czasy kiedy ja byłem maly i nawet nie chcę żeby ta wina przechodziła na mnie jako na młodsze pokolenie.

to był taki przykład apropos tego ciągłego rozpamietywania złych wydarzeń w historii...
Marcin
http://chomikuj.pl/Lady_Galant

Teledysk "Alejandro" http://chomikuj.pl/Lady_Galant/Teledyski+Lady+GaGa

Pobierz z mojego profilu na Chomikuj.pl :)
Avatar użytkownika
Lady_Galant
Początkujący
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 lutego 2010, o 11:13
Lokalizacja: Wrocław / Twardogóra

Postprzez tomek » 16 kwietnia 2010, o 14:13

Ja myślę, że na pogrzebie nic się raczej nie zdarzy, bo przecież to miejsce będzie doskonale chronione, prawda? Nie wpadajmy w panikę.
Martwi mnie jednak inna sprawa. Jakim cudem Kaczyńscy zostaną pochowani na Wawelu, wśród najwybitniejszych ludzi naszej historii?
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
tomek
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): 11 września 2009, o 18:54
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Postprzez micha21 » 16 kwietnia 2010, o 16:44

O to właśnie jest pytanie. Rozumiem Warszawa cmentarz na Powązkach, ale Wawel. Na Boga tam leżą królowie Polski, wybitne postacie i do tego nasz Leszek Kaczyński :). Rozumiem był prezydentem, i tu by było na tyle jeśli chodzi o jakieś wyliczenia. Właściwie jest mi obojętne gdzie go pochowają, nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem. Niech spoczywa w pokoju, bo nie ważne gdzie go pochowają ważne by jego dusza znalazła spokój.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Tija » 16 kwietnia 2010, o 17:48

Bo taka była wola rodziny, a kardynał Dziwisz wydał zgodę.


Jak słuchałam wiadomości to pogrzeb prezydenta jest porównywany do pogrzebu marszałka Piłsuckiego
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez tomek » 16 kwietnia 2010, o 18:27

Ja osobiście uważam, że to jest śmieszne. Czymże on się zasłużył, by był grzebany wśród takich ludzi jak Piłsudski, Narutowicz, Wojciechowski czy Mickiewicz? Czy jeżeli ja wezmę nóż i dźgnę się w serce zostawiając kartkę "dla ojczyzny" zostanę pogrzebany na Wawelu?! Jego miejsce jest na Cmentarzu Powązkach. Dziś na ten temat poprztykałem się z nauczycielką od chemii, bo stwierdziła, że "kiedyś krajem władali królowie, a teraz są prezydenci". Ja zapytałem: "W takim razie dlaczego Bierut, czy Jaruzelski nie są pochowani na Wawelu?"
Dziwisz po prostu handluje tymi miejscami i jeszcze, ja sądzę, że po tym będzie śmiechowisko na cały świat, jak tylko ludzie się trochę otrząsną.
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
tomek
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): 11 września 2009, o 18:54
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Postprzez Lady_Galant » 16 kwietnia 2010, o 19:24

Jak dla mnie to ci królowie jacyś wybitni nie byli :szczerbaty:

("kiedyś krajem władali królowie, a teraz są prezydenci") myślę że twoja nauczycielka MA RACJĘ, a twoja odpowiedź ("W takim razie dlaczego Bierut, czy Jaruzelski nie są pochowani na Wawelu?") była nie na miejscu, bo po pierwsze wszystkie dzieci w polsce które uczą się historii wiedzą, a po drugie L. Kaczyński tak samo jak 200 lat temu król tak i teraz kiedy mamy prezydentów powinno się go pochować tam gdzie chce rodzina.

Nie na miejscu są komentarze typu "Kaczyński nie zasłużył sobie na Wawel" niech go pochowają gdzie chca, nawet jak by go chcieli na księżycu pochowac to niech go tam chowają, tak jak o zmarłych źle się nie mowi tak dyskutowanie o miejscu ich pochówku jest bardzo niestosowne i nie grzeczne.
Marcin
http://chomikuj.pl/Lady_Galant

Teledysk "Alejandro" http://chomikuj.pl/Lady_Galant/Teledyski+Lady+GaGa

Pobierz z mojego profilu na Chomikuj.pl :)
Avatar użytkownika
Lady_Galant
Początkujący
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 lutego 2010, o 11:13
Lokalizacja: Wrocław / Twardogóra

Postprzez koko » 16 kwietnia 2010, o 19:29

tomek napisał(a):"W takim razie dlaczego Bierut, czy Jaruzelski nie są pochowani na Wawelu?"
Bo Bierut był agentem NKWD i komunistą, a Jaruzelski jeszcze żyje? :eye: Jeżeli już chcesz się kłócić z nauczycielką o historię to wypadałoby ją troszeczkę znać. :ups:

Taka była wola kogoś tam, kardynał Dziwisz jako gospodarz katedry się zgodził i koniec dyskusji. Nie ma co się nad tym rozwodzić. A tak poza protokołem to kłóciłabym się co do "wspaniałości" niektórych osób pochowanych na Wawelu, ale pominę to. :coctail:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Kamil » 16 kwietnia 2010, o 19:45

Chyba tylko do św. Jadwigi nikt się nie doczepi, tak to każdy z pochowanych na Wawelu niejedno ma na sumieniu, jednak osobiście nie zgadzam się z pomysłem pochowania tam Kaczyńskiego, szkoda, że z Czesławem Miłoszem było tyle problemów... ale to nie czas i pora na takie rozmyślania.

Uciekam zaraz z Krakowa, bo wszędzie dziennikarze, policja, helikoptery, więc wrócę dopiero na pogrzeb.
Avatar użytkownika
Kamil
Cyborg
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Silesia

Postprzez Patrycja » 16 kwietnia 2010, o 19:54

micha21 napisał(a): Rozumiem był prezydentem, i tu by było na tyle jeśli chodzi o jakieś wyliczenia.


Nie tylko. Za komuny był też w Solidarności, ale i tak uważam, że nie powinien być pochowany na Wawelu.
t.A.T.u.
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez PuMa » 16 kwietnia 2010, o 22:31

Mnie intryguje fakt, jak od ogólnego tematu katastrofy samolotu i reperkusji tego zdarzenia przeszliście do roztrząsania tego, gdzie spocznie ciało Prezydenta. :rolleyes:
Sport to mój sposób na życie, mój cel, moja pasja, moje ambicje.
Avatar użytkownika
PuMa
Zaawansowany
 
Posty: 154
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, o 23:46

Postprzez Mirva » 17 kwietnia 2010, o 14:37

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że kościół jak zwykle macza w tym palce.
A po******one mohery (wybaczcie za to określenie aczkolwiek inaczej nie da się tego określić) biją brawo. O ile wiadomo, WAWEL to miejsce dla królów - a Kaczyński nim nie był.

kurka/ Mimo wszystko cenzura musi być. Regulamin.
Ostatnio edytowano 17 kwietnia 2010, o 19:12 przez Mirva, łącznie edytowano 1 raz
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron