Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

W Polsce, Uzbekistanie, na świecie i w ogóle.

Moderatorzy: koko, szym

Postprzez Tija » 14 kwietnia 2010, o 16:34

Na pewno zarobi czytałam, że w Krakowie niema już wolnych pokoi w hotelach. W szczególności w Hotelu Royal. Zwykle za pokój w jakimś hotelu chcieli ok.150 zł. Cena za ostatni wyniosła kolo 3 tysięcy. Czytałam gdzieś, że do dziś Jarosław Kaczyński wahał się gdzie odbędzie się pogrzeb prezydenta. Więc już nie wiem od kogo wyszła ta propozycja.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tija » 14 kwietnia 2010, o 16:47

Chodziło mi o to, że jeśli się wahał to nie mógł tego zaproponować bo był by pewny.

Też to widziałam smutny widok. Dla rodzin ofiar to straszne niewyobrażalne chwile.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez h.O.P.e » 14 kwietnia 2010, o 21:13

Przykra śmierć, zwłaszcza że nikt się nie spodziewał że Lech Kaczyński tak zakończy swoją kadencję... Osobiście nic do niego nie miałam, prezydent jak każdy inny ale wydaje mi się że to troche przesada żeby został pochowany wśród Królów Polski, przecież nic wielkiego nie zrobił. Fakt faktem zginął tragicznie, ale to chyba nie jest wystarczający powód by go chować na Wawelu... :/
Avatar użytkownika
h.O.P.e
Zaawansowany
 
Posty: 230
Dołączył(a): 22 marca 2009, o 19:05
Lokalizacja: LA ^^

Postprzez koko » 15 kwietnia 2010, o 00:07

Co do pochówku. Uważam że Pierwsza Para powinna być pochowana w katedrze św. Jana w Warszawie albo na Powązkach. Wawel nie wydaje mi się dobrym miejscem. Poza tym Pan Kaczyński wydawał się skromnym człowiekiem więc wątpię czy chciałby zostać tam pochowany.

filmik z miejsca katastrofy To było silniejsze ode mnie i w niektórych komentarzach przeczytałam, że jak się wysilisz to można ludzi zobaczyć (w domniemaniu ocalałych z katastrofy)... Oczywiście to tylko gałęzie, ale co tam. Teoria że Rosjanie dobijali naszych (słychać strzały), a facet w 1:12 krzyczy "zmiana planu" i dodaje coś o strzale w łeb.

Pomijając fakt, że mężczyzna krzyczy "wsie na zad" (wszyscy do tyłu), to uważam że strzały były ostrzegawcze i miały na celu odstraszenie gapiów.
btw Czy ktoś tutaj rozumie co facet dodaje po "wsie na zad", bo moja znajomość rosyjskiego jest średnia i nie mogę wyłapać?
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Piorunek » 15 kwietnia 2010, o 17:03

Ja mam prośbę niech ktoś przetłumaczy co Ruskie mówią... Bo ja już sama nie wiem czy mi się wkręciło czy naprawdę słyszę polskie słowa....


Filmik

Najbardziej interesuje mnie 49s...
Avatar użytkownika
Piorunek
Administrator
 
Posty: 274
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 05:04
Lokalizacja: Eudezet

Postprzez koko » 15 kwietnia 2010, o 17:33

Piorunek napisał(a):Najbardziej interesuje mnie 49s...
Gdyby nie ten zasrany pociąg czy co to tam tak wyje to lepiej by było słychać, ale...

Wydaje mi się, że pierwszy koleś krzyczy "Dawajcie [...]!", a drugi "[...] rozbila!". W miejscach, w którym nie mam pojęcia jakie słowo padło wstawiłam "[...]". Właściwie to nic nie jest pewne, bo jakość nagrania tragiczna.
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Patrycja » 15 kwietnia 2010, o 19:17

Przecież tam nie widać żadnych szczątków ludzi :!:
t.A.T.u.
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez Piorunek » 15 kwietnia 2010, o 19:56

No właśnie ja słyszę coś w podobie "Dawaj gnata" chwilę potem "Nie zabijajcie nas" no i strzały... Może to już jakaś paranoja... Nie wiem.. Odkąd zaczęłam czytać o tym wszystkim to powiem Wam, że pare faktów jest naprawdę interesujących.. te strzały, zaginione ciała... które niby miały być pod wrakiem samolotu... Informacje, że Ruskie czarnych skrzynek nie mogli znaleźć a na filmiku ekipy z TVP, która zaraz się pojawiła na miejscu katastrofy, widać jak wół, że leży czarna skrzynka... i jeszcze te zeznania kolesia z wieży lotów..


Jak dla mnie filmik powinien trafić do specjalistów, którzy odpowiednio go "wyczyszczą" od zbędnych hałasów i wtedy będzie wiadomo co dokładnie tam mówili.
Avatar użytkownika
Piorunek
Administrator
 
Posty: 274
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 05:04
Lokalizacja: Eudezet

Postprzez koko » 15 kwietnia 2010, o 20:21

Wiele informacji, które pojawiło się w mediach było niesprawdzonych, zwykłe plotki, więc nie czepiałabym się kilku szczegółów (np. 132 ofiary, problemy ze znalezieniem czarnych skrzynek - powiem szczerze, że tego o skrzynkach nie słyszałam).
Co do strzałów moja wersja wygląda tak: żołnierze z obsługi lotniska pobiegli na miejsce zdarzenia, zastali tam ludzi, którzy zlecieli się żeby zobaczyć co się stało, oddali kilka strzałów ostrzegawczych w celu przegonienia gapiów i ewentualnych hien cmentarnych. Tezę w pewnym sensie potwierdzają słowa "wszyscy do tyłu".
Kolejna opcja jest taka, że amunicja ludzi z BORu pod wpływem wysokiej temperatury zaczęła sama wystrzeliwać. Tylko nie wiem czy to wtedy nie powinno seriami czasem iść.

Piorunek - słuchałam tego cały dzień i nie słyszę tego "nie zabijajcie nas" ani żadnej innej rzeczy podawanej na jutubach i innych takich. Właściwie to przed przesłuchaniem dokładnie nagrania nie czytałam co ludzie piszą, bo sugestia robi swoje - wtedy słyszy się to co chce się usłyszeć.

Poza tym ta historyjka jakoby Ruscy dobijali ocalałych nie trzyma się kupy. Nikt nie zauważyłby ran postrzałowych? Do czego mieli strzelać? Do szczątków? Szczerze mówiąc to jeżeli miałabym odpowiadać za taką akcję to raczej jak już użyłabym pistoletów z tłumikiem albo ewentualnie dobiła rannych w jakiś inny sposób, który pozorowałby rany odniesione przy kontakcie samolotu z ziemią. No i nie darłabym ryja na pół lasu "dobij go! strielaj!".

Podsumowując - Rosjanie mieliby zbyt dużo do stracenia by przeprowadzić taką akcję. Bądźmy szczerzy - jesteśmy mało znaczącym państwem. Czemu miałby służyć zamach? Żadnych korzyści z tego nie mają
Ostatnio edytowano 15 kwietnia 2010, o 20:28 przez koko, łącznie edytowano 4 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Przemko » 15 kwietnia 2010, o 20:22

Z tego robi się już niezła afera kryminalna. Ludzie wydaje mi się, że widzicie coś czego tam nie ma! Na tym filmiku kamerzysta nie podszedł przecież wystarczająco blisko, żeby można było zobaczyć ciała. A zresztą czego Wy się spodziewacie? Widoku rzezi jak w Pile? Bez przesady... :eh: Masz rację koko - nie ma żadnego powodu do zamachu na nas przez Rosję! To po prostu fatalna tragedia i tyle.
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez koko » 15 kwietnia 2010, o 20:25

Przemko napisał(a): A zresztą czego Wy się spodziewacie? Widoku rzezi jak w Pile? Bez przesady... :eh:
Dokładnie. Jeżeli ludzie chcą widzieć krew i flaki to proszę bardzo - maraton z Piłą i po problemie.
Co do ciał, racja - na filmie widać tylko element podwozia samolotu, kawałek skrzydła i chyba jeden z silników, a tam ciał raczej nie miało prawa być. Kamerzysta nie podszedł do kadłuba, a tam pewnie nie był za ciekawy widok. Poza tym pamiętajmy, że szczątki samolotu znajdowały się w promieniu około 800 metrów więc...

Teraz jeszcze tak słucham i jestem prawie pewna, że Rosjanie krzyczą "dawaj rebjata" i "ubijte suda" (zabici tutaj czy coś w tym stylu).
Ostatnio edytowano 15 kwietnia 2010, o 20:53 przez koko, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Piorunek » 15 kwietnia 2010, o 20:52

Koko możliwe, że masz rację.. a propos tych strzałów, czytałam, że pod wpływem temp powinien cały magazynek się wystrzelić a tam słychać parę pojedynczych strzałów... więc też dziwne... Wiem mam mętlik w głowie... NIe lubię rosyjskich polityków, nie ufam im, stąd też te moje małe wątpliwości. Oby niestety to była "tylko" wielka tragedia, bez udziału "osób trzecich".
Avatar użytkownika
Piorunek
Administrator
 
Posty: 274
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 05:04
Lokalizacja: Eudezet

Postprzez Patela » 15 kwietnia 2010, o 21:05

Ja nie wiem ... ludzie piszą pod filmikiem że tam po polsku ktoś coś krzyczy ale ja i na głośnikach i na słuchawkach tego słuchałam i dupa .. nic tam nie wykryłam .... a tak ogólnie to nawet bym nie chciała zobaczyć tych ciał , później bym nie spała przez tydzień .
Avatar użytkownika
Patela
Zaawansowany
 
Posty: 168
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 07:08
Lokalizacja: z WDK

Postprzez Nina » 15 kwietnia 2010, o 21:14

No wreszcie jakieś głosy rozsądku - koko, Przemko - dziękuję Wam! Zastanawiałam się już czy wszyscy wokoło zwariowali i węszą jakąś aferę i zamach! To przecież oczywiste, że to była tragedia, nieszczęśliwy wypadek, a nie jakaś "rosyjska operacja zamachu na Polskę". :blush: Niektórych ludzi słuchać to aż uszy więdną.
Niech muzyka dotknie Cię jedwabnie
Słysz ją, poczuj gdy Tobą zawładnie
Otwórz duszę swą, niech marzenia wolne tchną
W tej ciemności której zwalczyć nie masz sił
W ciemności co w muzyce nocy tkwi...
Avatar użytkownika
Nina
Zaawansowany
 
Posty: 176
Dołączył(a): 26 października 2009, o 17:35
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Piorunek » 15 kwietnia 2010, o 21:20

Nina napisał(a):No wreszcie jakieś głosy rozsądku - koko, Przemko - dziękuję Wam! Zastanawiałam się już czy wszyscy wokoło zwariowali i węszą jakąś aferę i zamach! To przecież oczywiste, że to była tragedia, nieszczęśliwy wypadek, a nie jakaś "rosyjska operacja zamachu na Polskę". :blush: Niektórych ludzi słuchać to aż uszy więdną.



A dziwisz się Polakom?? Po tym wszystkim co nam ruskie fundnęły przez te wszystkie lata, nigdy ich nie lubiliśmy, sam Kaczyński nie darzył ich sympatią... stąd te wszystkie domysły... Ludzie wariują pod wpływem emocji.
Avatar użytkownika
Piorunek
Administrator
 
Posty: 274
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 05:04
Lokalizacja: Eudezet

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron