Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

W Polsce, Uzbekistanie, na świecie i w ogóle.

Moderatorzy: koko, szym

Postprzez tomek » 11 kwietnia 2010, o 21:39

Vedis napisał(a):e wszyscy cały czas mówią tylko o Kaczyńskim, a przecież oprócz niego zginęło 95 osób :/ Poza tym naród oszalał. Ludzie wysyłają do TVP 1 wiadomości w stylu "Media tak niszczyły tego cudownego człowieka , a on był taki wspaniały"

Tak, dokładnie. Ja rozumiem, że tragedia, ale ludzie! Ja myślę, że teraz po tej katastrofie miałby on 100% poparcie. Jeszcze dojdzie do tego, że będą go chcieli kanonizować. Świat oszalał.
Mnie w tej tragedii najbardziej szkoda tych młodych osób, czyli stewardess i członków BOR.
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
tomek
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): 11 września 2009, o 18:54
Lokalizacja: Zielonka/Warszawa

Postprzez koko » 11 kwietnia 2010, o 22:02

Vedis napisał(a):Wkurza mnie jednak to, że wszyscy cały czas mówią tylko o Kaczyńskim, a przecież oprócz niego zginęło 95 osób :/
Na TVN co jakiś czas wspominani są inni pasażerowie feralnego lotu. Dosłownie przed chwilą mówiono o funkcjonariuszach BOR-u, wcześniej bardzo dużo czasu poświęcono członkom załogi. Goście zaproszeni do studia mówią o posłach, senatorach, ogólnie o wszystkich.
To chyba zależy od kanału jaki oglądasz. Nie wiem jak jest na TVP albo Polsacie, ale na TVN dużo się mówi o innych tragicznie zmarłych.
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Alexander » 12 kwietnia 2010, o 05:03

No na tvp ogólnie mało mówią o innych. Tyle wiem, bo coś tam piąte przez dziesiąte oglądałem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Kamil » 12 kwietnia 2010, o 09:31

Tak w ogóle, to nie rozumiem po co oglądać TVP. Więcej rzetelnych informacji jest już na Pudelku... .

Nigdy nie zgadzałem się z większością poglądów Kaczyńskiego, ale jedno mu przyznam - był patriotą. Lubię, nie lubię, to nie znaczenia - zginęły najważniejsze osoby w państwie, polska elita i obowiązkiem każdego Polaka jest uszanowanie tego. Poza tym obowiązkiem każdego człowieka jest uszanowanie śmierci drugiego człowieka.

Najbardziej irytują mnie akcje typu wstawianie zdjęć Kaczyńskiego (np. na NK) przez większość młodych osób, które za życia go atakowały. Co za hipokryzja... :rolleyes:
Serwisy internetowe zmieniły szaty graficzne na żałobne, ludzie ograniczają imprezy, kto chciał oddać cześć ofiarom katastrofy zrobił to sam - idąc do kościoła, paląc znicze, poddając się chwili zadumie w samotności. Nie kupuję żałobnych modłów na Śledziku NK... .
Avatar użytkownika
Kamil
Cyborg
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Silesia

Postprzez Lady_Galant » 12 kwietnia 2010, o 12:46

Kamil napisał(a):Tak w ogóle, to nie rozumiem po co oglądać TVP. Więcej rzetelnych informacji jest już na Pudelku... .



Najbardziej irytują mnie akcje typu wstawianie zdjęć Kaczyńskiego (np. na NK) przez większość młodych osób, które za życia go atakowały. Co za hipokryzja... :rolleyes:
Serwisy internetowe zmieniły szaty graficzne na żałobne, ludzie ograniczają imprezy, kto chciał oddać cześć ofiarom katastrofy zrobił to sam - idąc do kościoła, paląc znicze, poddając się chwili zadumie w samotności. Nie kupuję żałobnych modłów na Śledziku NK... .


Mam dokładnie to samo,
najpierw to te opisy na gg u moich znajomych którzy nagle ustawili patriotyczne opisy, z ich ust to brzmi troche żenująco :bum:

Jeśli chodzi o portale społecznościowe to mam tylko konto na NK (koleżanka mi na siłe założyła w liceum) to dziale ostatnio dodane zdjęcia nie było ani jednego zdjęcia "normalnego" tak jak to było zawsze...
Wszystkie zdjecia mają albo flagę polski albo zdjecie prezydenta z miłymi słowami o pamięci... :O
I to jeszcze u znajomych którzy nawet niewiedzieli że Lech Kaczyński ma brata bliźniaka, że mieszka w belwederze a nie w Zamku warszawskim, że Lech Kaczyński jest prezydentem tylko premierem a prezydentem jest... Donald Tusk.

Trochę mnie to śmieszy i jest to dość żenujące. :>

Nawet dzisiaj na Interii.pl znalazłem niusa o tym że Raper Doniu (to on jest raperem :dunno: ) wstrząśnięty całą tą sytuacją... nagrał utwór pt. "Czarna sobota".
I nie wiem czy to już skraj kompletnego ubóstwa moralnego.

Albo nagrał ten utwór szczerze albo chciałby chodź troche zaistnieć i zyskac w oczach ludzi jaki to on też strasznie poruszony jest tą tragedią. :prorok:
On twierdzi że to z odruchu jego serca, ale jak to słysze to powiem to co muszę.
KTOŚ TU CHYBA BAJERĘ SIEJE :pope:

Ale największy ubaw miałem czytając o gwiazdach młodego pokolenia zza oceanu :ups:
Kim Kardashian, Joe Jonas, Justin Bieber, Demi Lovato piszą na swoich twitterach że łączą się z polakami w bólu i że... modla się za nasz naród :hahaha:

Oni nawet nie potrafią pokazać polski na mapie i myślą że jest u nas syberia i komunizm :lol2:

Od siebie dodam że nie zgadzałem się z poglądami naszego prezydenta i nawet nie uważałem że jest on moim prezydentem ale jednak jakby nie było zginął człowiek który był wierny swoim zasadom i ideałom.
Nie wysyłam tych wszystkich śmiesznych łańcuszków i opisów na gadu czy NK, nad tą tragedią myślę sam w spokoju i zadumie a nie na pokaz żeby wszyscy widzieli.
Marcin
http://chomikuj.pl/Lady_Galant

Teledysk "Alejandro" http://chomikuj.pl/Lady_Galant/Teledyski+Lady+GaGa

Pobierz z mojego profilu na Chomikuj.pl :)
Avatar użytkownika
Lady_Galant
Początkujący
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 lutego 2010, o 11:13
Lokalizacja: Wrocław / Twardogóra

Postprzez koko » 12 kwietnia 2010, o 16:11

Dosłownie kilka minut temu na TVN24 skończył się dość spory reportaż o jednej ze stewardess - Justynie Moniuszko. Ogromny ukłon w stronę tej stacji za to, że mówią o wszystkich ofiarach katastrofy w mniej lub bardziej równym stopniu. Wielu narzekało na to, że głównym tematem jest tragicznie zmarła Pierwsza Para, a jednak.

Dzisiaj gdy poszłam do szkoły przeżyłam lekki szok, bo niektórzy w ogóle jakoś nie wykazywali zainteresowania tym strasznym wydarzeniem. Może jestem jakaś przewrażliwiona, ale słowa "nie rusza mnie to" po prostu mnie bulwersują jako obywatelkę kraju, który właśnie stracił wielu ważnych ludzi.

Wykazywanie nagłego fałszywego patriotyzmu w postaci opisów na gg bądź zdjęć na NK jakoś tak... No, czuję się lekko zniesmaczona po prostu. Lepiej iść pod pomnik, zapalić prawdziwy znicz, złożyć kwiaty, pomodlić się, zadumać, wyrazić swoją opinię w jakiś produktywny sposób - obojętnie, jak kto woli. Nie trzeba od razu emanować żałobą na gg.
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Patrycja » 12 kwietnia 2010, o 17:45

koko napisał(a): Nie trzeba od razu emanować żałobą na gg.


Mnie to śmieszy kiedy ktoś ''zapala'' wirtualny znicz na gg, albo jak co roku w święto zmarłych ludzie ''zapalają'' takie zniczne na różnych portalach typu Wirtualna Polska. Głupota ludzka nie zna granic.
t.A.T.u.
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez Patela » 12 kwietnia 2010, o 19:04

Moja klasa jest taka popier*olona ! sorry ale inaczej tego określić nie mogę ... dzisiaj zaczynaliśmy lekcje minutą ciszy a połowa klasy stała i się śmiała ... jeszcze mówili ' i tak go nie lubiłem ' albo ' niech zdycha ' ;/ debile i poje*y... ;////
Avatar użytkownika
Patela
Zaawansowany
 
Posty: 168
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 07:08
Lokalizacja: z WDK

Postprzez Madziara220 » 12 kwietnia 2010, o 20:24

Patrycja napisał(a):Głupota ludzka nie zna granic.

Dokładnie tak jest. Tak zdarzyła się tragedia, ale nie ma potrzeby zachowywać sie tak paranoicznie. Wkurzają mnie osoby, które jeszcze tydzień temu wieszały psy nie tylko na osobie samego Prezydenta, ale także i pozostałych polityków, którzy także znajdowali się w feralnym samolocie! A dzisiaj nagle popadają w żałobę. Żałosne. Podobnie jak równie żałosne jest zachowanie osób, którzy zachowują się jak to opisała Patela... Trochę szacunku by się przydało nawet jeśli osobiście ma się w du*ie innych ludzi a tym samym co się z tym wiąże swój kraj, honor i samego siebie.
Avatar użytkownika
Madziara220
Początkujący
 
Posty: 114
Dołączył(a): 5 lutego 2010, o 15:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Vedis » 13 kwietnia 2010, o 09:57

Każdy ma prawo do przeżywania żałoby na swój sposób, ale jeśli większość osób ustawia sobie żałobne opisy i wstawia na nk zdjęcia Kaczyńskiego to wygląda to tak, jakby zrobiła się jakaś moda :dead:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Vedis
Spamer
 
Posty: 640
Dołączył(a): 12 listopada 2008, o 09:55

Postprzez koko » 13 kwietnia 2010, o 12:18

Uznałam, że już nie będę czytać komentarzy anonimowych ludzi pod artykułami o katastrofie pod Smoleńskiem. Co najwyżej imienne komentarze na facebooku, gdzie ludzie uważają na słowa.

Krew mnie zalewa jak widzę teksty typu "to wina Ruskich!"; "to na pewno Tusk z jakimś wywiadem! Niemieckim albo Rosyjskim!"; "A gdzie krew? Gdzie ciała? Tam powinno być widać ciała!" itp. Teorie spisku takie, że ręce opadają. Rodem z kiepskich filmów akcji klasy C. Jeden z "komentatorów" uznał, że minister Klich powinien podać się do dymisji dlatego, że żołnierze niosący trumnę Pierwszej Damy byli różnego wzrostu. To jest po prostu skandal i szczyt chamstwa. Skandalem jest też domaganie się zdjęć ciał, które znajdowały się w pobliżu miejsca katastrofy, które miałyby udowodnić... właściwie sama nie wiem co. Ciekawość ludzka jak widać nie zna granic. Osobiście wolę zapamiętać te osoby takimi jakie były za życia, tak jak wyglądały na zdjęciach, które pojawiają się nadal w mediach.
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Przemko » 13 kwietnia 2010, o 15:54

Masz rację koko, to wszystko rzeczywiście przechodzi już ludzkie pojęcie! Ludzie dosłownie zwariowali, robią z tej tragedii jakąś modno - medialna aferę. Jak dla mnie takie domaganie się zdjęć zwłok, czepianie szczegółów itp. to czysta przesada! Powinno się w spokoju, milczeniu podejść do całęj sytuacji, jak ludzie, normalni i myślący ludzie a nie wścibskie, psychiczne stwory (nie piszę zwierzęta, bo nie chcę ich obrażać).
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez Tija » 14 kwietnia 2010, o 15:43

W Krakowie będzie elita, czytałam ze na nawet przyjechać książę Karol. Wiadomo, że przyjedzie para królewska z Hiszpanii. Paraliż Krakowa jak nic.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Vedis » 14 kwietnia 2010, o 16:09

Ja nie mogę ;| Przesada. Kaczyński przecież nie zrobił nic wielkiego dla Polski, a jest chowany jak jakiś wielki bohater!
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Vedis
Spamer
 
Posty: 640
Dołączył(a): 12 listopada 2008, o 09:55

Postprzez Tija » 14 kwietnia 2010, o 16:20

Z tego co czytałam to kardynał Dziwisz wpadł na taki pomysł. Brat prezydenta przychylił się do tego pomysłu. Ja uważam, że o ile prezydent Kaczorowski powinien zostać pochowany na Wawelu i ile dla Kaczyńskiego widziałabym raczej cmentarz na Powązkach niż kryptę w katedrze Wawelskiej.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron