Konflikt na Kaukazie - Rosja i Gruzja w stanie wojny.

W Polsce, Uzbekistanie, na świecie i w ogóle.

Moderatorzy: koko, szym

Kto wed?ug was ma racj? w tym konflikcie?

Ankieta wygasła 17 sierpnia 2008, o 20:06

Rosja
1
25%
Gruzja
0
Brak głosów
Jestem bezstronny
2
50%
Nie obchodzi mnie to
1
25%
 
Liczba głosów : 4

Konflikt na Kaukazie - Rosja i Gruzja w stanie wojny.

Postprzez pan tratata » 10 sierpnia 2008, o 20:06

Jak chyba już wszyscy wiedzą z prasy, telewizji i internetu, Rosja zaatakowała Gruzję w Osetii Płd. Wiadomo że pierwsi zaatakowali Gruzini, co mnie nie dziwi bo bronili własnego terytorium, gdzie żyją separatyści chcący przyłączenia Osetii do Federacji Rosyjskiej.
"Rosja rozgrywa tę wojnę po mistrzowsku" (Źródło: tvn24.pl) - Prawdopodobnym celem Rosji w tym konflikcie jest obalenie prozachodniego rządu i prezydenta Micheila Saakaszwilego. Gruzja miała aspiracje na wstąpienia do NATO i UE, co nie mogło się spodobać sąsiadom z północy. Rosja nie chce tracić stref wpływów, jakim są byłe Republiki Sowieckie. Przypomnę że Polska jako pierwszy kraj odmówiła poddaństwa ZSRR, i uniezależniła się od wpływów sowieckich.

Moim zdaniem konflikt tak szybko się nie zakończy, i może nabrać na sile. Świat nie może pozostać głuchy na taki przebieg zdarzeń, choć czuję że boi się zadzierać z taką potęgą jak Rosja.

Ja osobiście jestem za pokojem, na arenę muszą wejść dyplomaci i zacząć dyskusję jak ten konflikt zakończyć pokojowo. Gruzja nie ma szans w starciu z taką potęgą jak Rosja, która nie patrzy na cenę zwycięstwa. Największymi przegranymi będą, nie strony konfliktu, tylko osoby bezbronne czyli cywile.

Co sądzicie o tym, jeśli w ogóle interesujecie się tym. Czy Rosja z skąd pochodzi t.A.T.u dobrze zrobiła najeżdżając Osetię, naruszając jednocześnie integralność terytorium Gruzji. Czy Gruzja powinna poddać się Rosji i jej wpływom.

Lubię Rosję dzięki t.A.T.u., ale ich polityki zawsze się bałem, ten konflikt może przynieść dodatkowe komplikacje co do przyjazdu t.A.T.u do Polski.
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 19:32 przez pan tratata, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
pan tratata
Początkujący
 
Posty: 117
Dołączył(a): 31 lipca 2008, o 10:06
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Pofyrtaniec » 10 sierpnia 2008, o 20:36

Na pewno nie jest mi to obojętne. Nie znam niestety aż tak bardzo sytuacji, żeby oceniać, kto ma racje, a kto nie. Na pewno każdy po trochu ma. Pozostaje jedynie nadzieja, że uda się ten konflikt zakończyć pokojowo, że nie dojdzie do żadnych większych konfliktów na miarę wojny USA i Iraku itd.
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 19:33 przez Pofyrtaniec, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez koko » 10 sierpnia 2008, o 22:07

Rosjanie czekali na błahy powód i się doczekali. Pod pretekstem ochrony swoich obywateli zbombardowali gruzińskie lotnisko Waziani, a tym samym naruszyli suwerenność tego państwa. Najbardziej śmieszą mnie tłumaczenia, że czołgi jadą w celach pokojowych, samoloty bombardują dla dobra ludności. Nie mogę zapomnieć o tym, że wszystko to w obronie prawa..

Dziwi mnie brak szybkiej reakcji ze strony UE i ONZ.. Czyżby nie chcieli zadzierać z Ruskami? xD
Ostatnio edytowano 1 stycznia 1970, o 01:00 przez koko, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości


Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron