Ekskomunika za aborcję na zgwałconej 9-latce

W Polsce, Uzbekistanie, na świecie i w ogóle.

Moderatorzy: koko, szym

Ekskomunika za aborcję na zgwałconej 9-latce

Postprzez koko » 6 marca 2009, o 19:09

onet.pl napisał(a):Brazylijski Kościół prostuje informację o ekskomunice 9-latki, której usunięto ciążę będącą wynikiem gwałtu przez ojczyma. - Ekskomunikowani będą wszyscy zaangażowani w ten proceder, ale dziewczynka nie, ponieważ jest zbyt młoda - sprecyzował metropolita Olinde i Recife Jose Cardoso Sobrinho.
Ekskomunika dotknie więc matkę dziewczynki oraz lekarzy, którzy dokonali zabiegu.

Minister zdrowia Jose Gomes Temporao zareagował z oburzeniem. Powiedział, że jest wstrząśnięty zarówno tym, co spotkało dziewczynkę, jak i stanowiskiem arcybiskupa.

Marcio Miranda, prawnik archidiecezji Olinda i Recife w północno-wschodniej Brazylii mówił natomiast publicznie, że dziewczynka powinna donosić ciążę i urodzić przez cesarskie cięcie. - To jest prawo Boże: nie zabijaj. Uważamy to (aborcję) za morderstwo - przytoczyła słowa prawnika telewizja Globo.

W Brazylii, gdzie katolików jest więcej niż w jakimkolwiek innym kraju, aborcja jest nielegalna. Wyjątki są możliwe, gdy ciąża zagraża życiu matki, gdy płód nie ma szans przeżycia oraz gdy kobieta padła ofiarą gwałtu, a ciąża nie przekroczyła 20 tygodnia.

W przypadku dziewięciolatki, której ojczym przebywa w areszcie, podejrzany o gwałt, aborcji dokonano w 15 tygodniu w jednej z klinik uniwersyteckich.

Dyrektor tej kliniki Fatima Maia powiedziała gazecie "Jornal do Brasil", że bliźniacza ciąża stanowiła poważne ryzyko dla dziewczynki, ważącej zaledwie 36 kg. - Jest taka mała. Jej macica nie utrzymałaby dziecka, nie mówiąc już o dwojgu - podkreśliła Maia.

źródło: onet.pl

Jak dla mnie - skandal i absurd! Nałożenie ekskomuniki na matkę i lekarzy, a na ojczyma-gwałciciela NIE?! Co to ma być? ;| Chore.
Żeby było zabawniej, papież ostatnio zdjął ekskomunikę z biskupa, który negował holocaust... To się trochę kupy nie trzyma. ;|
I te biadolenie o "prawie bożym" - czyli jak rozumiem "prawem bożym" był również gwałt na dziecku.

Ehh.. Nigdy chyba nie zrozumiem założeń, według których funkcjonuje ta "organizacja".. :rolleyes:
Ostatnio edytowano 6 marca 2009, o 20:41 przez koko, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Pofyrtaniec » 6 marca 2009, o 19:12

Tak, a za rozwód czeka Cię ogień wieczysty :rolleyes:
Kolejny dowód na to, że kościół to jedna wielka instytucja. Ustalają sobie wszystko tak, jak im na rękę. Broń Boże nie posłuchaj nakazów i zakazów to spalisz się w piekle. Dlatego dawno przestałem 'wierzyć' w kościół.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez koko » 6 marca 2009, o 19:15

PoFyRtAnIeC napisał(a):Broń Boże nie posłuchaj nakazów i zakazów to spalisz się w piekle.
Ale przecież... BÓG CIĘ KOCHA! :thenx:

W ogóle to rozwala mnie pewien detal. Kościół - obrońcy życia itp itd, ale czy mam mówić kto dawno temu zabijał niewiernych i przeprowadzał krucjaty? :rolleyes:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Alexander » 6 marca 2009, o 22:25

Kościół lubi interpretować biblię, tak jak im na rękę. I jest tak od czasów bizancjum na wielką skalę... ^^ Czyli mają przynajmniej 1000 lat praktyki w manipulowaniu ludźmi. Fajnie, co nie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez micha21 » 6 marca 2009, o 23:29

?Jestem wierza ca niepraktykująca. Kosciół to naprawde instytucja na skale światową, kasy maja w 3 dupy. i Teraz okazuje się że ojciec gwałciciel jest spoko a dziecko napewno było złe bo to kobieta dziewczynka była napewno sama tego chciała za chwile usłyszymy zawsze winna jest kobieta. :O
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Dizelkowi » 21 marca 2009, o 19:53

Sorry ale ja nigdy nie wierzyłem w Boga.... tak samo zastanawiam sie na co te pieniądze idą???? tak samo ten Ksiądz Rydzyk to jestem ciekaw na czym on tak dobrze zarabia ze aż kupił sobie nowy zagraniczny samochód i to drogi..... A to co się stało w Brazylii to mną wstrząsnęło.
Kilka chwil spędzonych sam,
Kilka nut po cichu gra.
Czasem łzy rozświetlą świat,
W którym nikt nie chcę Cię znać.
Dizelek
Avatar użytkownika
Dizelkowi
Nowy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 21 lutego 2009, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron