Religia do średniej

W Polsce, Uzbekistanie, na świecie i w ogóle.

Moderatorzy: koko, szym

Religia do średniej

Postprzez Ewka » 3 września 2007, o 20:53

Wybaczcie że zakładam temat.

Religia wliczana do średniej. Tak - już przyswoiliśmy sobie tę wiadomość. Ale czy mógłby mi ktokolwiek w końcu wyjaśnić, jak to będzie, jeśli nie chodzę na religię, a z etyki zapewne nie utworzy się grupa ;]?

W dechę, może kiedyś pomyślę i zamiast religii zrobię religioznawstwo. Byłby max.

pzdr
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 19:51 przez Ewka, łącznie edytowano 2 razy
Ewka
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 20:44
Lokalizacja: z nik?d

Postprzez Tija » 3 września 2007, o 21:12

Dla mnie to paranoja, mimo że sama już do szkoły nie chodzę ale uważam wprowadzenie oceny z religii do średniej za absurd bo przecież nie każdy musi chodzić na tę lekcje (ja chodziłam). Z drugiej strony to nie wpłynie na waszą średnią bo nie będziecie mieć z niej ładnej oceny więc wam się nie wliczy. Tak jak to jest z wf.
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 19:48 przez Tija, łącznie edytowano 1 raz
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Waste_Manager » 4 września 2007, o 18:07

To jest absurd! W ogóle jak można w JAKIKOLWIEK sposób oceniać czyjeś przekonania religijne i wystawić mu za to ocenę jest totalną bzdurą... Ty Jasiu wierzysz że wszystko dookoła to robota Boga, a Ty Marysiu że trzeba wziąć pod uwagę naukowe badanie - Jaś 6+, Marysia 3- xD To jest chore. Są ludzie którzy nie wierzą w boga, czy mają jakiś tam odłam, niekoniecznie podobny do Katolicyzmu... Dlatego uważam że nie powinno się tego wliczać do średniej. Co innego gdyby było (jak powiedziała Ewka) religioznawstwo --> Poznaje się wiele religii, porównuje itp. itd. Wtedy za ich interpretację, pamięć o wierzeniach w każdej z nich etc. można wstawiać oceny i wliczać je do średniej (przynajmniej ja tak uważam xD). W Anglii jest właśnie takie religioznawstwo i chodziłem na to w zeszłym roku, było całkiem sympatyczne. A to że w Polsce tylko uczą wiary chrześcijańskiej jest dla mnie (w pewnym stopniu, nie popadajmy w paranoję xD) dyskryminacją innych Religi i brak szacunku do nich. to tyle.
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 19:50 przez Waste_Manager, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Postprzez Ewka » 4 września 2007, o 18:30

hahah. zawsze ma się do dyspozycji etykę, pasowałoby mi
problem w tym, że nie utworzą w naszej szkole grupy :D razem ze mną 4 os by nie chodziły na r. i to jeszcze z różnych klas ^^.
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 19:51 przez Ewka, łącznie edytowano 1 raz
Ewka
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 20:44
Lokalizacja: z nik?d

Postprzez Waste_Manager » 4 września 2007, o 18:32

Więc właściwie nie masz wyboru, zmuszają do chodzenia na rel? xD Chyba że możesz tak po prostu nie chodzić?
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 19:52 przez Waste_Manager, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Postprzez Tija » 4 września 2007, o 20:08

Ja w liceum miałam fajnego ojca z którym można było naprawdę pogadać o wszystkim. Gorzej miałam w gimnazjum katechetka nie rozumiała czegokolwiek co by wyszło po za obręb biblii. Miałam jej naprawdę dosyć. W podstawówce miałam luzy z katechetką bo była matką kolegi. Niezłe jazdy były :D Przynajmniej mam już kursy przedmałżeńskie zaliczone.
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 19:53 przez Tija, łącznie edytowano 1 raz
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Waste_Manager » 4 września 2007, o 20:26

Jagódko xD Takie coś jest fajne :D Ucznie włączają się do dyskusji, mogą zadać pytania i (O! Uwaga! xD) wyrazić swoją opinię a nie to co jakieś wkuwanie biblii na pamięć (Książka przesiąknięta propagandą xD) i "Oto słowo boże" więc tak jest i kropka. A jeżeli rozważasz różne aspekty poszczególnych religii lub porównujesz je wszystkie pod jakimś względem to wtedy jest ciekawej :D
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 19:54 przez Waste_Manager, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Waste_Manager
Nabijacz
 
Posty: 306
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:33
Lokalizacja: Bournemouth, GB

Postprzez February » 5 września 2007, o 09:59

Ja z relii miałem 6 więc szkoda, że nie wliczali do średniej ^^ W sumie mam wiele własnych zdań, Biblii nie czytałem... ale to głupstwo tak patrząc z innej strony...
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 19:55 przez February, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
February
Spamer
 
Posty: 626
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 21:14

Postprzez Martuś. » 5 września 2007, o 16:51

Moim zdaniem to jest chore tym bardziej, że dziś ksiądz oznajmił naszej klasie, że każdy będzie miał minimum 17-18 ocen z odpowiedzi (i pokazywać nam nawet oceny poprzednich klas, Aż jedna osoba miała 5). Ja chce żeby wrócił poprzedni katecheta, z którym miałam nauki do bierzmowania... :ryk:
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2008, o 19:56 przez Martuś., łącznie edytowano 1 raz
I try not to be cool and that makes me cool.
Avatar użytkownika
Martuś.
Nowy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 22 sierpnia 2007, o 18:46
Lokalizacja: POLSKA, Pozna?.

Postprzez February » 5 września 2007, o 19:45

17-18?! komuś tu odbiło ;>
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:16 przez February, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
February
Spamer
 
Posty: 626
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 21:14

Postprzez Tija » 5 września 2007, o 20:12

Ja przez całe liceum tyle nie miałam, ojciec robił nam klasówki ale nie wstawiał ocen do dziennika mieliśmy tylko po trzy.
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:16 przez Tija, łącznie edytowano 1 raz
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mysz87 » 5 września 2007, o 20:41

He napisał(a):Ja z relii miałem 6 więc szkoda, że nie wliczali do średniej ^^ W sumie mam wiele własnych zdań, Biblii nie czytałem... ale to głupstwo tak patrząc z innej strony...


btw. w I LO musiałam zdawać na 4 z religii - księdzu podpadłam i nazwał mnie Kleopatrą a mojego kumpla z ławki donżuanem :uu: i na każdej lekcji nas żenił (nie ważne) w II LO innego miałam - bardzo fajny, ciekawe dyskusje, miał dużą wiedzę i przekazywał sporo ciekawych informacji - 5 miałam, natomiast w III LO kolejny ksiądz był... w sumie ok ale tylko 4 mi wystawił :/
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:17 przez mysz87, łącznie edytowano 1 raz
Polityku jeden z drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni.
Avatar użytkownika
mysz87
Zaawansowany
 
Posty: 173
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:38
Lokalizacja: loża Szyderców

Postprzez Lacrima » 14 września 2007, o 15:41

Julcia_Volk napisał(a):U nas w szkole jest bardzo fajna religia - bardziej przypomina religioznawstwo, o którym mówił Łukasz (nie czepiaj się ^^ ja lubię Twoje imię xD) - katechetka - osoba świecka, bardzo fajna młoda studentka opowiada nie tylko o religii katolickiej, mówi też o innych ciekawych sprawach, min jak podchodzi się do spraw aborcji, eutanazji, homoseksualizmu w innych religiach, interpretuje Biblię, ale głównie pod kontem historii i kultury...

zajebi*cie masz, ciesz się :D
U nas w LO ksiądz to taki burak, że nie da się z nim pogadać normalnie :uu:
ale w życiu spotkałam chyba tylko 2-óch księży, którzy mają powołanie, bo tak to tylko wszytko dla kasy i nietolerancja...
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:18 przez Lacrima, łącznie edytowano 1 raz
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Postprzez Lacrima » 14 września 2007, o 15:43

Waste_Manager napisał(a):nie to co jakieś wkuwanie biblii na pamięć (Książka przesiąknięta propagandą xD) i "Oto słowo boże" więc tak jest i kropka.

Łukasz, proszę cię, nie mów za wszystkich, u nas nie ma "wkuwania" Biblii. Zresztą jest to arcydzieło literatury światowej, także pod względem historycznym i literackim, nie tylko religijnym, więc zastanów się nad tym, co napisałeś...
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:20 przez Lacrima, łącznie edytowano 1 raz
MEIN HERZ BRENNT!!!


J...... :*
Lacrima
Nabijacz
 
Posty: 475
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 08:53

Postprzez Artur » 13 stycznia 2008, o 21:48

moj kolega ma wpisaną propozycję 2/3/4 xD Mi podwyższa więc jestem za ;D. Aczkolwiek z tego co wiem od 2 semestru powinniśmy już mieć na 100% do wyboru etykę. Zapewne jej nie będzie :].
Ostatnio edytowano 27 sierpnia 2008, o 11:21 przez Artur, łącznie edytowano 1 raz
Jo? xD TAtuch rzondzi ;D
Li?my sobie ty?ki ver. 2.0
Avatar użytkownika
Artur
Początkujący
 
Posty: 91
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 20:55
Lokalizacja: z k?towni

Następna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron