Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

W Polsce, Uzbekistanie, na świecie i w ogóle.

Moderatorzy: koko, szym

Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

Postprzez koko » 11 kwietnia 2010, o 09:48

Dopiero dzisiaj otwieram ten temat, bo jakoś wczoraj nie było kiedy - praktycznie cały dzień spędziłam przed telewizorem, czekając na jakieś wiadomości z Rosji.
Straszna tragedia dla Polski. Tylu znaczących ludzi dla naszej Ojczyzny ginie w jednym momencie. Jakoś tak specjalnie dużo jeszcze nie można powiedzieć, bo to wszystko jeszcze takie świeże. Szczerze mówiąc nadal jestem w ogromnym szoku.

Mam nadzieję, że ta tragedia wpłynie jakoś na stosunki polsko-rosyjskie. Już właściwie widać jakieś zmiany. Rosjanie chcą nam pomóc. Bardzo ładne gesty z ich strony typu orędzia prezydenta i premiera, żałoba jutro, emitowanie filmu Katyń dzisiaj wieczorem. Niektórzy internauci szukają w tym zachowaniu drugiego dna, ale nawet nie warto o tym rozmawiać, bo to margines społeczny szukający dziury w całym.

Pozostaje wiele pytań, na które miejmy nadzieję, wkrótce znajdą się odpowiedzi.

Jeszcze jedna taka rzecz, która naprawdę mnie wzruszyła to fakt, że chociaż na chwilę zniknęły podziały polityczne. Smutne, że dopiero w takim momencie, no ale cóż. Może to wpłynie na styl polityki w Polsce, a może będzie tak jak po śmierci papieża, że wszystko wróci "do normy". Czas pokaże.
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Patrycja » 11 kwietnia 2010, o 11:52

Nie przepadam za politykami, ale mam nadzieje, że ofiary tego wypadku są teraz w innym, lepszym świecie.
t.A.T.u.
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez Tija » 11 kwietnia 2010, o 13:26

Śmierć jest takim momentem gdzie może nastąpić zmiana poglądów na danego człowieka. Ta tragedia jest już którąś z kolei kwietniową katastrofą lotniczą.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez micha21 » 11 kwietnia 2010, o 13:52

Osobiście nie przepadałam za naszym prezydentem. Nie głosowałam na niego i nie zgadzałam się ze wszystkimi jego poglądami. Nie mogę też powiedzieć ze godnie reprezentował kraj, bo zdarzały się wpadki na arenie międzynarodowej. I właśnie to mogło nas irytować w nim. A z drugiej strony była by to hipokryzja, bo nadal tak uważam. Ale był on człowiekiem, Polakiem i co ważniejsze był naszym prezydentem, i właśnie za to powinniśmy go szanować. Racja umarł na służbie, ale nie powinniśmy zapominać ze wraz z nim swoje życie zakończyli inni ludzie, ważni i zasłużeni dla naszego kraju. O nich też nie możemy zapominać. Skończyło się życie ludzi którzy stali na straży naszego kraju, ale zaczęła się też nowa historia Naszego kraju. I nie możemy tego tak zostawić. Trzeba to wykorzystać, i iść dalej do przodu, mądrzy o doświadczenia i przeżycia, jako lepsi ludzie. Jako lepszy kraj. Może da nam to coś do myślenia, i zmienimy się wszyscy, łącznie z politykami i nikt już nie będzie miał żadnych haków na siebie.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Przemko » 11 kwietnia 2010, o 13:52

Tija napisał(a):Śmierć jest takim momentem gdzie może nastąpić zmiana poglądów na danego człowieka.

To prawda, zgadzam się z tym. Teraz wszyscy nagle tak zachwalają Go jako człowieka i perzydenta, ale wcześniej nikt nie miał oporów żeby zrównać Go z błotem. Ech, czysta hipokryzja.
Inna sprawa, że to dotyczy także i innych ludzi. Nienawidzi się 2 osoby, życzy Jej najgorszego, nawet śmierci - tyle, że potem kiedy już tragedia się wydarzy przychodzi refleksja, wyrzuty sumienia.
Nikt nie jest idealny, każdy popełnia błędy, więc z góry skreślanie 2 osoby jest czystą hipokryzją.
Upierdliwy mąciwoda
Avatar użytkownika
Przemko
Zaawansowany
 
Posty: 279
Dołączył(a): 4 października 2009, o 10:55

Postprzez Tija » 11 kwietnia 2010, o 13:56

Wystarczy ze marszałek podejmie teraz kilka ważnych i dobrych decyzji a wybory ma w kieszeni. Ciekawe tylko kto z opozycji będzie startować. Ale to pokaże czas. Tupelew jest produkcji radzieckiej i pochodzi z lat 80. Rząd od 15 lat planuje zmianę samolotów rządowych.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez micha21 » 11 kwietnia 2010, o 14:03

Marszałek Komorowski może się teraz wykazać. Ma niewiele czasu, ale musi się pokazać z jak najlepszej strony. Nie zmienia to faktu ze jest dla mnie jedynym kandydatem który może wygrać, i raczej na niego oddałabym głos.
Zgadza się TUPOLEWY to stare samoloty, i właściwie te samoloty wszędzie kończą już swoją kadencje, tylko nie w Polsce. Polska miała zamiar wymienić samoloty ale większość z nich to właśnie też miały być TUPOLEWY, tyle ze młodsze trochę. Chyba tylko prezydencji miał być inny i jeszcze jeden, po to by premier z prezydentem się nie kłócili. Zawsze wiedziałam ze ten samolot będzie kością niezgody, i tylko nieszczęście może z tego wyniknąć.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez micha21 » 11 kwietnia 2010, o 14:21

Sam prezydent mówił o zmianie samolotów, niestety nie doczekał jej, ale będzie ku temu dobry powód. Choć żaden samolot nawet najnowocześniejszy nie jest bezpieczny, w obliczu ludzkiego błędu. Ale i tak droga powietrza to najbezpieczniejsza z wszystkich możliwych dróg.
Co do wyborów może tak być iż frekwencja będzie wysoka. Jedni będą się czuli obywatelami którzy stracili swojego ojca narodu i pójdą. Inni pójdą bo będą przekonani że "część plew została oddzielona" (przepraszam za takie sformułowanie, ale niektórzy naprawdę tak myślą), i teraz może być tylko lepiej, i nie będzie tych samych twarzy przy korycie. A ostatnia grupa do której siebie zaliczam pójdzie jak na każde wybory, bo czasie Polakiem i ma do tego prawo, demokratycznie głosować i mieć udział w tym jakże ważnym dniu dla Naszego kraju. Bo tylko w taki sposób będziemy mogli pokazać jakimi jesteśmy patriotami, i oddamy cześć i hołd dla ludzi którzy walczyli za nas kraj i za nasza wolność, którą teraz mamy, ale jak widać nie zawsze potrafimy ją wykorzystać.
Bez wytchnienia oddaj się chwili zapomnienia
micha21
Nabijacz
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2 listopada 2008, o 00:02
Lokalizacja: RSL

Postprzez Tija » 11 kwietnia 2010, o 14:25

Wątpię by frekwencja tyle wyniosła. W tym kraju jest wszystko możliwe z drugiej strony.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez PuMa » 11 kwietnia 2010, o 16:21

Tragedie mają to do siebie, ze jednoczą ludzi. Kiedyś wrogowie teraz stoją obok siebie i wzajemnie się wspierają. Niestety przykra rzeczywistość. I uważam, jak większość z Was, że to hipokryzja, kiedy dzisiaj tyle osób nagle tak dobrze mówi o Prezydencie, podczas gdy wcześniej mieszali Go z błotem. Ja osobiście nie zgadzałam się z Jego polityką, irytowały mnie Jego wpadki, ale miałam do Niego szacunek. Raz, że piastował urząd Prezydenta, a dwa - to człowiek, jak każdy z nas, ma prawo do pomyłek, błędów. Dlatego ogólnie nie mam szacunku dla osób, które mimo iż same nie są w porządku, popełniają błędy i nawet ranią swoich bliskich to same potrafią tylko wytykać innym błędy, upajać się swoją nienawiścią. Trzeba umieć wykorzystać swoje doświadczenia, nawet te przykre i stawić czoła nowemu wyzwaniu, dając sobie i innym szansę (jesli o nią proszą), a nie poddawać się i uciekać. Tak nie postępują wartościowi, dojrzali ludzie.
Tak Micho, masz rację z tymi wyborami. Tym razem frekwencja będzie wysoka. I bardzo dosadnie określiłaś to, co będzie kierowało ludźmi, kiedy przyjdzie czas. Ja osobiście nigdy nie opuściłam wyborów, jestem Polakiem, patriotką (tak samo moja dziewczyna, razem chodzimy na wybory - to już jest nas 3 patriotki :eye: ).
Sport to mój sposób na życie, mój cel, moja pasja, moje ambicje.
Avatar użytkownika
PuMa
Zaawansowany
 
Posty: 154
Dołączył(a): 2 kwietnia 2010, o 23:46

Postprzez Tija » 11 kwietnia 2010, o 17:29

Zobaczymy jak to będzie z wyborami prezydenckimi, 74 dni. Komorowski jest w dogodnej sytuacji.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem

Postprzez KatinaVolkova » 11 kwietnia 2010, o 18:47

Eh....
Widzę, że każdy z nas tu wyraża swoje opinie i negatywne i pozytywne...
Ale cóż.. stało się.. I nie było to zaplanowane... Dziś cała Polska płacze i żałuje całą naszą elitę narodową.... Straciliśmy ważnych ludzi, to wielka strata polityczna.
Oni byli częścią naszego życia... Spotkało nas coś tragicznego... Teraz możemy poczuć, że jesteśmy narodem... Jesteśmy jednością.... I choć nie znaliśmy do końca tych ludzi, mimo wszystko jest nam przykro.....
Polska straciła najważniejsze osoby w kraju.. ;( :( ;(
Niech każdy z nas dziś pochyli głowy nad ofiarami tej strasznej katastrofy..... I złoży kondolencje w swoim imieniu....

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Najdziwniejsze jest to, że wszystko zdarzyło się w tym samym czasie:
+ Śmierć JP II
+ 70 rocznica Katynia
+ i teraz ta tragedia

Myślę, że każdy z nas na długo zapamięta tę datę 10 kwietnia 2010 rok, godzina 9:30.
Ostatnio edytowano 11 kwietnia 2010, o 18:55 przez KatinaVolkova, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
„Była już taka miłość, ale nie ma pewności, że to była nasza...”
Avatar użytkownika
KatinaVolkova
Zaawansowany
 
Posty: 215
Dołączył(a): 29 kwietnia 2009, o 00:09
Lokalizacja: BĘDZIN

Postprzez Nina » 11 kwietnia 2010, o 18:52

Rzeczywiście to okropna tragedia dla Polski. Zginęło wielu ważnych i znaczących ludzi dla naszego kraju. Polska po raz kolejny stanęła w obliczu znaczącej katastrofy. Przede wszystkim jednak powinniśmy pamiętać, że wczoraj zginęli po prostu ludzie, Polacy, którzy jak Micha słusznie napisała także, obok Prezydenta, stali na straży naszego kraju, byli jednakowo ważni i zasłużeni. Jestem zdania, że każda tragedia, każdy kryzys w życiu każdego człowieka powinien dać coś do myślenia, nauczyć i każdy powinien to wykorzystać, żeby iść do przodu lepszym, bogatszym o nowe doświadczenia. Trzeba się zmieniać, swoje poglądy, decyzje a nie stać w miejscu lub pozwolić, żeby strach przed ryzykiem miał jakiś wpływ na nasze życie. Nie powinno się pozwalać, żeby dopiero śmierć zmieniała poglad na 2 człowieka.
Życie jest bardzo kruche, w każdej chwili może się skończyć, nie ma więc sensu tracić czas na zbędne spory, pamiętać - zwłaszcza swoim bliskim - jakieś błędy. Lepiej jest je zapomnieć, wybaczyć. Dzieki temu nie tylko się udowodni swoją wartość jako człowieka, ale także stanie się lepszą osobą i może dzięki temu samemu stanie się bardziej szczęśliwym.
Niech muzyka dotknie Cię jedwabnie
Słysz ją, poczuj gdy Tobą zawładnie
Otwórz duszę swą, niech marzenia wolne tchną
W tej ciemności której zwalczyć nie masz sił
W ciemności co w muzyce nocy tkwi...
Avatar użytkownika
Nina
Zaawansowany
 
Posty: 176
Dołączył(a): 26 października 2009, o 17:35
Lokalizacja: Lublin

Postprzez kasjer » 11 kwietnia 2010, o 20:58

tragedia to jest bo ukryć się nie da. Ale nie ma co płakać, trzeba żyć dalej... Osobiście mnie trochę denerwuje to, że w TV tylko o jednym mówią... żadnego filmu do końca tygodnia... to mnie chyba najbardziej boli...
Jeśli obrażasz t.A.T.u strzel sobie w łeb zanim ja cie dopadnę...
Avatar użytkownika
kasjer
Początkujący
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2 sierpnia 2009, o 20:52
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Vedis » 11 kwietnia 2010, o 21:25

Jest mi bardzo przykro z powodu tej tragedii, to było naprawdę strasznie :(

Wkurza mnie jednak to, że wszyscy cały czas mówią tylko o Kaczyńskim, a przecież oprócz niego zginęło 95 osób :/ Poza tym naród oszalał. Ludzie wysyłają do TVP 1 wiadomości w stylu "Media tak niszczyły tego cudownego człowieka , a on był taki wspaniały", "Mam wyrzuty sumienia z powodu wszystkich złych rzeczy, które o nim pomysłałem".
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Vedis
Spamer
 
Posty: 640
Dołączył(a): 12 listopada 2008, o 09:55

Następna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron