Wybory prezydenckie 2010

W Polsce, Uzbekistanie, na świecie i w ogóle.

Moderatorzy: koko, szym

Na kogo zagłosujesz?

Bronisław Komorowski
5
29%
Jarosław Kaczyński
3
18%
Grzegorz Napieralski
6
35%
Andrzej Olechowski
0
Brak głosów
Waldemar Pawlak
0
Brak głosów
Marek Jurek
0
Brak głosów
Andrzej Lepper
1
6%
Janusz Korwin - Mikke
0
Brak głosów
Inny kandydant
0
Brak głosów
Nie głosuję
2
12%
Oddam nieważny głos
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 17

Wybory prezydenckie 2010

Postprzez Vedis » 6 maja 2010, o 11:00

Na kogo głosujecie?

Cóż, nie ma idealnego kandydata, ale ja zagłosuję na Napieralskiego, gdyż on wydaje mi się postępowy i on chyba jest jedynym kandydatem, który popiera legalizację marihuany i związków homoseksualnych.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Vedis
Spamer
 
Posty: 640
Dołączył(a): 12 listopada 2008, o 09:55

Postprzez Lady_Galant » 6 maja 2010, o 13:33

Także zagłosowałbym na Napieralskiego.
Tylko on wydaje mi sie jedynym kandydatem który akceptuje związki partnerskie i mniejszości seksualne.
Marcin
http://chomikuj.pl/Lady_Galant

Teledysk "Alejandro" http://chomikuj.pl/Lady_Galant/Teledyski+Lady+GaGa

Pobierz z mojego profilu na Chomikuj.pl :)
Avatar użytkownika
Lady_Galant
Początkujący
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 lutego 2010, o 11:13
Lokalizacja: Wrocław / Twardogóra

Postprzez ~kurka~ » 6 maja 2010, o 14:57

I prawdę mówiąc wasze głosy pójdą w błoto. W Polsce wybory polegają na wyselekcjonowaniu mniejszego zła, a że lewica ma jednak wciąż niewielkie szanse na wygranie, lepiej skupić się na dwóch głównych obozach i wtedy oddać głos na jednego spośród nich. Taka jest prawda, smutna, ale prawdziwa. Gdybym w tej chwili mogła już głosować, to głosowałabym na PO, ażeby PIS znowu nie doszło do władzy...
~kurka~
Nabijacz
 
Posty: 429
Dołączył(a): 1 października 2007, o 12:42

Postprzez Lady_Galant » 6 maja 2010, o 15:48

I tak pewnie będzie.
Liczą sie tylko Komorowski i Kaczyński... więc wybieram mniejsze zło i głosuję na Komorowskiego chociaż szału nie ma. :shuffle:
Marcin
http://chomikuj.pl/Lady_Galant

Teledysk "Alejandro" http://chomikuj.pl/Lady_Galant/Teledyski+Lady+GaGa

Pobierz z mojego profilu na Chomikuj.pl :)
Avatar użytkownika
Lady_Galant
Początkujący
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 lutego 2010, o 11:13
Lokalizacja: Wrocław / Twardogóra

Postprzez Patrycja » 6 maja 2010, o 18:51

Będę głosować na Leppera.
t.A.T.u.
Avatar użytkownika
Patrycja
Nabijacz
 
Posty: 302
Dołączył(a): 6 grudnia 2008, o 11:55
Lokalizacja: z Polski

Postprzez Mirva » 6 maja 2010, o 21:56

Oczywiście na Komorowskiego. Zawsze na PO :chupa:
"The ground may be moving fast
But I tied my boots to a broken mast"
Avatar użytkownika
Mirva
Nabijacz
 
Posty: 330
Dołączył(a): 18 lutego 2009, o 10:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Tija » 6 maja 2010, o 22:04

A ja się zastanawiam, do wyboru mam.
- Szlachcica
- Pół mózga
- Wieśniaka
- Młodzieżówkę


Chyba bardziej skłaniam się do tego pierwszego.
My only love :* :* :* :* <3<3<3<3J<3K<3<3<3<3 :* :* :* :*

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Tija
Moderator
 
Posty: 822
Dołączył(a): 24 sierpnia 2007, o 12:14
Lokalizacja: Łódź

Postprzez February » 7 maja 2010, o 00:07

Zrobię tatusiowi i babci na złość i zagłosuję na PO po to by mi mówili, że na polityce się nie znam i że jestem komunistą :dead: Dla nich mniejsze zło to Kaczyński, a dla mnie Komorowski. Dziwi mnie to jak dorośli ludzie chcą udowodnić mlodzieżówce jak to nic nie wiedzą i maja słabe poglądy. Dlaczego nie dla Kaczyńskiego? Bo jego homofobia jest znana nawet poza granicami Polski. Staruszki latają z listami po domach a babcie każą to podpisywać (huh co za akcja była jak powiedziałem,ze nie podpiszę i glosować na niego nie będę). Jak będę w swoim rodzinnym miescie to chyba załatwię papierek by móc głosować w Kraku :coctail:
Avatar użytkownika
February
Spamer
 
Posty: 626
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 21:14

Postprzez koko » 7 maja 2010, o 08:07

Jak mniemam będą dwie tury wyborów, zatem w pierwszej zagłosuję na Grzegorza Napieralskiego. :coctail: Znając życie do drugiej tury nie przejdzie więc potem na Komorowskiego. A naprawdę wielka szkoda, że Napieralski nie ma większych szans, bo młody facet i jakiś taki normalny się wydaje.
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Postprzez Alexander » 7 maja 2010, o 08:19

Z zestawu "mniejsze zło" to najbardziej przyzwoity wydawał mi się Olechowski, ale po wiadomych wydarzeniach raczej nie ma już szans z Jarosławem i Komorowskim. A kogo z tych dwojga cudownych ludzi wybrać w razie czego, to nie mam pojęcia. Chyba już lepiej Komorowskiego, bo jak świat zobaczy Kaczyńskiego nr2 to zrobi wielkie "WTF?". I to jedyny logiczny argument jak dla mnie...

A zagłosować zagłosuję na Napieralskiego. I mam gdzieś trucie o wyrzucaniu głosów w błoto. Jak każdy będzie myślał, że jego głos nic nie znaczy, to wybrany przez niego kandydat z góry nie ma żadnych szans na wygraną. Zagłosuję, będę miał przynajmniej czyste sumienie.

A co do mniejszego zła, to cała prawica jest po jednych pieniądzach jak dla mnie, więc wolę głosować tak jak chcę, niż wybierać kogoś, z kogo i tak nie będę zadowolony.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alexander
Moderator
 
Posty: 1399
Dołączył(a): 21 października 2008, o 17:54
Lokalizacja: Tegucigalpa, Honduras.

Postprzez Pofyrtaniec » 7 maja 2010, o 11:26

Może się wybiorę, nie jestem pewien. Poprę również Napieralskiego, co chyba nie jest jakimś większym zaskoczeniem ;) Ciekawe co by było gdyby wygrał te wybory ^^
Obrazek
Avatar użytkownika
Pofyrtaniec
Moderator
 
Posty: 1971
Dołączył(a): 21 sierpnia 2007, o 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Lady_Galant » 7 maja 2010, o 17:46

Alexander napisał(a):
A zagłosować zagłosuję na Napieralskiego. I mam gdzieś trucie o wyrzucaniu głosów w błoto. Jak każdy będzie myślał, że jego głos nic nie znaczy, to wybrany przez niego kandydat z góry nie ma żadnych szans na wygraną. Zagłosuję, będę miał przynajmniej czyste sumienie.

A co do mniejszego zła, to cała prawica jest po jednych pieniądzach jak dla mnie, więc wolę głosować tak jak chcę, niż wybierać kogoś, z kogo i tak nie będę zadowolony.


Podoba mi się to co napisał Alex.
Rozchodzi mi się własnie o to typowe podejście do głosowania typu -A ja nie zagłosuję na Napieralskiego bo i tak do drugiej tury przejdzie albo Komorowski i Kaczyński albo pierwszą turę wygra jeden z nich...
Takie podejście mnie mocno irytuje, jeżeli wydaje mi się że jedynym rozsądnym kandydatem jest Napieralski czy Olechowski czy inny to idę na niego zagłosować, jak nie wygra to trudno.
Marcin
http://chomikuj.pl/Lady_Galant

Teledysk "Alejandro" http://chomikuj.pl/Lady_Galant/Teledyski+Lady+GaGa

Pobierz z mojego profilu na Chomikuj.pl :)
Avatar użytkownika
Lady_Galant
Początkujący
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 lutego 2010, o 11:13
Lokalizacja: Wrocław / Twardogóra

Postprzez Vedis » 7 maja 2010, o 18:21

No właśnie, też zgadzam się z Alexandrem.

Irytuje mnie to, że większość ludzi bierze pod uwagę tylko dwóch kandydatów. Tak jest już od kilku lat. Ja zawsze wolę popierać tych mniejszych, bo nie chcę, żeby cały czas Polską rządzili Ci sami ludzie, no chyba, że mieliby jakiś dobry program, ale Ci co rządzą mają głupi program.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Vedis
Spamer
 
Posty: 640
Dołączył(a): 12 listopada 2008, o 09:55

Postprzez Kamil » 13 maja 2010, o 20:07

Moje rozmyślania na temat manipulacji medialnych - W rytmie żałoby - propaganda w TVP

Śledząc ostatnie wydarzenia, cieszę się, że produkcja serialu "R&L" nie doszła - przynajmniej jak na razie - do skutku. Mam na myśli pierwszy polski serial młodzieżowy, którego zapowiedzią była reklamówka emitowane na antenie TVP2 latem 2008 roku. Gdyby plotki o reaktywacji projektu "nasz serial" (dla TVP) okazały się prawdą, na dzień dzisiejszy nie wziąłbym w niej udziału na pewno. Bo po co? Aby opisywać historię moich rówieśników, którzy tragiczną śmierć swojego przyjaciela (w wypadku, na motocyklu) przyrównują symbolicznie do śmierci Prezydenta RP i doszukują się w niej "sensu", "znaku"? "Znaku" do zabrania głosu, wzięcia spraw w "swoje ręce", zaktywizowania kolegów i koleżanek ze szkoły do "walki o Polskę" - głosując na PiS, rzecz jasna. Bo takie odgórne polecenie byłoby zapewne wydane przez władze TVP, które piszący "prawdziwy" serial o młodzieży wykonać by musieli. Pisać o rozpaczy młodych ludzi, którzy chcą prawdy, o pospolitym ruszeniu ludu do urn wyborczych. Oglądając w ostatnich dniach TVP1, czekam na krzepiące kazanie proboszcza Antoniego z "Plebanii"...

R&L - trailer (VIDEO)

Poglądy polityczne nie powinny być zależne od miejsca pracy. Tym bardziej, gdy tym miejscem jest instytucja publiczna. A publiczna telewizja stała się miejscem wyborczej propagandy, anteny zamieniły się w sztaby wyborcze - z taką opinią Agnieszki Kublik z GW zgadzam się absolutnie.

Osobę, która nie jest politycznym ignorantem i zachowała resztki obiektywizmu, jedynkowe "Wiadomości" mogą drażnić, a także budzić poczucie głębokiej ambiwalencji w stosunku do Rządu, opozycji, poszczególnych kandydatów na prezydenta RP. "Wiadomości" są wiadomościami jakby z innego świata, który zupełnie nie synchronizuje się ze światem realnym. Osoba, która jest zwolennikiem kandydata innego niż Jarosław Kaczyński (a w redakcji "Wiadomości" TVP to przypadek rzadko spotykany lub ściśle ukrywany przed kolegami z redakcji), poczuje się a) oszukana, rozczarowana), c) zniesmaczona.
Oszukana propagowanymi stronniczymi hasłami i opiniami, rozczarowana "misyjnością" misji TVP i zniesmaczona jej tupetem.

Sondaże nie są przypadkowe. Bowiem przypadkiem nie jest, że prezes PiSu największym poparciem cieszy się wśród osób z wykształceniem podstawowych, osób ze wsi i mniejszych miast. Nie, to nie atak na osoby bez wykształcenia wyższego czy mieszkańców wsi. Bo rzecz nie leży po ich stronie, a ja doskonale rozumiem ich "poglądy". Poglądy narzucone przez główne okno na świat - telewizję, telewizję publiczną.
Przeciętny Kowalski wraca po ciężkim dniu do domu, włącza "Wiadomości" i słyszy:

"prezydent zginął, bo chciał wyjaśnić zbrodnię katyńską";
"Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego


Gdybym nie śledził dość szczegółowo życia politycznego w Polsce - za pomocą innych źródeł, nie tylko TVP - w atmosferze żałoby i łez mógłbym poddać się takowej tezie.
A gdyby przyszło mi do głowy sprawdzić co na ten temat sądzą inni? Ale jak?!
Dzień później pan Pospieszalski mówi dosadnie: "Dziennikarze chcieli zaszczuć prezydenta!". A to mendy, kłamliwe szuje. Na szczęście jest TVP - telewizja publiczna, a jej misją jest mówić prawdę!

Narodowej żałoby, pięknych gestów tysięcy, milionów Polaków, redaktorzy "Wiadomości" oddawaniem czci ku pamięci ofiar katastrofy nie nazywają. Zdaniem TVP, wszyscy, którzy gromadzą się pod Pałacem Prezydenckim, zapalają znicze i składają kwiaty, chcą Polski "wolnej" i "prawej" - czyli PiSowskiej.
A Ty, Polaku? Nie chcesz?! Wiesz co masz zrobić. "Trwa walka", która "kształtuje narodową tożsamość"!

27 kwietnia to esencja wykorzystywania narodowej tragedii, interpretacji jej na własny użytek:

"Premier Tusk ma krew ba rękach"; "KGB to poważni ludzie, nie puszczą prawdy"
"Solidarni 2010"; Jan Pospieszalski, Ewa Stankiewicz


Skoro TVP emituje takie oskarżenia i teorie na swoim głównym kanale, w prime timie, to oczekiwałbym również dokumentów na temat ingerencji inteligencji pozaziemskich w życie Ziemian - a nuż mają wtyki w rządzie!

Inne - czyli nie TVP - media są bezczelnymi hipokrytami, bo krytykowali Ś.P. Prezydenta, a teraz pokazują zdjęcia, na których się uśmiecha. Może właściwsze byłoby przedstawianie karykatur Prezydenta, przez tych, którzy tworzyli je za jego życia? Ciekaw tylko jestem jak wtedy zareagowałyby "media prawe i godne".
Czy wyrażanie smutku i żalu po czyjejś śmierci jest równoznaczne z pochwałą jego WSZYSTKICH poczynań, przekonań etc.? A może media, które śmiały kogoś krytykować za życia, po śmierci nie powinny wypowiadać się na jego temat w ogóle? Bo są niegodne? Wtedy żałoby widzowie przeżywaliby tylko z TVP, a o śmierci Jana Pawła II poinformowałyby tylko "Wiadomości".

Do propagandy dołączyło również Polskie Radio. W radiowej "Trójce" Pospieszalski (znów) ubolewa, że Polska "nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa prezydenckiej parze" - co ciekawe, żali się bratu dyrektora "Wiadomości".
Tak, tym razem Polska nie zapewniła bezpieczeństwa prezydenckiej parze - ale czy sam Prezydent nie jest/nie był częścią tej Polski? Prezydent Polski był, jest i będzie częścią Polski, więc ponosi taką samą odpowiedzialność za jej błędy.

Pan Pospieszalski wyznaje, że 10 kwietnia pod Pałacem Prezydenckim miał jasnowidzenie - Jarosław Kaczyński będzie prezydentem! Wnioskuję to po zdaniu "zobaczyłem [...] ludzi prostych [...] którzy dzielili się bólem".

Ostatnim cytatem będzie wypowiedź Michała Karnowskiego:

"Płacimy miliony złotych, żeby to działało, a nie działa"


Panie Karnowski, miliony Polaków płacą miliony, aby utrzymać telewizję publiczną, której misją powinny być prawda i rzetelność. A na co idą te miliony?
Przecież nie na rozrywkę, skoro poziom seriali TVP ogranicza się do dwóch ujęć na zmianę podczas jednej sceny i nieruchomej kamery.
Raczej nie na zakup zagranicznych hitów, skoro TVP1 rankiem powtarza odcinki... "Mody na sukces" z popołudnia - warto zauważyć, że są to odcinki sprzed kilku lat.
Może na kulturę? Pracowników TVP tak zaabsorbowano pracą na rzecz PiSowskiej kampanii, że zrezygnowano nawet z organizacji corocznego festiwalu w Sopocie.

Oglądając "Wiadomości" chcę wyłączyć telewizor. Nie mam pretensji do ludzi, którzy nienawidzą rządu Tuska i obarczają go winą za całe zło, bo tak mówi przecież telewizja publiczna, która winna być telewizją najbardziej obiektywną spośród wszystkich i mówić tylko prawdę.
Ale nie dziwię się też, że miliony, które TVP dostaje, nie idą na dziedziny, które wymieniłem powyżej. Bzdury, które po prostu bolą przeciętnego Polaka - mającego dostęp również do Polsatu News, TVN 24 i internetu - muszą mieć odzwierciedlenie w pieniądzach. Cynizm również ma swoje granice. Nawet największy cynik musiałby z tych milionów dostać na prawdę dużo, aby brać udział w tak odrealnionym cyrku. Wszyscy przecież wiemy, że roboczy tytuł "R&L" to "W rytmie kasy".


koko: mega-off? :eye:
Ostatnio edytowano 18 czerwca 2010, o 22:35 przez Kamil, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kamil
Cyborg
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 września 2007, o 19:57
Lokalizacja: Silesia

Postprzez koko » 18 czerwca 2010, o 22:36

No to za pół godziny cisza wyborcza. :coctail:

:pomp: Grzesiu! Grzesiu! :pomp:
Obrazek
Avatar użytkownika
koko
Moderator
 
Posty: 2875
Dołączył(a): 30 lipca 2008, o 13:43
Lokalizacja: Kraina Miłości

Następna strona

Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron